MAPFRE Sigorta’nın Araç Sigortaları ile Güvence Altındasınız

Arabaların hayatı kolaylaştıran icatlar olduğu bir gerçek. Peki, gitmek istediğiniz yere konforlu bir şekilde ulaşmanızı sağlayan aracınızı, kendinizi ve trafikteki diğer bireyleri güvence altına aldınız mı? Elbette ki oto sigortalarından bahsediyoruz. Peki; oto sigortası nedir, neden yaptırmalısınız, yaptırdığınızda hangi teminatlardan yararlanabilirsiniz ve ihtiyacınıza cevap verebilecek oto sigorta ürünleri hangileridir?

Araç Sigortası Nedir?

Televizyonda, gazetelerde, yakın çevremizde… Ne yazık ki her gün trafik kazası haberlerini duyuyor, izliyoruz. Trafik kurallarına uygun bir şekilde yolculuk yapmak, kazaların yaşanma oranı konusunda önemli bir etken olsa da maalesef çoğu zaman yeterli olmuyor. Çünkü yol durumu, olumsuz hava koşulları gibi etkenler de trafik kazalarının yaşanmasına neden olabiliyor.

İşte, araç sigortaları da kaza sonrasında karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlara karşı sizi güvence altına alıyor. Yani oto sigortası yaptırmanız durumunda hem maddi hem de manevi olarak omuzlarınızdaki yük azalıyor.

Neden Araç Sigortası Yaptırmalısınız?

Bu sorunun cevabı oldukça basit! Çünkü hayatın pek çok alanında olduğu gibi trafikte de sizi neyin beklediğini bilmiyorsunuz. Hız sınırını aşmadan, tüm trafik kurallarına uyarak sürüş yaptığınız bir yolda dikkatsiz sürücüler nedeniyle kendinizi ne yazık ki bir kazanın içerisinde bulabiliyorsunuz. Bir güvenceniz yani araç sigortanız olmaması durumunda hem kendi aracınızın hem de karşınızdaki aracın hasarlarını ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu da haliyle maddi ve manevi bir yük almanız demek.

Oto sigortaları genellikle trafikte yaşanan kazalar ile eşleştirilseler de aslında deprem, hırsızlık gibi olaylar nedeniyle oluşan zararları teminat altına alabiliyorlar. Tabii bu durum, hangi araç sigortasına ve hangi teminatlara sahip olduğunuza göre değişiklik gösterebiliyor.

Dostunuz Yanınızda: MAPFRE Sigorta Oto Sigorta Çeşitleri

Zor günlerinizde yanınızda olmak için buradayız! Sunduğumuz araç sigortası ürünleri sayesinde, olumsuz bir durum ile karşılaşmanız halinde manevi ve mali sorumluluğunuzu en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Peki, sizi güvence altına alırken bunu hangi araç sigortası çeşitleri sayesinde yapıyoruz? Anlatalım…

Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası, adından da anlaşıldığı üzere trafiğe çıkan her aracın yaptırmaktan sorumlu olduğu bir sigorta çeşidi. Trafikte bir kazaya karışmanız nedeniyle karşı araçta oluşan hasarı ve sürücüye dair sağlık hizmetlerini karşılayan bu sigortanın; Maddi Zararlar Teminatı, Sağlık Giderleri Teminatı (SGK sorumluluğunda), Sürekli Sakatlık Teminatı ve Vefat Teminatı olmak üzere dört ana teminatı bulunuyor.

Zorunlu Trafik Sigortası fiyatları; aracın modeline, yaşına, kaza geçmişine ve poliçede yer alan teminatlara göre farklılık gösterebiliyor. Dilerseniz hemen, online olarak Zorunlu Trafik Sigortası teklifi alabilir ve hem kendinizi hem de trafikteki diğer bireyleri güvence altına alabilirsiniz.

Trafik Sigortası’nın sunduğu avantajlar hakkında detaylı bilgi almak için “Trafik Sigortası Yaptırmanın 10 Avantajı” yazımızı okuyabilirsiniz.

Kasko Sigortası

Aracınıza bir zarar geldiğinde gerekli tamiratı yaptırabilmek için düşündüğünüzden çok daha büyük bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Fakat Kasko Sigortası varsa bu sizin için hiç dert değil! Çünkü karşılaştığınız durum, poliçenizin teminatları dâhilindeyse masraflarınız sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Aracın başka bir araçla çarpışmasından aracın yanmasına, sel ve su baskınları nedeniyle oluşan zarardan üçüncü kişilerin kötü niyetle verdiklere zarara… Kasko sigortasının pek çok ana teminatı bulunuyor. Ana teminatlara ek olarak araç anahtarının gaspı, deprem gibi durumlara karşı ek teminatlar da alabilir, böylece güvence yelpazenizi genişletebilirsiniz. Kasko Sigortası’nın ana ve ek teminatlarını incelemek için Kasko Sigortası ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Kasko Sigortası teklif sayfamızdan hemen fiyat bilgisi alabilirsiniz!

Kasko Sigortası’nı daha yakından tanımak için “Kasko Neyi Karşılar: Kasko Yaptırmanın 7 Avantajı” yazımızı okumanızı öneririz.

MixTrafik Sigortası

MixTrafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası’nın daha geniş kapsamlı versiyonu. Zorunlu Trafik Sigortası, kaza durumunda karşıdaki aracı ve araç içerisindeki kişileri korurken MixTrafik Sigortası ise sizin aracınızda oluşan bazı hasarları teminatlar dâhilinde karşılayabiliyor ve hayatınızı kolaylaştıracak hizmetler sunuyor. Yol yardımı hizmetleri, aracın çekilmesi, aracın kurtarılması, kaza nedeniyle yaralanma durumunda nakil gibi hizmetler ise sunulan teminatlardan sadece bazıları.

Kaskojet Sigortası

“Kasko Sigortası yaptırmak çok mantıklı, ama teminatları daha geniş olsa çok iyi olurdu.” diye mi düşünüyorsunuz? İşte, Kaskojet Sigortası tam da bunu diyenler için var! Kaskonun daha geniş kapsamlı paketi olan Kaskojet Sigortası’nda araç anahtarının kaybı nedeniyle oluşan zararlardan Zorunlu Trafik Sigortası limitlerini aştığı için çıkan ek ödemenin karşılanmasına kadar pek çok gider karşılanıyor. Ayrıca onarım süresince yeni bir araç temin edilmesi de günlük işlerinizin aksamamasını sağlayan büyük bir avantaj. Bu arada Kaskojet’ten sadece bu ürünün poliçesini yenilemek isteyenlerin faydalanabileceğini not düşelim. Yani daha önceden Kaskojet Sigortası’na sahip değilseniz, bu ürünü almanız ne yazık ki mümkün değil.

Yeşil Kart Sigortası

Seyahate giderken seyahat sağlık sigortanızı yaptırıyor ve kendinizi güvence altına alıyorsunuz. Peki, yurt dışına çıktığınızda aracınızla başınıza gelebilecek olumsuzluklar karşısında maddi ve manevi sorumluluklarınızı hafifletecek bir çözüme ne dersiniz?

Yeşil Kart Sigortası işte tam olarak bunu sağlıyor! Yeşil Kart sistemine dâhil olan ülkelerde bir kaza yapmanız durumunda karşınızdaki sürücünün aracında ve üçüncü kişilerde oluşan mağduriyeti gidermek için Yeşil Kart Sigortası size yardımcı oluyor. Yeşil Kart Sigortası fiyatları, geçerli olduğu ülkeler ve teminatlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için Yeşil Kart Sigortası ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oto-yaşam