Yeni Yıla Keyifli Girin: Yılbaşında Evde Yapılabilecek Aktiviteler

3, 2, 1 ve yeni yıla hoş geldiniz! Peki, bu geri sayımı yapmak için planınız hazır mı? 31 Aralık gecesini dışarıda ya da evinizde kutlamak isteyebilirsiniz. Eğer amacınız, yeni yılı dışarıda kutlamaksa ve henüz rezervasyon yaptırmadıysanız elinizi çabuk tutmanızı öneririz; mekânların kapasitesi dolabilir! Yeni yılı evde karşılamak istiyorsanız da en az dışarıda olduğu kadar eğlenceli vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz. Çünkü şimdi; ailenizle ya da arkadaşlarınızla yılbaşı gecesi evde ne gibi aktiviteler yapılabilir, anlatmaya başlıyoruz.

Başlamadan Önce: Yılbaşı Akşamı İçin Birkaç Öneri

  • Yeni yıl için heyecan duyduğunuzu biliyoruz. Bu nedenle yeni yıl ruhunu daha iyi hissetmek ve yansıtmak için ev dekorasyonunu es geçmemenizi öneririz. Çam ağaçları, LED yılbaşı aydınlatmaları, zincir boncuklar yılbaşı ev süslemelerinde yararlanabileceğiniz ürünler. Bu arada renk olarak; yılbaşı dekorasyonunun olmazsa olmaz renkleri kırmızı ve beyazın yanı sıra altın, gümüş, mavi ve nane yeşili gibi renklerden de yeni yıl ev süslemesinde yararlanabilirsiniz.
  • 31 Aralık gecesini özel kılan şeylerden biri de sevdiklerinizle bir araya geldiğiniz yılbaşı sofraları! Bu akşam için hazırlayacağınız yemekler için çok özeneceğinizi biliyoruz. Size tavsiyemiz ise az miktarda, tüketebileceğiniz kadar birkaç çeşit yemek yapmanız. Az yapmanıza rağmen yemek artarsa ve yemekler, sokaktaki dostlarımızın tüketmesine uygunsa yaptığınız leziz yemekleri onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Sofradan kalktıktan sonra sıra eğlencede! Yeni yıl kutlamasında evde yapılabilecek aktiviteleri gerçekleştirirken atıştırmalıklar olmazsa olmaz. Dilerseniz birkaç çeşit atıştırmalık yapabilir dilerseniz de kimsenin hayır diyemediği patlamış mısırları herkese özel bir kaseye koyabilirsiniz.
  • Eğer sevdiklerinize yeni yıl hediyesi almak istiyorsanız önerimiz kesinlikle hediyenizi birkaç gün önceden almanız. 31 Aralık günü her yer çok kalabalık olabilir ve bu durum, hazırlık planlarınızda aksamaya neden olabilir.

Şimdi ise “Yılbaşında evde ne yapılır?” sorusunun cevabını vermenin zamanı!

Oyunlar Kutularından Çıksın

Kutu oyunlarını rahat rahat oynayabileceğiniz düşünülürse yılbaşını evde geçirmek aslında mükemmel bir fikir! Monopoly, Tabu, Trivial Pursuit, Scrabble, Codenames… Sevdiklerinizle birlikte karar kıldığınız bir kutu oyununu alabilir ve aldığınız kutu oyunu sayesinde yılbaşı akşamında keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bu arada bir kutu oyunu olmasa da büyük-küçük pek çok insanın favorileri arasında yer alan kart oyunu UNO da güzel bir alternatif.

Mikrofonu Elinize Alın

Şarkı söylemeyi aslında hepimiz severiz. Sadece, sesimiz güzel değilse yalnızken ya da duş gibi alanlarda şarkı söylemeyi tercih ederiz. Ama söz konusu yılbaşı ise sesinizin güzel ya da kötü olmasını hiçbir önemi yok; dilediğinizce şarkı söyleyebilirsiniz! İhtiyacınız olan ise bir akıllı televizyon ya da telefon ve elbette ki Bluetooth özellikli bir karaoke mikrofonu. Bu özel mikrofonu televizyona ya da telefona bağladıktan sonra YouTube’dan dilediğiniz şarkının karaoke versiyonunu açabilir ve evinizdeki partiyi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Dans Etmeyi Yarışmaya Dönüştürün

“Yıla nasıl girerseniz yıl öyle devam eder.” diye bir inanış vardır, bilirsiniz. Peki, yeni yıla dans ederek girmeye ne dersiniz? Eğer bir oyun konsolunuz varsa bizce düşünebileceğiniz bir fikir! Televizyonda gördüğünüz hareketleri yapma başarınıza göre puanlama yapan bu oyunlar, gecenin dans şampiyonunu belirleyebilir!

Sessiz Sinema ile Eski Günlere Dönün

Sessiz sinema çoğumuz için geçmişte kalmış oyunlardan biri olabilir; yılbaşı ise bu oyunu sevdiklerinizle oynayıp eğlenceli bir akşam geçirmenizi sağlayacak bir gün! Yılbaşı kutlamanızda var olan kişi sayısına göre iki ya da üç ekibe ayırabilir ve film kültürünüzün güzide filmlerini anlattırmaya başlayabilirsiniz.

Tombala ile Yılbaşı Ruhunu Yaşayın

Yılbaşı demek tombala demek! Yılbaşı eğlencelerinin vazgeçilmezi olan tombalayı bu kadar keyifli kılan şeylerden biri ise hiç kuşkusuz ki 7’den 77’ye herkesin oynayabilmesi. Kutlamadaki herkesin eğlenceye dâhil olmasını istiyorsanız ve nostaljik bir yılbaşı eğlencesine de sıcak bakıyorsanız tercihinizi tombaladan yana yapabilirsiniz.

Yılbaşında İzlenecek Filmler Sayesinde Farklı Dünyalara Yolculuk Yapın

İster kalabalık olun ister tek başına; yılbaşını evde geçirmek isteyenler için her zaman bir öneri vardır! Oyun oynamak istemiyor ve daha sakin bir yılbaşı gecesi düşlüyorsanız yılbaşına özel bir film seçip onu izleyebilirsiniz. Hatta filmler arasında seçim yapmak kolay olsun ve yeni yıl ruhunu hissedebilin diye biz sizin için hazırladığımız yeni yıl temalı film listesine göz atmanızı öneririz. 

Şimdiden tüm dileklerinizin gerçek olacağı, mutlu, sağlıklı ve bol eğlenceli bir yıl dileriz!

Ev Dekorasyonİpucu