İçeriğe Geç

We at Press - 2015 | Press Releases | Mapfre Sigorta

Tümünü Göster

11.06.2015

MAPFRE SİGORTA İzmir’deki yeni ofisinin açılışını Acenteleri, yöneticileri ve özel davetlilerinin katıldığı bir kokteyl ile kutladı.

1975 yılından beri İzmir bölge müdürlüğüyle müşterilerine sigortacılık çözümleri sunan MAPFRE SİGORTA; artık hizmetlerine yeni hayata geçirilen iş merkezi projesi Folkart Towers’ta devam edecek.  10 Haziran’da açılış kokteyline MAPFRE SİGORTA yöneticilerinin yanı sıra, acenteler, brokerlar ve özel davetliler de katıldı.

devamını okumak için tıklayınız. 

01.06.2015

1 Eylül – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında acentelerine yönelik bir kampanya oluşturan MAPFRE SİGORTA yöneticileri, başarılı acenteleriyle Barselona’yı gezdi. 

4 aylık süre içerisinde belirlenen adetlerde kasko, Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ferdi kaza, konut, Süper Kobim ve Ofisim poliçelerinin satılması hedefiyle kurgulanan kampanyaya katılan acenteler; kampanya kapsamında ek komisyonlar kazanma fırsatı yakaladı. Bölge bazında en çok satış gerçekleştiren acenteler ise ek komisyondan bağımsız olarak MAPFRE SİGORTA’nın davetlisi olarak Barselona gezisi kazandılar.

devamını okumak için tıklayınız. 

11.05.2015

  • MAPFRE EMEA bölgesinin toplam üretiminin yaklaşık yarısı Türkiye tarafından sağlandı.
  • Küresel anlamda grup 7,5 Milyar Euro ciro üretirken, 201 Milyon Euro net gelir sağladı.

MAPFRE Türkiye’deki sağlık ve yangın branşlarının etkisiyle 470 Milyon TL sigortacılık cirosu gerçekleştirerek geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 2,97’lik bir artış sağladı. MAPFRE GRUP Mart ayı itibarıyla 896 Bin TL gelir açıkladı.

devamını okumak için tıklayınız.

07.05.2015

Trafik kazaları sonucu oluşan hasarların onarımı alanında dünya çapında prestije sahip İspanya merkezli ARGE kuruluşu CESVIMAP; Türkiye çapında yaygın Araç Onarım Merkezi GENEL SERVİS’in 4 farklı merkezine Altın TQ Kalite Sertifikası verdi.

MAPFRE SİGORTA’nın 2012 yılında çoğunluk hisselerini satın aldığı GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezleri müşteri memnuniyetini her zaman üst seviyede tutarak büyümeye devam ediyor. 2014 içerisinde toplam 10 bin 328 araç GENEL SERVİS’lerde onarım gördü. Merkezlerde düzenli olarak yapılan araştırmalara göre verilen servislerle yüzde 97 oranında müşteri memnuniyeti sağlanıyor ve yine bu anketlere göre müşterilerin yüzde 93’ü aracını tekrar GENEL SERVİS’e getireceğini belirtiyor.

devamını okumak için tıklayınız.

01.05.2015

MAPFRE GENEL SİGORTA Yönetim Kurulu Başkanı Pedro Lopez, koltuğunu Yönetim Kurulu Üyesi Hüsamettin Kavi’ye devretti.

2007 yılından bu yana MAPFRE GENEL SİGORTA’nın yönetim kurulunda yer alan ve son üç yıldır görevini Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdüren Pedro Lopez, 1 Nisan 2015 tarihi itibariyle koltuğunu Yönetim Kurulu Üyesi Hüsamettin Kavi’ye devretti. MAPFRE’nin yeniden yapılanma süresinde kontrolörlük görevini üstlenecek olan Pedro Lopez, görevini Hüsamettin Kavi’ye bırakmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

devamını okumak için tıklayınız.

13.04.2015

MAPFRE SİGORTA Araç Onarım Merkezi Genel Servisler 2014 Eylül, Ekim ve Kasım döneminde yüzde 95 müşteri memnuniyeti yarattı. Genel Servis anket raporuna göre Ekim ayında memnun müşteri oranı yüzde 97’ye yükseldi.

MAPFRE SİGORTA’nın hasar sonrası hizmetleri çerçevesinde çok önemli bir yeri olan Genel Servis Araç Onarım Merkezleri müşteri memnuniyeti de yaratıyor.

devamını okumak için tıklayınız.

04.03.2015

MAPFRE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Antonio Huertas, Grubun 2014 yılında toplam 26.3 milyar euro ciro yaparak 845 milyon euro net kâr elde ettiğini açıkladı. Grup hissedarlarına 2014 yılı için hisse başına 14 eurosent olmak üzere toplam 431.1 milyon euro kâr payı dağıtacak.

MAPFRE Grubu 2014 yılında kârını bir önceki yıla göre yüzde 6.9 oranında artırarak 845 milyon euroya çıkardı. MAPFRE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Antonio Huertas Madrid’de düzenlediği basın toplantısında grubun 2014 yılı sonuçlarını açıkladı.

devamını okumak için tıklayınız.

04.03.2015

MAPFRE SİGORTA’nın son 5 yılda pazar payını yüzde 3’ten 6’ya çıkardığını ve sektörde 5. şirket konumuna geldiğini belirten MAPFRE CEO’su Antonio Huertas, “Türkiye’de önümüzdeki 5 yıl içinde pazar payımızı iki katına çıkararak yüzde 10’a ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’den beklentilerinin oldukça yüksek olduğunu belirten MAPFRE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Antonio Huertas sorularımızı yanıtladı.

devamını okumak için tıklayınız.

03.02.2015

MAPFRE Vakfı’nın MAPFRE SİGORTA işbirliğiyle gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesinde bugüne kadar İstanbul’un 9 ilçesinde 20 okulda 5-7 yaş aralığındaki 3250 çocuk ve 150 öğretmene ulaşıldı. Projenin hedefi 2015’te maksimum düzeyde çocuğa ulaşmak.

Günümüz gençlerinin ve çocuklarımızın karşı karşıya olduğu en büyük tehlikelerden biri olan, obezite sorununa karşı MAPFRE Vakfı (FUNDACIÓN MAPFRE), MAPFRE SİGORTA işbirliğiyle 5-7 yaş aralığındaki çocukları dengeli beslenmeye teşvik etmek için İstanbul genelinde çeşitli ilköğretim okullarında pilot çalışma gerçekleştirdi.

devamını okumak için tıklayınız.

15.01.2015

MAPFRE tüm dünyada faaliyet gösteren 36 binin üzerindeki çalışanını geliştirmek amacıyla bir Kurumsal Üniversite oluşturdu. Global düzeyde bir eğitim çevresi oluşturacak üniversite yüz yüze kampüs ve eKampüs MAPFRE olmak üzere ikili bir yapıdan oluşuyor.

MAPFRE’nin tüm dünyadaki 36 binden fazla çalışanını geliştirmek amacıyla kurulan Kurumsal Üniversitesi tüm eğitim faaliyetlerini bir araya getirerek kapılarını açıyor.

devamını okumak için tıklayınız.

01.01.2015

MAPFRE Vakfı (FUNDACION MAPFRE) 2014 yılında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerini değerlendirerek; 4 ayrı kategoride toplamda 120 Bin Euro ödül veriyor.

MAPFRE’nin faaliyet gösterdiği ülkelerde sosyal sorumluluk projeleri yürüten MAPFRE Vakfı (FUNDACION MAPFRE), Türkiye’de de MAPFRE SİGORTA iş birliğiyle özellikle sağlık ve yol güvenliği alanlarında çeşitli projeler üretiyor ve yürütüyor.

devamını okumak için tıklayınız.

Yukarı dön