Fırsat Casco

 

Have You Met our New Product Fırsat Casco?

Call us at

0850 755 0 755

Aracınızı aşağıda belirtilen risklere karşı genişletilmiş kasko teminatları ile sigorta güvencesi altına alan, hasar onarımlarını hizmet kalitesi tartışılmaz Genel Servis’lerde gidermeyi taahhüt eden, orijinal parçalarla verdiği onarım hizmetinin ömür boyu arkasında olan, standart Kasko ürününe göre daha uygun primli kasko çözümü olan Fırsat Kasko Sigortası ile tanışmaya hazır mısınız?

Siz rahat bir nefes alın, sürüşün keyfini çıkarın; riskleri düşünmeyi ise bize bırakın.

Detaylı bilgi için satış kanallarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Hangi tür araçlar Fırsat Kasko poliçesi satın alabilir?

Yeni tescil veya yenilemeye konu olan Otomobil veya 3’ten fazla oturma yeri olan kamyonet araçlar için Fırsat Kasko poliçesi düzenlenmektedir. Otomobil’den farklı olarak Kamyonet araçlar için yukarıda belirtilen bazı teminatlardan yararlanamaz. Bu teminatlar hakkında acentenizden bilgi alınız veya bilgilendirme formunuzu dikkatlice okuyunuz.

Araç kasko değeri nedir? Nereden öğrenebilirim?

Piyasadaki tüm araçların güncel kasko değer listesine www.tsb.org sayfasından ulaşabilirsiniz. Tüm Sigorta şirketleri kasko değer bilgilerine bu siteden ulaşarak kasko bedelinizi kendi risk kriterlerince değerlendirip kasko teklifini sunarlar.

KaskoJet poliçesi muafiyetli bir kasko ürünü müdür?

Hayır. KaskoJet ürününde teminat kapsamındaki kısmi bir hasar sırasında araç onarımlarının KaskoJet Servislerinde giderilmesi halinde muafiyet uygulanmaksızın aracınız onarılır. Ancak KaskoJet Servisleri dışında bir serviste onarım hizmeti almanız halinde oluşan hasar tutarının %20’si ödenecek tazminat tutarından indirilir yani hasarınız eksik ödenir. (bu husus deprem, sel su zararları gibi başkaca teminatlarda muafiyet seçimi yapılmamış ise geçerli olacaktır)

Orijinal anahtarımı kaybettim. KaskoJet poliçesi zararımı karşılayacak mı?

Kaybolan veya çalınan anahtarınız nedeniyle aracın güvenliğini sağlamak için yapacağınız anahtarın kopyalanması alarm ve immobilizerin yeniden kodlanması, komple kilit kontak setinin değiştirilmesi masrafları olay başı ve yıllık azami 2.000 TL limitle poliçe teminat kapsamında olacaktır.

Orijinal anahtarım çalındı. Anahtarı çalan kişi kapımdaki aracımı alıp götürürse KaskoJet bunu öder mi?

Orijinal anahtarınız kullanılarak aracınızın çalınması veya çalınmaya teşebbüs sonucu oluşabilecek hasarlar şayet anahtarınız gasp yoluyla ele geçirilmiş veya anahtarın muhafaza edildiği ev / işyeri niteliğindeki kapalı ve kilitli mekâna girilerek aracın orijinal anahtarının ele geçirilmesi sonucunda çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi poliçe teminatı kapsamına olacaktır. (Mekâna girmekten kasıt kaybolan veya haksız yere elde edilen mekâna ait asıl anahtarın kullanılarak veya anahtar uydurarak, başka aletler veya şifre yardımıyla kilit açarak, kırma, delme, yıkma, devirme, zorlama, öldürme, yaralama, zor ve şiddet kullanma veya tehditle ya da araç, gereç veya bedeni çeviklik sayesinde kırma veya aşma suretiyle gerçekleşmesi gereklidir.)

Aracımı otopark görevlisi/VALE ye teslim ettiğinde KaskoJet güvencesi sürüyor olacak mı?

Otoparka veya valeye bir belge karşılığı teslim edilmiş aracın çalınması sonucu meydana gelecek hasarlar teminata kapsamında olacaktır. Ancak oluşan hasarın %85’i sigortacı; %15’i sigortalı tarafından karşılanmak üzere müşterek sigorta esasına göre zararınız tazmin edilecektir. Şayet rizikonun gerçekleştiği otoparkın zarar tutarını karşılayacak miktarda teminat içeren 3. Şahıs Mali Mesuliyet poliçesi varsa ve giriş-çıkışları kayıt altında tutulan bir vergi yükümlüsü olması halinde Sigortacı hasarın %100’ünü ödemeyi taahhüt eder.

Anahtar kontak üzerinde iken aracımdan birkaç metre uzaklaştım. Aracım çalınmış. KaskoJet bunu öder mi?

Anahtarın araç üzerinde bırakılması sonucu aracın çalınması ve sigortalıyı yanıltmak veya kandırmak suretiyle rızasıyla araç anahtarının alınması halinde oluşacak çalınmalar teminat kapsamı dışında olacaktır.

Aracımda her zaman birkaç özel eşyam bulunur. Çalınma veya kaza anında zarar görürse KaskoJet bunu öder mi?

Aracınızda bulunan kişisel eşyalarınıza gelebilecek çalınma veya teminat kapsamındaki bir kaza nedeniyle oluşabilecek zararlar yıllık toplam 1.000 TL ‘ye kadar karşılanabilecektir. Bu tutar içerisinde zarar gören eşya cep telefonu veya diz üstü bilgisayar ise sadece bu eşyalar toplamı için ödenecek azami tutar 1,000 TL içerisinde azami 500 TL ile sınırlı olacaktır. Bu teminatın geçerli olmayacağı eşyalar ile zaman dilimi aşağıda gösterilmiştir.
Bu poliçe teminatı kapsamında ödeme yapılmayacak eşyalar ve riskler şunlardır: Ziynet eşyaları, antika eşyalar, nakit para, hisse senedi, tahvil, para yerine geçen çek, senet, kredi kartları muhteviyatları ve bunların hukuki durdurma masrafları, Bu teminat günün sadece 07:00-22:00 saatleri arasında araçta bulunacak eşyalar için koruma sağlayacaktır. Bu zaman dilimi dışında kalan sürelerde sigorta koruması olmayacaktır.

Aracım 6 yaşında. KaskoJet poliçesi satın aldım. Onarılan parçaların yerine sıfır parça takıldı. Acaba hasarım ödenirken değişen parçalar için (eski parça ile yenisi değiştiği için) herhangi bir fark ücret ödeyecek miyim?

Hasar sonucunda tespit edilecek hasar tutarından, onarım sonucu araçta meydana gelen kıymet artısı düşülmeksizin tazminat tam olarak ödenecektir. Ancak Lastik, Akü, Egzoz ve Katalitik Konvertör gibi kullanım süresi sınırlı olan sarf malzemeleri veya parçalarda kullanım süresi dikkate alınarak en fazla % 50 oranında kıymet artısı indirimi uygulanabilecektir. (poliçenizde belirlenmiş başkaca muafiyet hükümleri varsa bunlar saklı kalmak şartıyla)

Aracımın kaç TL üzerinden sigortalandığını bilemiyorum. Araç Bedeli için KaskoJet poliçemde Rayiç Değer yazılı. Bu ne anlama geliyor?

Rayiç değer; aracın hasar tarihindeki piyasa değeridir. Şirketimiz aracınızı piyasa rayiç değerine kadar teminat altına almıştır. Bu şekilde eksik sigorta uygulamasına maruz kalmazsınız. Ancak poliçe tanzim aşamasında özel muafiyet hükümleri belirlenmiş ise herhangi bir tam hasar halinde piyasa rayiç değerinden poliçenizde belirtilen muafiyet hükümleri ayrıca uygulanacak ve ödenecek tazminat tutarından düşülerek ödemeniz gerçekleştirilecektir.

KaskoJet üründe Rayiç Değer nasıl belirlenir?

Rayiç değeri, Sigorta Eksperi tarafından yapılacak piyasa araştırması sonunda belirlenerek Eksper Raporu’nda gösterilir.

Aracıma satın aldıktan sonra montajını yaptırdığım özel aksesuarlarım var. Bunlar da KaskoJet poliçesi kapsamı içinde olur mu?

Sadece aracın fabrika çıkışı standart donanımı içerisinde yer alan orijinal ses, görüntü veya aksesuarlar belirtilmese dahi otomatik olarak teminat kapsamında olacaktır. Aracın üzerine sigortalımızın talebi ile sonradan ilave edilmiş her türlü aksesuar veya ekipmanların teminat kapsamına dâhil edilebilmesi için poliçe üzerinde marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.

Aracımda yer alan CD özellikli radyo teyp çalındı. Yenisini taktırdım. Bu da KaskoJet poliçesi kapsamında olacak mı?

Araçta bulunan her türlü ses, görüntü sistemleri veya aksesuarlar orijinal olsun veya olmasın çalınması sonucu tazminat ödemesi yapılması durumunda ödenen tutar kadar sigorta limitiniz eksilir. Yeni alınan cihaz tıpkı ilk kez sigortalanıyormuş gibi marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.

Fırsat Kasko Hasarızlık İndirimi

Mevcut poliçemde hak kazandığım indirim oranı, KaskoJet poliçesinde de uygulanır mı?
Araçta bulunan her türlü ses, görüntü sistemleri veya aksesuarlar orijinal olsun veya olmasın çalınması sonucu tazminat ödemesi yapılması durumunda ödenen tutar kadar sigorta limitiniz eksilir. Yeni alınan cihaz tıpkı ilk kez sigortalanıyormuş gibi marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.
Mevcut poliçemde hak kazandığım indirim oranı, KaskoJet poliçesinde de uygulanır mı?
Başka bir sigorta şirketinde aralıksız kaç yıl hasarsız geçirdiğiniz incelenir. Bu sürenin Şirketimiz uygulamasında karşılığı olan indirim oranı poliçenize uygulanır. İndirim oranlarımız aşağıdaki gibidir. Hasarsız geçirilen;
•Bir yıllık sigorta süresi bitimindeki yenilemede %30
•İki yıllık sigorta süresi bitimindeki yenilemede %40
•Üç yıllık sigorta süresi bitimindeki yenilemede %50
•Dört yıllık ve daha fazla sigorta süresi bitimindeki yenilemede %60
Kasko poliçe dönemi içinde bir adet kaza yaptım. Ancak kusurun %100’ü karşı araç sürücüsünde. KaskoJet üründe İndirim hakkım sıfırlanır mı?
Kusurun % 100 karşı tarafa ait olduğunun sigorta ettiren tarafından belgelenerek sigortacıya % 100 rücu imkanı sağlanması durumundaki hasarlarınızda hasarsızlık indirimi hakkı bozulmaz.
Araçta bulunan ses ve görüntü cihazları çalınır ve poliçeniz, süresi içinde başka hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz.

Araçta bulunan ses ve görüntü cihazları çalınır ve poliçeniz, süresi içinde başka hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz.

5 yıldır poliçem düzenli yenileniyor ve hiçbir hasar yapmadım. Hasarsızlık oranım %60. Bu sene bir adet kaporta hasarım oldu. KaskoJet poliçemde hasarsızlık indirimim bozulacak mı?

Sadece KaskoJet Servis’lerinden hizmet almış olmak şartıyla hasarsızlık indirim oranı % 40, % 50 ve % 60 olan Sigortalılarımızın %100 rüculu veya bir adetle sınırlı olmak üzere Radyo Teyp veya cam hasarı dışında kalan başkaca bir hasar nedeni ( pertotal ve çalınma hasarları hariç) ile oluşabilecek bir adet kasko hasarında poliçenin Mapfre Genel Sigorta A.Ş. tarafından yenilenmesi halinde hasarsızlık indirimleri sıfırlanmayacak, poliçe üzerinde yazılı indirim oranı ile yenilenecektir. Farklı servislerden hizmet alınması halinde hasarsızlık indirim oranınız bir alt orana indirilerek yenilenecektir.

Aracımın camı çatladı. Bu hasarı Tur Assist Anlaşmalı Oto Cam servisinde onarttığımda KaskoJet poliçemdeki hasarsızlık indirimi mi etkiler mi?

Aracınızın ön arka veya yan camınızdan biri kırılır ve poliçeniz, süresi içinde başkaca bir hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz. Cam değişiminizi KaskoJet Servisler veya Turasist Anlaşmalı Oto Cam servislerimiz dışında farklı bir serviste onarttığınız durumlarda oluşan hasar tutarının %15’ine katılımınız istenecektir. Mağduriyet yaşamamanız için ilgili servislerimizi tercih ediniz.

Fırsat Kasko Servis Ağı

KaskoJet servislerini nasıl öğrenebilirim?
Size en yakın KaskoJet Servisini öğrenmek için 0212 705 55 55 numaralı Yardım Merkezini arayabilir, KaskoJet SERVİS AĞI sayfasını ziyaret edebilir veya acentenize danışabilirsiniz.
Aracımın hasarını KaskoJet servisleri dışında farklı bir kurumda tamir ettirdim. Hasarım ödenir mi?

KaskoJet Servisleri dışındaki başkaca servislerden alınacak hasar onarım hizmetlerinde ödenecek tazminat tutarı üzerinden (poliçede diğer muafiyet hükümleri varsa bunlar saklı kalmak şartıyla) %20 (yüzde yirmi) oranında indirim ( tenzili muafiyet ) uygulanır. Mağduriyetle karşılaşmamanız için onarımlarınızda KaskoJet servislerini tercih ediniz.

Hasar işlemlerimi KaskoJet servislerinde kim takip edecek?

Aracınızı KaskoJet servislerine teslim ettiğiniz andan itibaren Onarım gerektiren tüm hasar işlemlerinizde Sigortacınız ve KaskoJet servis yetkilileri tarafından koordineli olarak çözümlenir. Size sadece aracınızı teslim almak kalacaktır.

KaskoJet Servislerindeki onarımlarda kullanılan parçalar orijinal mi?

KaskoJet servislerinde kullanılan tüm yedek parçalar orijinaldir. Değişim gerektiren parçanın orijinali piyasada, üretici/ithalatçı firma stoklarında bulunmuyor olması veya aracınızda değişim gerektiren parçanın kendisinin orijinal olmadığın tespiti halinde eşdeğer parça kullanılabilecektir.

Fırsat Kasko Yedek Araç Hizmeti

KaskoJet aracım kaza yaptığında yedek araç sağlıyor mu?
KaskoJet Servislerinde onarımı 24 saati aşan kısmi hasarlarda aracınız onarılırken, tamir süresi boyunca size araç tahsisi yapılmaktadır.
Aracımı onarmaları için KaskoJet Servisler dışında başka bir yere götürdüm. Yine limitsiz yedek araç alabilecek miyim?

KaskoJet Servisleri dışında kalan Servislerde, gidilen servis Mapfre Sigorta’nın diğer anlaşmalı servislerinden olması halinde azami 7 gün, anlaşmalı olmadığı bir servis ise azami 5 gün yedek araç verilir. Tamir süresi boyunca limitsiz araç tahsisi yapılabilmesi için KaskoJet Servislerini tercih ediniz.

Fırsat Kasko Oto Cam Hizmeti

KaskoJet üründe Cam hasarlarımda hangi servisleri kullanmalıyım?
TUR ASSİST Anlaşmalı Oto Cam Servislerinde onarım yaptırmalısınız. Aksi halde onarım tutarınız üzerinde %15 oranında indirim yapılarak giderleriniz karşılanır. Size en yakın Tur Assist Oto Cam servisini öğrenmek için 0212 705 55 55 numaralı Yardım Merkezini arayabilir veya acentenize danışabilirsiniz.
Aracımın camı çatladı. Bu hasarı Tur Assist Anlaşmalı Oto Cam servisinde onarttığımda KaskoJet poliçemdeki hasarsızlık indirimi mi etkiler mi?

Aracınızın ön arka veya yan camınızdan biri kırılır ve poliçeniz, süresi içinde başkaca bir hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz. Cam değişiminizi KaskoJet Servisler veya Turasist Anlaşmalı Oto Cam servislerimiz dışında farklı bir serviste onarttığınız durumlarda oluşan hasar tutarının %15’ine katılımınız istenecektir. Mağduriyet yaşamamanız için ilgili servislerimizi tercih ediniz.

Fırsat Kasko Mini Onarım Hizmeti

KaskoJet poliçemde Mini Onarım teminatı var mı?
Aracınızda oluşabilecek aşağıda belirtilen ölçüsel ve adetsel limitlerle tarif edilen hasarlarınızın poliçede isim ve iletişim bilgileri verilen her biri birer KaskoJet Servisi olan GENEL SERVİS İstasyonlarında yapılabilmektedir. Bu kapsamda verilen hizmetler hasarsızlık indirimini bozmaz.
KaskoJet poliçemde hasarsızlığımı bozmayan Mini Onarım kapsamında değerlendirilecek hasarlar nelerdir?

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme ( Yılda üç adet ile sınırlı ): Boyanın zarar gördüğü 15 cm çapa kadar ezik, vuruk ve çizikler.
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (Yılda üç adet ile sınırlı): Boyanın zarar görmediği 7,50 cm çapına kadar kaporta göçükleri,
Boya Tamiri / Mini Yama (Yılda üç adet ile sınırlı): 30 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm’ye kadar çiziklerden kaynaklı kaporta sıyrıkları,

KaskoJet poliçesinin Mini onarım hizmetini alabileceğim GENEL SERVİS İstasyonlarının iletişim bilgileri nedir?

KaskoJet poliçesinin Mini onarım hizmetini alabileceğim GENEL SERVİS İstasyonlarının iletişim bilgileri nedir?

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları

Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları