İçeriğe Geç

Destek Hattı

0850 755 0 755

Ferdi Kaza Sigortası Ürünleri

 • Size özel; 3 ay, 6 ay ya da 1 yıllık ödeme planlarıyla Ferdi Kaza Sigortası’ndan faydalanın!

FERDİ KAZA SİGORTASI ÜRÜNLERİ

Kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın…

Hayallerinizdeki hayatı yaşayabilmek ve ailenize en iyi yaşam koşullarını sunmak için planlar yapıyorsunuz. Fakat kaza, bazen de hastalık gibi durumlar planlarınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilir. İşte, tam da bu nedenle temkinli olmakta fayda var! Hem sizi hem de ailenizi güvence altına almayı amaçlayan ferdi kaza sigortaları ile maddi ve manevi olarak güvende hissetmeniz mümkün!
“Çalışamazsam ne yaparız?” ya da “Bana bir şey olsa aileme kim bakar?” gibi sorular herkes gibi sizin de aklınıza gelebilir. Bu soruları yok saymak ya da “Bana bir şey olmaz!” demek yerine hayatın kötü sürprizlerine karşı önlem alabilirsiniz. Şimdi; ferdi kaza sigortası ne işe yarar, hangi ana teminatları kapsar gibi soruların cevaplarını vererek size yol gösterelim. Ferdi kaza sigortası hakkında bilgi aldıktan sonra ihtiyacınız olan MAPFRE Sigorta ürününü seçebilir ve geleceğe güvenle bakabilirsiniz.

 

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası, kaza nedeniyle oluşan sakatlık durumunda size, vefat durumunda ise sigortalının ailesine maddi destek sağlayan sigorta ürünüdür. Herhangi bir kaza ya da hastalık nedeniyle oluşabilecek durumlarda faydalanabileceğiniz teminatlar ve ferdi kaza sigortası limitleri poliçenizde belirtilir. Ayrıca dilerseniz ana teminatların yanı sıra ek teminatlarla da güvence kapsamını genişletebilirsiniz.
MAPFRE Sigorta’da, Ferdi Kaza Sigortası ve Es Kaza Sigortası olmak üzere iki ürün bulunur. Dilerseniz “Ferdi Kaza Sigortası Nedir, Neden Yaptırmalısınız?” yazımıza göz atarak MAPFRE Sigorta Ferdi Kaza Sigortası ürünleri hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Ferdi Kaza Sigortası Ana Teminatları Nelerdir?

Ferdi kaza sigortalarının ana teminatları arasında, kaza sonucu sürekli sakatlık ve kaza sonucu vefat teminatları bulunur. Yani kaza nedeniyle sakat kalma durumunda ödeme alabilirsiniz ya da vefatınız durumunda aileniz poliçede belirtilen tutar doğrultusunda sigorta sayesinde tazminat alabilir.
“Ferdi kaza sigortasının avantajları nelerdir?” sorusunun cevabı yalnızca bu iki ana teminat değildir. Dilerseniz ek teminatlar yardımıyla hastalık sonucunda oluşabilecek sürekli sakatlık, kaza sonucu tedavi masrafları, gündelik hastane tazminatı gibi durumlardan da yararlanabilirsiniz.
Ferdi kaza sigortası ürünleri, size düşündüğünüzden daha fazla güvence sunuyor. “Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmak İçin 3 Neden” içeriğimize göz atarak bu sigorta ürününün sunduğu diğer faydaları detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

 

Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

“Ferdi kaza sigortası ne kadar?” sorusunun cevabını arıyorsanız bu konuda ne yazık ki net bir tutar söylemek mümkün değil. Çünkü ferdi kaza sigortası ücretleri; yaş, meslek ve poliçeye dâhil edilmek istenen ek teminatlara göre farklılık gösterebiliyor. Dilerseniz teminat limitinizi seçimine göre TL ya da döviz cinsinden belirleyebilirsiniz. Poliçeler genellikle yıllık olmakla birlikte bir yıldan kısa süreli de olabilmektedir. MAPFRE Ferdi Kaza sigortaları hakkında detaylı bilgi edinmek ve Ferdi Kaza Sigortası teklifi almak için size en yakın acentemize danışabilirsiniz.

 • Ferdi Kaza Sigortası

  • Size özel ödeme imkanlarıyla 3 ay, 6 ay ya da 1 yıllık ödeme planları,
  • 12 yıldan 30 yıla kadar teminat fırsatı,
  • 18 - 55 yaş arası her yaşa teminatlara bağlı kalarak farklı prim ve geri ödeme seçenekleriyle.
 • Es Kaza Sigortası

  • Hem bireysel hem grup için özel paketler,
  • Uygun fiyatlı poliçe primleri,
  • 1-55 yaş arası her yaşa uygun poliçe imkanı.

ÜRÜN KARŞILAŞTIRMA TABLOSU

AVANTAJLAR
  • AVANTAJLAR
   • Ferdi Kaza
   • Es Kaza
  • Kaza Sonucu Ölüm
  • Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık
  • Tedavi Masrafları
  • Hastalık Sonucu Sürekli Sakatlık
  • Gündelik Hastane Tazminatı
  • Gündelik Yoğun Bakım Tazminatı
  • Doğal Afetler(Deprem, Sel, Yer Kayması, vs.)

EN YAKIN ACENTEMİZE DANIŞIN

Dakikalar içerisinde destek almak için hemen tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Ferdi Kaza Sigortası Faydaları Nelerdir?

Kazalar başlı başına travmatik olaylardır. Her ne kadar gerçekleşmesinden kaçınsak da kaza sonucunda oluşan sürekli sakatlık ya da vefat gibi durumlarda tüm aile bireyleri zor günler geçirir. Bu zor dönemde bir de maddi sıkıntılar eklendiğinde durum, içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Ferdi kaza sigortaları ise poliçedeki teminatlar ve limitler doğrultusunda, sakatlık durumunda sigortalıya, sigortalının vefatı durumunda ise ailesine maddi destek sağlar. Ek teminatlar ile genişletebileceğiniz ferdi kaza sigortası poliçeniz, kazalara karşı daha geniş kapsamlı bir güvence sağlayabilir. “Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmak İçin 3 Neden” yazımıza göz atarak bu sigorta ürününün sunduğu avantajları inceleyebilirsiniz.

 

Ferdi Kaza Sigortası Zorunlu mu?

Ferdi Kaza Sigortası'nınnın zorunlu olup olmadığı, içerisinde bulunulan duruma göre değişiklik gösterebilir. Bireysel Ferdi Kaza Sigortası zorunlu değildir; ama bir seyahat acenteniz varsa bu durumda Türkiye Sigorta Birliği (TSB), yolcularınıza Ferdi Kaza Sigortası yaptırmanız konusunda sizi zorunlu tutar.
Zorunlu Trafik Sigortası ya da Kasko Sigortası gibi ürünlerin, Ferdi Kaza Sigortası'nın sunduğu teminatları kapsamadığını unutmamalısınız. Bu noktada, Ferdi Kaza Sigortası ile kendinizi ve ailenizi güvence altına almanın öneminin bir kez daha altını çizmek isteriz. Dilerseniz “8 Soru ile Ferdi Kaza Sigortaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler” yazımızı okuyup bu sigorta ürünü hakkındaki diğer ayrıntıları da öğrenebilirsiniz.

 

Kaza Sonrasında Sigorta Ne Kadar Öder?

Sigortalının ya da vefatı durumunda ailesinin, ferdi kaza sigortası kapsamında sigorta şirketinden alacağı tazminat, poliçede sunulan ana şartlar ve limitler dâhilinde belirlenir. Bir diğer deyişle aynı kazayı yaşamış ve aynı sorunlarla karşı karşıya olan iki sigortalı, farklı ferdi kaza sigortası planlarına dâhillerse alacakları tazminatlar da değişebilir.

 

Ferdi Kaza Sigortası sorgulama nasıl yapılır?

Poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihini, teminatlarını, limitlerini ve şartlarını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun gibi bilgileri öğrenmenin en pratik yolu ise online poliçe sorgulama yapmaktır. Eğer MAPFRE Sigortalı’ysanız MAPFRE GO online işlemler sayfamızı ziyaret edebilir ve dilediğiniz bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

 

Ferdi kaza sigortası teklifi nasıl alınır?

Ferdi Kaza Sigortası fiyat teklifi almak için MAPFRE Sigorta yetkili acenteleri ile iletişime geçebilir ve dilediğiniz teminatları içeren ürün hakkında fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

EK BİLGİLER

Yukarı dön