Ana menü

KaskoJet Nedir?

Hasar işlemleriniz varsa, çözüm
anında yanınızda!
Bizi arayın
Canınız gibi sevdiğiniz otomobilinizi(*) aşağıda belirtilen risklere karşı genişletilmiş kasko teminatları ile sigorta güvencesi altına alan, hasar onarımlarını özenle seçilmiş KaskoJet Servislerinde gidermeyi taahhüt eden, size aracınızın onarımı süresi boyunca yedek araç hizmeti sunan, verdiği onarım hizmetinin ömür boyu arkasında olan, standart Kasko ürününe göre daha uygun primli kasko çözümü olan KaskoJet Sigortası ile tanışmaya hazır mısınız?
(*) 4 kişi ve üzeri oturma yeri olan Kamyonet araçlarınız için de KaskoJet poliçesi satın alabilirsiniz.

KaskoJet Asistans hizmetlerinden 7 gün 24 saat 0850 755 0 755 numaralı Bilgi ve Destek Hattı aracılığı ile faydalanabilirsiniz.

Araç Teminatları

Çeşitli yol yardım hizmetleri (Aracın çekilmesi, oto kurtarma, oto kapı kilit, lastik değiştirilmesi ve benzin bitmesi durumunda aracın çekilmesi hizmetleri) Daimi ikametgâhtan 0 km’den itibaren, geri kalan diğer hizmetler Daimi ikametgâh ilinin dışında olmak kaydıyla “Önemli Notlar” bölümündeki kapsam tabloları doğrultusunda tüm Türkiye’de, Avrupa’nın geri kalan kısmında ve Akdeniz Ülkeleri’nde verilmektedir. Oto kapı kilit, lastik değiştirilmesi ve yedek parçanın ulaştırılması hizmeti Türkiye sınırları dâhilinde geçerlidir.

Aracın çekilmesi ve kurtarılması

Şirket, aracın arıza sonucu hareketsiz kalması durumunda en yakın Kaskojet servise veya onarım noktasına kadar naklini temin edecektir. Kaza sonucu hareketsiz kalması durumunda ise, öncelikle en yakın KaskoJet servise veya en yakın Kaskojet servisin bulunduğu ildeki en yakın Genel Servis’e naklini temin edecektir. Sigortalı en yakın Kaskojet servisinden başka bir servise çekim isterse; Şirket’in sorumluluğu en yakın Kaskojet servisine kadar olacaktır.

Bir karayolunda giderken aracın devrilme veya şarampole yuvarlanma nedeniyle hareketsiz kalması durumunda, mümkün olabilen durumlarda aracın kurtarılması ve sonrasında çekilmesi veya yoluna devam etmesi için uygun bir yere konulması için gerekli organizasyon poliçede bildirilen limitlere kadar sağlanacaktır.
Bu menfaat kapsamında Aracın tamir masraflarına ilişkin olarak herhangi bir meblağ ödenmeyecektir.

Oto kapı kilit hizmeti

Sigortalı aracın kapılarının arızalı olması, anahtarlarının kaybedilmesi, çalınması veya aracın içinde unutulmasından dolayı aracın içine girilemediği durumlarda, Şirket kapıların açılması için olay yerine gönderilen anahtarcının yol ve işçilik ücretini karşılayacaktır. Şirket, bu hizmeti, poliçede ismi yazılı Sigortalı’dan direkt talep gelmesi halinde sağlayacaktır. Bu hizmetle ilgili diğer tüm masraflar Sigortalı’ya aittir. Araç kapısının açılamaması durumunda, en yakın tamirciye aracın nakli sağlanacaktır (Bu teminat sadece binek araçlara verilmektedir.)

Lastik değiştirilmesi hizmeti

Araç ile yolculuk esnasında oluşabilecek lastik arızaları için, Şirket araçta mevcut olan yedek lastikle değiştirmek üzere olay yerine bir servis sağlayıcı gönderecektir. Şirket, işçilik masraflarını karşılayacak, malzeme masrafları Sigortalı tarafından ödenecektir. Lastiğin olay yerinde değiştirilememesi halinde en yakın tamirciye aracın nakli sağlanacaktır.
(Bu teminat sadece binek araçlara verilmektedir.)

Benzin bitmesi durumunda aracın çekilmesi

Aracın benzininin bitmesi durumunda ise, araç en yakın benzinciye çektirilecektir.
(Bu teminat sadece binek araçlara verilmektedir.)

Aracın arızalanması veya kaza nedeniyle konaklama ve seyahat

Aracın arızalanması veya kaza durumunda, Şirket aşağıdaki masraflardan birini karşılayacaktır.
a) Eğer arıza 24 saat içinde tamir edilemez ise, azami 3 güne kadar mümkün olabilen durumlarda azami 4* otelde aracın onarımını bekleme amacıyla otel masrafları (standart oda + kahvaltı), ya da,
b) Tamir süresi arızalanmayı izleyen 48 saati aşarsa, Şirket, Lehdarlar’ın Daimi İkametgah’a dönüşlerinde meydana gelen seyahat masraflarını veya Lehdarlar seyahate devam etmek isterlerse, seyahat için planlanan yere kadar olan seyahat masraflarını ödeyecektir. Ancak bu son seçenek dâhilinde yapılacak olan masrafların, Daimi İkametgah’a dönüş masraflarını aşmaması gerekir.
YA DA, araç arızalanmayı izleyen 48 saatten daha uzun süre tamir edilmemiş ise Lehdarlar seyahate devam etmek için benzer bir araç kiralamak isteyebilir. Bu durumda kendilerine azami 48 saat süre için kira bedeli poliçede bildirilen limitlerden fazla olmamak kaydıyla, kiralık bir binek araç sağlanacaktır.
Bu kiralık araç, sigortalıya, gitmek istediği yere kadar ulaşması veya daimi ikametgâhına dönmesi için verilecektir.
(Bu teminat sadece binek araçlar için verilmektedir).

Aracın arızalanması veya kaza nedeniyle konaklama ve seyahat

Eğer Araç çalınmış ise, Şirket, konunun derhal polise bildirilmiş olması kaydıyla, araç çalındıktan 24 saat sonra yukarıda beşinci maddede belirtilen menfaatlerin aynısını sağlayacaktır.

Onarılan ya da bulunan aracın nakli ile emanet ve muhafazası

Eğer arızalanmadan sonra yapılacak tamir aracın 72 saatten fazla bir süre hareketsiz kalmasını gerektirirse veya aracın çalınması durumunda, Araç, Lehdar’ın hırsızlığın meydana geldiği yeri terketmesinden sonra bulunursa, araç onarıldıktan veya bulunduktan sonra Şirket aşağıdaki masrafları ödeyecektir:
a) Aracın Lehdar’ın Daimi İkametgah’ına nakil masrafları,
b) Ya da aracı Daimi İkametgah’a götürmek için Lehdar’ın veya tayin ettiği herhangi bir kişinin aracın tamir edildiği veya bulunduğu mekana kadar yaptığı seyahat masrafları.
c) Tamir edilmiş veya bulunmuş aracın azami poliçede bildirilen limitlere kadar emanet ve muhafaza masrafı.

Aracın tamirat masrafının kendi cari piyasa değerinden fazla olması halinde, Şirket, 7nci madde çerçevesindeki herhangi bir masrafı ödemeyecektir.

Profesyonel sürücü hizmeti

Sürücünün Aracı kullanmayı imkânsız kılan hastalığı kaza geçirmesi, ya da vefatı halinde, Sürücünün beraberinde bulunanlardan hiçbirinin Sürücünün yerine geçememesi kaydıyla, Şirket, Aracı kullanarak Araçta bulunanları Daimi İkametgah’a veya seyahat için planlanan yere götürmek üzere profesyonel bir sürücü temin edecektir.

Yedek parça temini ve ulaştırılması organizasyonu

Şirket, aracın hareketini sağlayacak yedek parçanın aracın tamir edildiği yerde bulunamaması durumunda, yedek parçanın mümkün olabilen durumlarda bulunmasını ve gönderilmesini organize edecektir. Temin edilen yedek parçanın maliyeti Lehdar tarafından, nakliye masrafları Şirket tarafından ödenecektir. Yedek parçanın temin edilememesi veya geç temin edilmesinden Şirket sorumlu olmayacaktır.
*Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, KaskoJet Poliçesinin üzerinde yer alan bilgiler ile farklılık arz etmesi halinde Poliçe hükümleri geçerli olacaktır.

Ferdi Teminatlar

Şirket, bu menfaatleri, ancak Lehdar Daimi İkametgâh ili dışında ve en fazla birbirini izleyen 60 güne kadar araç ile birlikte seyahat etmekte ise, “Önemli Notlar” bölümündeki kapsam tabloları doğrultusunda tüm Türkiye’de veya tüm dünyada sağlayacaktır.

Lehdar’ın hastalığı veya yaralanması durumunda nakli veya Daimi İkamet yerine geri gönderilmesi

Lehdar’ın hastalığı veya yaralanması durumunda, Şirket, Lehdar’ı ambulans veya refakatçi doktor ve Şirket’in doktoru tarafından en uygun kabul edilen herhangi bir nakil aracıyla uygun olan en yakın tıbbi merkeze veya bir tıbbi merkezden diğerine veya Daimi İkametgah’a nakli için gerekli giderleri karşılayacaktır.
Bir tıbbi merkezden diğer bir tıbbi merkeze nakil, ancak, bulunulan tıbbi merkezde hastaya yapılacak tedavi için gerekli donanım ve tıbbi ekip yoksa sağlanacaktır. Naklin yapılabilmesi için, tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi rapor gerekmektedir. Verilecek yardım ilk yardım değil, ikincil yardımdır.
Şirket hiçbir zaman herhangi bir tıbbi yardım operasyonunda resmi kuruluşların yapması gereken kurtarma hizmetine müdahale etmeyecektir. Resmi veya özel şirket tarafından bu hizmet verilse de şirket, hiçbir zaman ödemeyi üstlenmeyecektir. İşbu teminat tedavi masraflarını kapsamaz.

Eşlik eden Lehdarlar’ın nakli veya Daimi İkametgâhlarına geri gönderilmesi

Eğer hastalık ya da yaralanma nedeniyle Lehdarlar’dan birinin seyahatini sürdürememesi sözkonusu ise, Şirket eşlik eden Lehdarlar’ın İkametgâhlarına ya da ilgili hastaneye nakil masraflarını ödeyecektir.

Eğer söz konusu kişilerden biri 15 yaşından küçük bir çocuk ise ve ona eşlik edecek herhangi bir başka kişi bulunmuyorsa, Şirket, kendisine, evine ya da hastanenin bulunduğu yere gönderilmesi sırasında eşlik etmesi için bir kişi tahsis edecektir.

Sigortalı’nın aile üyelerinden birinin seyahati ve konaklaması

Şirket, Lehdar’ın 5 günden fazla hastanede kalması gerektiğinde, bir aile üyesi için aşağıdaki masrafları temin edecektir:
a) Daimi İkamet Ülkesi’nde hastanenin bulunduğu yere seyahat masrafları sınırsız ve en fazla 5 günle sınırlı olmak üzere, günlük azami poliçede bildirilen limitlere kadar konaklama masrafları (standart oda+kahvaltı)
b) Yurtdışında hastanenin bulunduğu yere seyahat masrafları sınırsız ve en fazla 10 günle sınırlı olmak üzere, günlük azami poliçede bildirilen limitlere kadar konaklama masrafları (standart oda+kahvaltı).

Yakın bir aile mensubunun ölümü sonrası meydana gelen seyahat masrafları

a) Lehdar, Poliçe’de Lehdar olarak belirtilen yakın bir aile mensubunun Daimi İkamet Adresi’nde ölümü nedeniyle seyahatini yarıda kesmek zorunda kaldığında, Şirket, Lehdar’ın Daimi İkametgaha’a dönüşünü organize edecektir.
Bu menfaat, sadece, Lehdar’ın asıl seyahat için kullanmış olduğu taşıma araçlarını kullanamadığındamümkündür.
b) Eğer Lehdarlar’dan birisi kendisine refakat edecek kimse bulunmayan bir çocuk (15 veya daha küçük yaşta) ise, Şirket, Daimi İkametgah’a seyahati süresince kendisine bir refakatçi temin edecektir.

Lehdar’a, Daimi İkamet Ülkesi dışında yaralanması veya hastalığı nedeniyle verilecek tıbbi yardım

Lehdar’ın, Daimi İkamet Ülkesi dışında hastalanması veya yaralanması durumunda, Şirket; hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile, ilgili doktorun yazdığı ilaçların masraflarını ödeyecektir. Bu hizmet ile ilgili teminat, beher lehdar için poliçede bildirilen limitler ile sınırlıdır.

Bu kiralık araç, sigortalıya, gitmek istediği yere kadar ulaşması veya daimi ikametgahına dönmesi için verilecektir (Bu teminat sadece binek araçlar için verilmektedir).

Lehdar’ın, Daimi İkamet Ülkesi dışında hastalanması veya yaralanması nedeniyle konaklama süresinin uzatılması

Lehdar’ın Daimi İkamet Ülkesi dışında hastalanması veya yaralanması durumunda, Lehdar’ın Daimi İkamet dışında kalış süresinin uzamasının söz konusu hastalığın veya yaralanmanın sonucu olduğu ilgili doktor tarafından belgelenir ise, Şirket, Lehdar’ın otel veya diğer konaklama masraflarını (standart oda+kahvaltı) karşılayacaktır. Ödenecek azami tutar 5 gün ile sınırlı olmak üzere günlük azami poliçede bildirilen limitler ile sınırlıdır.

Vefat eden Lehdar’ın ve eşlik edenlerin nakli

Lehdar’ın vefatı halinde Şirket
a) Cenazenin defnedilmesi için Daimi İkamet Yeri’ne naklini organize edecektir.
b) Refakat eden Lehdarlar’ın defin yerine veya Daimi İkamet Yeri’ne dönüşünü organize edecektir.
c) Eğer Lehdarlar’dan birisi kendisine refakat edecek kimse bulunmayan bir çocuk (15 yaş veya daha küçük) ise, Şirket, Daimi İkametgah’a seyahat süresince bir refakatçi temin edecektir.
Bu teminatla ilgili ödenecek azami miktar Türkiye için poliçede bildirilen limitlere kadar, diğer tüm ülkeler için ise yine poliçede bildirilen limitlere kadar teminat verilmektedir. Cenaze töreni ve defin masrafları kapsam dışındadır.
7 (b) bendinde tanımlanan menfaat sadece Lehdarlar asıl seyahat için kullanılmış taşıma araçlarınıkullanamadığında mümkündür.

İlaç Gönderilmesi

Şirket ilgili doktor tarafından acil olarak yazılmış ve Lehdar’ın seyahat ettiği yerde bulunamayan ilaçların Lehdar’a gönderilmesi işlemini organize edecektir. İlaç bedelleri Lehdar tarafından, nakliye masrafları Şirket tarafından karşılanacaktır.
Evde meydana gelen bir hasar sebebiyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması Sigortalı’nın evindeki hırsızlık, yangın veya patlama nedeniyle oturulmaz hale gelmesi, ya da fazla zararın ortaya çıkması riski sebebiyle, Sigortalı’nın evinde bulunması gerektiği durumlarda, Şirket, Lehdarlar’danbirinin Daimi İkametgah’a dönüş masraflarını ödeyecektir.

Bu menfaat, sadece, Lehdar’ın asıl seyahat için kullanmış olduğu taşıma araçlarını kullanamadığındamümkündür.

Acil mesajların iletilmesi

Lehdar’ın talebi üzerine Şirket, yukarıda belirtilen maddeler kapsamındaki konularla ilgili olarak acil veya gerekli mesajların iletilmesini sağlayacaktır.

*Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, KaskoJet Poliçesinin üzerinde yer alan bilgiler ile farklılık arz etmesi halinde Poliçe hükümleri geçerli olacaktır.

Bagaj Teminatları

Aşağıdaki menfaatler sadece Lehdar’ın birbirini izleyen 60 günlük süreyi aşmamak kaydıyla, Daimi İkamet Ülkesi dışında olduğu zaman sağlanacaktır.

Bagajın ve şahsi eşyaların bulunması ve Sigortalı’ya ulaştırılması

Şirket, raporların hazırlanmasında Lehdar’a yardım sağlayacak ve kayıp bagajların bulunması için gereken görüşmelerde ona tavsiyelerde bulunacak veya iştirak edecektir.
Bagajın bulunması halinde, Şirket söz konusu bagajı Daimi İkametgah’a veya seyahat için tasarlanan varış yerine gönderecektir.

Tarifeli havayolu uçuşlarında kaybolan bagaj

Tarifeli yurtdışı uçuşlarında bagajın kaybolup, varışı müteakip 24 saat içerisinde bulunamaması halinde havayolunun kayıp raporu şartı ile Şirket, Lehdar’a acil kişisel ihtiyaçlarını karşılaması için yapmış olduğu masrafların orjinal faturalarını Şirket’e göndermesi koşuluyla poliçede bildirilen limite kadar ödeme yapacaktır.

*Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, KaskoJet Poliçesinin üzerinde yer alan bilgiler ile farklılık arz etmesi halinde Poliçe hükümleri geçerli olacaktır.

Yasal Teminatlar

Aşağıda menfaatler sadece poliçede sigortalı görünen aracın içindeki Sigortalı’ya veya Daimi Sürücü’ye uygulanabilir. Hukuki yardım sadece Türkiye dışında, diğer Avrupa ve Akdeniz ülkelerinde geçerlidir.

Hukuki Savunma

Aracı kapsayan bir kazanın olması halinde Şirket, sürücünün kazadan doğan cezai suçlara karşı savunma masraflarını ödeyecektir. Ödenecek azami miktar poliçede bildirilen limitlerle sınırlıdır.

Hukuki işlemlerde kefalet

a) Şirket, yurtdışındaki mahkemelerde Sigortalı Aracı içeren trafik kazalarından doğan ceza davalarındaki yasal masraf ve giderlerin ödenmesini garanti etmek için Lehdar’dan talep edilen mali kefalet ücretini, yetkili mercilere yatıracaktır.Bu menfaat kapsamındaki azami tutar poliçede bildirilen limitlerle sınırlıdır. (Borç olarak)
b) Sigortalı Aracın söz konusu olduğu trafik kazaları nedeniyle yapılan cezai duruşmalarda, Daimi Sürücü’den talep edilen kefalet miktarını Şirket ilgili mercilere yatıracaktır.

Bu menfaat kapsamındaki azami tutar poliçede bildirilen limitlerle sınırlıdır (Borç olarak)
Lehdar, 2 (a) ve 2 (b) bentleri çerçevesinde yapılan ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.
Bilgi ve organizasyon servislerinde bağlantı Tur Assist tarafından sağlanacak, alınacak hizmetlerle ilgili masraflar Sigortalı tarafından ödenecektir. Tavsiye edilen servis biriminden hizmet alıp almamak Sigortalı’nın isteğine bağlıdır. Alınan hizmetlerle ilgili doğabilecek sorunlardan hizmeti doğrudan sağlayan servis birimi sorumlu olacaktır

Turistik Bilgiler

Sigortalı’nın isteği doğrultusunda seyahatler, ülkeye giriş ile ilgili yasal zorunluluklar, gümrük işlemleri ve sağlık koşulları hakkında bilgi sağlanmaktadır. Seyahat acentaları, turizm ofisleri, turist rehberleri, turizm polisi, büyükelçilik ve konsolosluklar, vize ve pasaport işlemleri ile ilgili bilgi verilmektedir.

Yol, Kaza ve Hava Durumu Bilgileri

Sigortalı’nın talebi üzerine Türkiye’de yol ve kaza durumu, otomotiv yetkili servis ve bayileri hakkında bilgi sağlanmaktadır.

Sağlık Kuruluşları ile İlgili Bilgiler

Sigortalı’nın talebi üzerine hastane, doktor, hemşire, nöbetçi eczane ve ambulans şirketleri ile ilgili adres ve telefon numaraları verilmekte, cenaze nakli ve defin organizasyonu da dahil olmak üzere mümkün olabilen durumlarda ilgili organizasyonlar yapılmaktadır.

Ulaşım Araçları ile İlgili Bilgiler

Sigortalı’nın talebi üzerine havayolu şirketleri, denizcilik işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, demiryolları seferleri, rent a car şirketleri (profesyonel sürücü hizmeti) ile ilgili adres ve telefon bilgileri verilmekte, bu hizmetlerle ilgili mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılmaktadır.

Döviz Kurları Bilgileri

Sigortalı’nın talebi üzerine son 5 yıla ait döviz kurları bilgileri verilmektedir.

Restoranlar ve Eğlence Merkezleri Hakkında Bilgi

Sigortalı’nın talebi üzerine çeşitli restoran ve eğlence merkezleri hakkında adres ve telefon ile birlikte detaylı bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılmaktadır.

Konaklama ile İlgili Bilgi

Sigortalı’nın talebi üzerine farklı türdeki konaklama imkanları ile ilgili bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılmaktadır.

Kültürel Aktiviteler Hakkında Bilgi

Sigortalı’nın talebi üzerine opera, bale, konser, fuar, festival, tiyatro ve sinema ile ilgili bilgiler verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılmaktadır.

Hayvan Bakımı ile İlgili Bilgiler

Sigortalı’nın talebi üzerine veteriner, hayvan hastaneleri ve hayvan bakımı ile ilgili bilgiler verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda bu hizmetler ile ilgili organizasyon yapılmaktadır.

Özel Günler İçin Organizasyon

Doğum günü, yıldönümleri, karne alma, seminer gibi durumlarda ilgili firmalar ile ilgili bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda organizasyon yapılmaktadır.

Yaşlılar ve Çocuklar İçin Bakım Hizmetleri

Sigortalı’nın talebi üzerine yaşlılar ve çocukların bakımı ile ilgili hizmet veren firmalar hakkında bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda organizasyon yapılmaktadır.

Tercüme Hizmetleri

Tercüme büroları ve tercümanlık hizmetleri ile ilgili bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda organizasyon yapılmaktadır.

Çiçek Gönderme Hizmetleri

Türkiye ve yurtdışı için çiçek gönderme hizmetlerinin organizasyonu yapılmaktadır.

Diğer Bilgi Hizmetleri

andarma, belediye, bakanlıklar, müsteşarlıklar, valilikler, adliyeler, devlet ve SSK hastaneleri, askerlik şubeleri, bankalar, basın kuruluşları, dernekler, savcılıklar, emniyet müdürlükleri, gazeteler, haber ajansları, meslek odaları, iş ve işçi bulma müdürlükleri vs. telefon ve adresleri.

*Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, KaskoJet Poliçesinin üzerinde yer alan bilgiler ile farklılık arz etmesi halinde Poliçe hükümleri geçerli olacaktır.

KaskoJet Ürünü

Hangi tür araçlar KaskoJet poliçesi satın alabilir?
Yeni tescil veya yenilemeye konu olan Otomobil veya 3’ten fazla oturma yeri olan kamyonet araçlar için KaskoJet poliçesi düzenlenmektedir. Otomobil’den farklı olarak Kamyonet araçlar için yukarıda belirtilen bazı teminatlardan yararlanamaz. Bu teminatlar hakkında acentenizden bilgi alınız veya bilgilendirme formunuzu dikkatlice okuyunuz.
Araç kasko değeri nedir? Nereden öğrenebilirim?

Piyasadaki tüm araçların güncel kasko değer listesine www.tsb.org sayfasından ulaşabilirsiniz. Tüm Sigorta şirketleri kasko değer bilgilerine bu siteden ulaşarak kasko bedelinizi kendi risk kriterlerince değerlendirip kasko teklifini sunarlar.

KaskoJet poliçesi muafiyetli bir kasko ürünü müdür?

Hayır. KaskoJet ürününde teminat kapsamındaki kısmi bir hasar sırasında araç onarımlarının KaskoJet Servislerinde giderilmesi halinde muafiyet uygulanmaksızın aracınız onarılır. Ancak KaskoJet Servisleri dışında bir serviste onarım hizmeti almanız halinde oluşan hasar tutarının %20’si ödenecek tazminat tutarından indirilir yani hasarınız eksik ödenir. (bu husus deprem, sel su zararları gibi başkaca teminatlarda muafiyet seçimi yapılmamış ise geçerli olacaktır)

Orijinal anahtarımı kaybettim. KaskoJet poliçesi zararımı karşılayacak mı?

Kaybolan veya çalınan anahtarınız nedeniyle aracın güvenliğini sağlamak için yapacağınız anahtarın kopyalanması alarm ve immobilizerin yeniden kodlanması, komple kilit kontak setinin değiştirilmesi masrafları olay başı ve yıllık azami 2.000 TL limitle poliçe teminat kapsamında olacaktır.

Orijinal anahtarım çalındı. Anahtarı çalan kişi kapımdaki aracımı alıp götürürse KaskoJet bunu öder mi?

Orijinal anahtarınız kullanılarak aracınızın çalınması veya çalınmaya teşebbüs sonucu oluşabilecek hasarlar şayet anahtarınız gasp yoluyla ele geçirilmiş veya anahtarın muhafaza edildiği ev / işyeri niteliğindeki kapalı ve kilitli mekâna girilerek aracın orijinal anahtarının ele geçirilmesi sonucunda çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi poliçe teminatı kapsamına olacaktır. (Mekâna girmekten kasıt kaybolan veya haksız yere elde edilen mekâna ait asıl anahtarın kullanılarak veya anahtar uydurarak, başka aletler veya şifre yardımıyla kilit açarak, kırma, delme, yıkma, devirme, zorlama, öldürme, yaralama, zor ve şiddet kullanma veya tehditle ya da araç, gereç veya bedeni çeviklik sayesinde kırma veya aşma suretiyle gerçekleşmesi gereklidir.)

Aracımı otopark görevlisi/VALE ye teslim ettiğinde KaskoJet güvencesi sürüyor olacak mı?

Otoparka veya valeye bir belge karşılığı teslim edilmiş aracın çalınması sonucu meydana gelecek hasarlar teminata kapsamında olacaktır. Ancak oluşan hasarın %85’i sigortacı; %15’i sigortalı tarafından karşılanmak üzere müşterek sigorta esasına göre zararınız tazmin edilecektir. Şayet rizikonun gerçekleştiği otoparkın zarar tutarını karşılayacak miktarda teminat içeren 3. Şahıs Mali Mesuliyet poliçesi varsa ve giriş-çıkışları kayıt altında tutulan bir vergi yükümlüsü olması halinde Sigortacı hasarın %100’ünü ödemeyi taahhüt eder.

Anahtar kontak üzerinde iken aracımdan birkaç metre uzaklaştım. Aracım çalınmış. KaskoJet bunu öder mi?

Anahtarın araç üzerinde bırakılması sonucu aracın çalınması ve sigortalıyı yanıltmak veya kandırmak suretiyle rızasıyla araç anahtarının alınması halinde oluşacak çalınmalar teminat kapsamı dışında olacaktır.

Aracımda her zaman birkaç özel eşyam bulunur. Çalınma veya kaza anında zarar görürse KaskoJet bunu öder mi?

Aracınızda bulunan kişisel eşyalarınıza gelebilecek çalınma veya teminat kapsamındaki bir kaza nedeniyle oluşabilecek zararlar yıllık toplam 1.000 TL ‘ye kadar karşılanabilecektir. Bu tutar içerisinde zarar gören eşya cep telefonu veya diz üstü bilgisayar ise sadece bu eşyalar toplamı için ödenecek azami tutar 1,000 TL içerisinde azami 500 TL ile sınırlı olacaktır. Bu teminatın geçerli olmayacağı eşyalar ile zaman dilimi aşağıda gösterilmiştir.
Bu poliçe teminatı kapsamında ödeme yapılmayacak eşyalar ve riskler şunlardır: Ziynet eşyaları, antika eşyalar, nakit para, hisse senedi, tahvil, para yerine geçen çek, senet, kredi kartları muhteviyatları ve bunların hukuki durdurma masrafları, Bu teminat günün sadece 07:00-22:00 saatleri arasında araçta bulunacak eşyalar için koruma sağlayacaktır. Bu zaman dilimi dışında kalan sürelerde sigorta koruması olmayacaktır.

Aracım 6 yaşında. KaskoJet poliçesi satın aldım. Onarılan parçaların yerine sıfır parça takıldı. Acaba hasarım ödenirken değişen parçalar için (eski parça ile yenisi değiştiği için) herhangi bir fark ücret ödeyecek miyim?

Hasar sonucunda tespit edilecek hasar tutarından, onarım sonucu araçta meydana gelen kıymet artısı düşülmeksizin tazminat tam olarak ödenecektir. Ancak Lastik, Akü, Egzoz ve Katalitik Konvertör gibi kullanım süresi sınırlı olan sarf malzemeleri veya parçalarda kullanım süresi dikkate alınarak en fazla % 50 oranında kıymet artısı indirimi uygulanabilecektir. (poliçenizde belirlenmiş başkaca muafiyet hükümleri varsa bunlar saklı kalmak şartıyla)

Aracımın kaç TL üzerinden sigortalandığını bilemiyorum. Araç Bedeli için KaskoJet poliçemde Rayiç Değer yazılı. Bu ne anlama geliyor?

Rayiç değer; aracın hasar tarihindeki piyasa değeridir. Şirketimiz aracınızı piyasa rayiç değerine kadar teminat altına almıştır. Bu şekilde eksik sigorta uygulamasına maruz kalmazsınız. Ancak poliçe tanzim aşamasında özel muafiyet hükümleri belirlenmiş ise herhangi bir tam hasar halinde piyasa rayiç değerinden poliçenizde belirtilen muafiyet hükümleri ayrıca uygulanacak ve ödenecek tazminat tutarından düşülerek ödemeniz gerçekleştirilecektir.

KaskoJet üründe Rayiç Değer nasıl belirlenir?

Rayiç değeri, Sigorta Eksperi tarafından yapılacak piyasa araştırması sonunda belirlenerek Eksper Raporu’nda gösterilir.

Aracıma satın aldıktan sonra montajını yaptırdığım özel aksesuarlarım var. Bunlar da KaskoJet poliçesi kapsamı içinde olur mu?

Sadece aracın fabrika çıkışı standart donanımı içerisinde yer alan orijinal ses, görüntü veya aksesuarlar belirtilmese dahi otomatik olarak teminat kapsamında olacaktır. Aracın üzerine sigortalımızın talebi ile sonradan ilave edilmiş her türlü aksesuar veya ekipmanların teminat kapsamına dâhil edilebilmesi için poliçe üzerinde marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.

Aracımda yer alan CD özellikli radyo teyp çalındı. Yenisini taktırdım. Bu da KaskoJet poliçesi kapsamında olacak mı?

Araçta bulunan her türlü ses, görüntü sistemleri veya aksesuarlar orijinal olsun veya olmasın çalınması sonucu tazminat ödemesi yapılması durumunda ödenen tutar kadar sigorta limitiniz eksilir. Yeni alınan cihaz tıpkı ilk kez sigortalanıyormuş gibi marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.

KaskoJet Hasarızlık İndirimi

Mevcut poliçemde hak kazandığım indirim oranı, KaskoJet poliçesinde de uygulanır mı?
Araçta bulunan her türlü ses, görüntü sistemleri veya aksesuarlar orijinal olsun veya olmasın çalınması sonucu tazminat ödemesi yapılması durumunda ödenen tutar kadar sigorta limitiniz eksilir. Yeni alınan cihaz tıpkı ilk kez sigortalanıyormuş gibi marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.
Mevcut poliçemde hak kazandığım indirim oranı, KaskoJet poliçesinde de uygulanır mı?
Başka bir sigorta şirketinde aralıksız kaç yıl hasarsız geçirdiğiniz incelenir. Bu sürenin Şirketimiz uygulamasında karşılığı olan indirim oranı poliçenize uygulanır. İndirim oranlarımız aşağıdaki gibidir. Hasarsız geçirilen;
•Bir yıllık sigorta süresi bitimindeki yenilemede %30
•İki yıllık sigorta süresi bitimindeki yenilemede %40
•Üç yıllık sigorta süresi bitimindeki yenilemede %50
•Dört yıllık ve daha fazla sigorta süresi bitimindeki yenilemede %60
Kasko poliçe dönemi içinde bir adet kaza yaptım. Ancak kusurun %100’ü karşı araç sürücüsünde. KaskoJet üründe İndirim hakkım sıfırlanır mı?
Kusurun % 100 karşı tarafa ait olduğunun sigorta ettiren tarafından belgelenerek sigortacıya % 100 rücu imkanı sağlanması durumundaki hasarlarınızda hasarsızlık indirimi hakkı bozulmaz.
Araçta bulunan ses ve görüntü cihazları çalınır ve poliçeniz, süresi içinde başka hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz.

Araçta bulunan ses ve görüntü cihazları çalınır ve poliçeniz, süresi içinde başka hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz.

5 yıldır poliçem düzenli yenileniyor ve hiçbir hasar yapmadım. Hasarsızlık oranım %60. Bu sene bir adet kaporta hasarım oldu. KaskoJet poliçemde hasarsızlık indirimim bozulacak mı?

Sadece KaskoJet Servis’lerinden hizmet almış olmak şartıyla hasarsızlık indirim oranı % 40, % 50 ve % 60 olan Sigortalılarımızın %100 rüculu veya bir adetle sınırlı olmak üzere Radyo Teyp veya cam hasarı dışında kalan başkaca bir hasar nedeni ( pertotal ve çalınma hasarları hariç) ile oluşabilecek bir adet kasko hasarında poliçenin Mapfre Genel Sigorta A.Ş. tarafından yenilenmesi halinde hasarsızlık indirimleri sıfırlanmayacak, poliçe üzerinde yazılı indirim oranı ile yenilenecektir. Farklı servislerden hizmet alınması halinde hasarsızlık indirim oranınız bir alt orana indirilerek yenilenecektir.

Aracımın camı çatladı. Bu hasarı Tur Assist Anlaşmalı Oto Cam servisinde onarttığımda KaskoJet poliçemdeki hasarsızlık indirimi mi etkiler mi?

Aracınızın ön arka veya yan camınızdan biri kırılır ve poliçeniz, süresi içinde başkaca bir hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz. Cam değişiminizi KaskoJet Servisler veya Turasist Anlaşmalı Oto Cam servislerimiz dışında farklı bir serviste onarttığınız durumlarda oluşan hasar tutarının %15’ine katılımınız istenecektir. Mağduriyet yaşamamanız için ilgili servislerimizi tercih ediniz.

KaskoJet Servis Ağı

KaskoJet servislerini nasıl öğrenebilirim?
Size en yakın KaskoJet Servisini öğrenmek için 0212 705 55 55 numaralı Yardım Merkezini arayabilir, KaskoJet SERVİS AĞI sayfasını ziyaret edebilir veya acentenize danışabilirsiniz.
Aracımın hasarını KaskoJet servisleri dışında farklı bir kurumda tamir ettirdim. Hasarım ödenir mi?

KaskoJet Servisleri dışındaki başkaca servislerden alınacak hasar onarım hizmetlerinde ödenecek tazminat tutarı üzerinden (poliçede diğer muafiyet hükümleri varsa bunlar saklı kalmak şartıyla) %20 (yüzde yirmi) oranında indirim ( tenzili muafiyet ) uygulanır. Mağduriyetle karşılaşmamanız için onarımlarınızda KaskoJet servislerini tercih ediniz.

Hasar işlemlerimi KaskoJet servislerinde kim takip edecek?

Aracınızı KaskoJet servislerine teslim ettiğiniz andan itibaren Onarım gerektiren tüm hasar işlemlerinizde Sigortacınız ve KaskoJet servis yetkilileri tarafından koordineli olarak çözümlenir. Size sadece aracınızı teslim almak kalacaktır.

KaskoJet Servislerindeki onarımlarda kullanılan parçalar orijinal mi?

KaskoJet servislerinde kullanılan tüm yedek parçalar orijinaldir. Değişim gerektiren parçanın orijinali piyasada, üretici/ithalatçı firma stoklarında bulunmuyor olması veya aracınızda değişim gerektiren parçanın kendisinin orijinal olmadığın tespiti halinde eşdeğer parça kullanılabilecektir.

Kaskojet Yedek Araç Hizmeti

KaskoJet aracım kaza yaptığında yedek araç sağlıyor mu?
KaskoJet Servislerinde onarımı 24 saati aşan kısmi hasarlarda aracınız onarılırken, tamir süresi boyunca size araç tahsisi yapılmaktadır.
Aracımı onarmaları için KaskoJet Servisler dışında başka bir yere götürdüm. Yine limitsiz yedek araç alabilecek miyim?

KaskoJet Servisleri dışında kalan Servislerde, gidilen servis Mapfre Sigorta’nın diğer anlaşmalı servislerinden olması halinde azami 7 gün, anlaşmalı olmadığı bir servis ise azami 5 gün yedek araç verilir. Tamir süresi boyunca limitsiz araç tahsisi yapılabilmesi için KaskoJet Servislerini tercih ediniz.

KaskoJet Oto Cam Hizmeti

KaskoJet üründe Cam hasarlarımda hangi servisleri kullanmalıyım?
TUR ASSİST Anlaşmalı Oto Cam Servislerinde onarım yaptırmalısınız. Aksi halde onarım tutarınız üzerinde %15 oranında indirim yapılarak giderleriniz karşılanır. Size en yakın Tur Assist Oto Cam servisini öğrenmek için 0212 705 55 55 numaralı Yardım Merkezini arayabilir veya acentenize danışabilirsiniz.
Aracımın camı çatladı. Bu hasarı Tur Assist Anlaşmalı Oto Cam servisinde onarttığımda KaskoJet poliçemdeki hasarsızlık indirimi mi etkiler mi?

Aracınızın ön arka veya yan camınızdan biri kırılır ve poliçeniz, süresi içinde başkaca bir hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz. Cam değişiminizi KaskoJet Servisler veya Turasist Anlaşmalı Oto Cam servislerimiz dışında farklı bir serviste onarttığınız durumlarda oluşan hasar tutarının %15’ine katılımınız istenecektir. Mağduriyet yaşamamanız için ilgili servislerimizi tercih ediniz.

KaskoJet Mini Onarım Hizmeti

KaskoJet poliçemde Mini Onarım teminatı var mı?
Aracınızda oluşabilecek aşağıda belirtilen ölçüsel ve adetsel limitlerle tarif edilen hasarlarınızın poliçede isim ve iletişim bilgileri verilen her biri birer KaskoJet Servisi olan GENEL SERVİS İstasyonlarında yapılabilmektedir. Bu kapsamda verilen hizmetler hasarsızlık indirimini bozmaz.
KaskoJet poliçemde hasarsızlığımı bozmayan Mini Onarım kapsamında değerlendirilecek hasarlar nelerdir?

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme ( Yılda üç adet ile sınırlı ): Boyanın zarar gördüğü 15 cm çapa kadar ezik, vuruk ve çizikler.
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (Yılda üç adet ile sınırlı): Boyanın zarar görmediği 7,50 cm çapına kadar kaporta göçükleri,
Boya Tamiri / Mini Yama (Yılda üç adet ile sınırlı): 30 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm’ye kadar çiziklerden kaynaklı kaporta sıyrıkları,

KaskoJet poliçesinin Mini onarım hizmetini alabileceğim GENEL SERVİS İstasyonlarının iletişim bilgileri nedir?

KaskoJet poliçesinin Mini onarım hizmetini alabileceğim GENEL SERVİS İstasyonlarının iletişim bilgileri nedir?

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bilgilendirme Formu PDF (284 KB)