İçeriğe Geç

Destek Hattı

0850 755 0 755

Konut Sigortası

 

 • Sevdiklerinizi ve evinizi Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası ile güvence altına alın!

KONUT SİGORTASI ÜRÜNLERİ

Yaşam alanlarınızı risklerden arındırın!

Ne yazık ki kötü sürprizler hayatın gerçeği... Siz de hırsızlık, su baskını, doğal afetler gibi aksiliklere karşı önleminizi almak ve ailenize güvenli bir hayat sunduğunuz yaşam alanlarınızı güvence altına almak istiyorsanız konut sigortaları tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere burada!

Konut sigortalarını daha önceden duymuş olsanız bile haklarında kapsamlı bilgiye sahip olmayabilirsiniz. Hiç üzülmeyin; Konut Sigortası yaptırma aşamasında ihtiyacınız olan bilgiler için sizin yanınızdayız! “Konut sigortası ne işe yarar?” ya da “DASK için nereye başvurulur?” gibi aklınızdaki tüm soruların cevapları sayfamızda!

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası; sunduğu teminatlar doğrultusunda, kaza, doğal afet, hırsızlık gibi durumlarda hem evini hem de eşyanızı koruma altına alan sigorta türüdür. Bu teminatların yanı sıra olumsuz bir durumla karşılaştığınızda konforlu bir şekilde hayatınıza devam etmenizi sağlayan teminatlar ve ev hayatınızı kolaylaştıran ayrıcalıklar da sunar.

MAPFRE Sigorta’da, Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) olmak üzere iki ürün bulunur. Dilerseniz “Aklınız Evinizde Kalmasın: Ev Sigortaları” yazımızı okuyarak MAPFRE Sigorta’nın konut sigortaları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Konut Sigortası Ana Teminatları Nelerdir?

Binanızı, eşyanızı ve sizi güvence altına alan konut sigortası teminatları, sigorta şirketlerinin sunduğu ürünlere göre farklılık gösterebilir. Konut sigortası; ev sahibi olduğunuz durumda binanızı ve eşyalarınızı , kiracı olduğunuz durumda ise eşyanızı güvence altına alıp poliçede belirtilen olumsuz durumlar sonrasında sizlerin hasar oluşmadan önceki duruma gelmenizi hedefler. Dilerseniz “Neden Konut Sigortası Yaptırmalısınız” içeriğimizi okuyarak bu sigortanın sunduğu avantajları detaylı olarak inceleyebilir ve “Konut sigortası neleri kapsar?” sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz.

DASK Sigortası’nın (Zorunlu Deprem Sigortası) ana teminatları aynıdır. DASK; temeller, ana duvarlar, bahçe duvarları, tavanlar, asansörler, koridorlar, merdivenler, çatılar gibi evin ya da binanın tamamlayıcı bölümlerini içerir. “DASK’ı ev sahibi mi, kiracı mı yaptırır?” sorusunun cevabı da ev sahibidir. “Neden Deprem Sigortası Yaptırmalısınız?” içeriğimize göz atarak DASK hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Konut Sigortası Primleri Ne Kadar?

Konut sigortası fiyat hesaplaması; poliçenizde yer almasını istediğiniz teminatlara,

 • Bina yapı tarzına,
 • Bina kullanım şekline (Sürekli kullanım – Yazlık),
 • Dairenin büyüklüğüne,
 • Yapılmış olan dekorasyon masraflarına,
 • Binanın bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterir.

Örneğin aynı özelliklere sahip iki evde, lüks mobilyalarını ve elektronik eşyasını da teminat altına almak isteyen ev sahibinin ödemesi gereken konut sigortası primi, standart poliçeye sahip diğer eve göre daha yüksek olacaktır.

Konut sigortası teklifi almak için size en yakın acentemiz ile iletişime geçebilir, DASK fiyat teklifi almak için sitemizi ziyaret edip DASK poliçe hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası

  • MAPFRE Sigorta'ya özel ücretsiz ev yardım hizmetlerini keşfedin,
  • Konut Sigortasına ek olarak Ferdi Kaza teminatına sahip olun,
  • Konut adaptasyon tazminatından faydalanın.
 • Zorunlu Deprem (DASK) Sigortası

  • Binanızı depreme karşı güvence altına alın,
  • Konut kredisi, konut yapma yardımı ve hasar anında devlet desteğinden yararlanın,
  • Elektrik,su ve doğalgaz aboneliklerinizi oluşturmak için DASK sigortası edinin.

Sıkça Sorulan Sorular

DASK yenileme nasıl yapılır?

DASK yenileme ve DASK yaptırma işlemlerini gerçekleştirmek adına sorulan “DASK için nereye başvurulur?” sorusunun cevabı aynıdır. Bu işlemler için yetkili sigorta şirketlerinin acentelerinden ve online kanallarından yararlanabilirsiniz.

Zorunlu Deprem Sigortası yenileme işlemi için size en yakın MAPFRE Sigorta acentesine ya da Zorunlu Deprem Sigortası teklif sayfamızdan işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Konut sigortası zorunlu mu?

Bu sorunun cevabı, konut sigortası ürünlerine göre değişiklik gösterir. Örneğin “DASK zorunlu mu?” sorusunun cevabı evettir. DASK’ın amacı, deprem kuşağında olan ülkemizde, deprem nedeniyle oluşabilecek hasarları belirli limitler dâhilinde karşılamaktır.

Fakat eğer hırsızlık veya fırtına, yıldırım gibi doğal afetler karşısında kendinizi güvence altına almak için konut sigortası yaptırmak istiyorsanız bunun bir zorunluluğu yoktur. Yani bu durumda “Konut sigortası zorunlu mu?” sorusunun yanıtı hayırdır. Ancak zorunluluk olmamasına rağmen konut sigortası sayesinde, karşılaşacağınız kötü sürprizlere karşı önlem almak, daha güvenli bir gelecek inşa etmenize yardımcı olur.

 

Konut sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) Arasındaki Fark Nedir?

Konut sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası arasındaki en net fark, konut sigortasının zorunlu olmamasına karşın Zorunlu Deprem Sigortası’nın zorunlu olmasıdır.

Bu önemli farkın yanı sıra Zorunlu Deprem Sigortası binanızda, depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde karşılarken; Konut Sigortası, yalnızca bina için değil, binanın içerisinde bulunan eşyalarınız için de poliçenizde seçmiş olduğunuz teminatlar kapsamında güvence sağlanmaktadır. Zengin teminat kapsamı yanında ilave ek hizmetler olarak sunulan ücretsiz kombi ve klima bakımı, petek temizliği, koltuk-halı yıkama, montaj hizmetleri, paket taşıma gibi hizmetlerle ev hayatınızı daha konforlu da kılabilir.

Tüm bunların yanı sıra Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası ile Ferdi Kaza Sigortası teminatına da sahip olabilir ve poliçeniz kapsamında sunulan tüm durumlara yönelik tazminat ödemenizi belirlenen limitler doğrultusunda güvence altına alabilirsiniz.

Eğer DASK ve konut sigortası arasındaki farklara ayrıntılı bir şekilde göz atmak isterseniz “Evinizi Güvence Altına Alın: Konut Sigortası ve DASK Arasındaki Fark Nedir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Konut Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Konut sigortanıza ait poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihi, teminatları, limitleri gibi detaylara, ev sigortası sorgulama işlemini yaparak ulaşabilirsiniz. Eğer MAPFRE Sigortalı’ysanız MAPFRE Go online işlemler sayfamızı ziyaret ederek dilediğiniz bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Ayrıca Zorunlu Deprem Sigortası sorgulama işlemini dilerseniz e-devlet DASK poliçe sorgulama sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.

 

Konut Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Aklınızda oluşan “Ev sigortası kaç para?” gibi soruların net cevapları için teklif almanız gerekir. Dilerseniz size en yakın MAPFRE Sigorta acentesini ziyaret ederek seçtiğiniz teminatlara sahip ev sigortası teklifini alabilirsiniz. Ayrıca Zorunlu Deprem Sigortası fiyat bilgisi almak için daha hızlı bir alternatife ihtiyaç duyuyorsanız DASK teklif sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

EK BİLGİLER

Yukarı dön