İçeriğe Geç

Konut İçin Yararlı Bilgiler

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) için Gerekli Belgeler

Ülkemiz konum olarak en yüksek riskli deprem kuşaklarından birinde yer almaktadır. Zaman zaman yaşanan deprem, tsunami ve zemin kaymasına yol açan bu tektonik hareketler; hem can, hem de mal kayıplarına neden olmaktadır. Depremler sonucunda karşılaşılabilecek maddi zararı tam anlamıyla karşılayabilmeniz için deprem sigortası en güvenilir çözümlerden biri.

Evinizi Yangına Karşı Koruma Yolları

Olası doğal afetlerden biri olan yangın, ev ve kişisel mülklerimize ağır hasarlar verebilir. Bu afetin kişisel mülklerimiz üzerindeki etkisini belirli yollarla en aza indirgeyebilir, gerekli önlemleri alabiliriz.

DASK Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Avantajları Nelerdir?

En kaçınılmaz ve yıkıcı doğal afetler arasında yer alan deprem, Türkiye dahil dünyanın genelinde sıklıkla meydana gelmekte, yüksek oranda can ve mal kaybına sebep olabilmektedir. Yaşanabilecek kayıpları telafi etmek amacıyla geliştirilen DASK, birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. DASK ile ilgili tüm detayları öğrenmek için hazırladığımız bu özel içeriğin devamına göz atabilirsiniz.

Konut Sigortası Hangi Riskleri Kapsama Altına Alır?

Temel olarak binaları güvence altına alan konut sigortası, esnek bir sigorta türü olduğu için evlerin yanı sıra isteğe bağlı eşyaları da kapsayabiliyor. Yaşam alanlarınıza dair birbirinden farklı hizmetler sunan konut sigortasını beklentilerinize göre şekillendirebilmek için hazırladığımız içeriğe göz atabilirsiniz.

Konut Sigortası ile Zorunlu Deprem Sigortasının Farkları

Tıpkı kasko ve zorunlu trafik sigortasında olduğu gibi konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası da sık sık birbiriyle karıştırılabiliyor. Peki, büyük bir öneme sahip olan bu 2 sigorta türü aslında ne anlama geliyor, hangi durumları kapsıyor ve aralarındaki farklar neler? Tüm bu soruların cevaplarını hazırladığımız içeriğe göz atarak öğrenebilirsiniz.

Konut Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En önemli yaşam alanlarının başında gelen evleri güvence altına alan konut sigortası, yaygın olarak kullanıldığı için birçok sigorta şirketinin hizmetleri arasında bulunmaktadır. Ancak her konuda olduğu gibi konut sigortası alırken de bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Konut sigortası yaptırmayı düşünüyor ve en doğru olanı tercih etmek istiyorsanız hazırladığımız bu içeriğe göz atarak tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Konut Sigortası Yaptırmanız İçin 10 Neden

Evinizi güvence altına almak, olası zararlarda kayıplarınızı en kısa sürede en etkin şekilde telafi etmek için konut sigortası yaptırmak en etkili çözümlerden biri oluyor. Evinize konut sigortası yaptırmanız için en geçerli 10 nedeni sizin için sıraladık.

Konut Sigortasının Kapsadığı 10 Durum

Konut Sigortası; evini hırsızlık, yangın, terör, su baskını, doğal afet ve isteğe bağlı olarak poliçeye eklenen diğer ek teminatlarla güvence altına almak isteyenlerin tercih ettiği sigorta çeşididir. Konut Sigortası, yaşam alanlarında meydana gelebilen beklenmedik durumlar sonucu oluşan maddi kayıpların karşılanmasını sağlar.
Yukarı dön