İçeriğe Geç

Oto İçin Yararlı Bilgiler

anlasmali-kaza-tutanagi-s

Anlaşmalı kaza tutanağı tutmak için 5 öneri

Hiç kimse arabasıyla bir kaza yapmak için hazırlıklı doğmaz fakat gerçek, bize bu durumun sanıldığından çok daha fazla meydana geldiğini gösterir. Son dönemdeki raporlar ülkemizde trafiğe çıkan 27 milyondan fazla geçerli sigortası olan araba olmasına rağmen sürücülerin en az %70’inin kaza tespit tutanağını imzalamaktan kaçındığını gösterir. Bu nedenle, bu işlemden başarıyla çıkmamıza ve en önemlisi sakinliğimizi korumamıza yardım edecek 5 ipucu öneriyoruz.
arabada-cep-telefonu-kullanmanin-zararlari-s

Araba sürerken cep telefonu kullanmanın tehlikeleri

Günümüzde, her seferinde daha fazla akıllı telefonlara sahip oluyoruz. Bazı araştırmalara akıllı telefon kullanım oranı %60’a yakındır. Dolayısıyla hayatımızın parçası haline gelmeye başlayan bu cihazları kullanırken, doğabilecek kötü sonuçları önlemek için direksiyon başında akıllı telefon kullanmanın risklerinin neler olduğunu bilmek hayati öneme sahiptir. 
kis-aylarinda-araba-kullanmak-s

Kışın araba kullanmak için 10 öneri

Kış mevsimi araba kullanmak için en tehlikeli iklimsel şartları beraberinde getirir. Rüzgar, soğuk, yağmur, kar ve buzlanma trafikte dolaşımı sınırlar ve sürücüyü sürüş şekli üzerinde değişiklik yapmaya zorlar. Bu olumsuz şartlarla başa çıkmak için temel öneriler kışın araba kullanmak için bu 10 ipucunda bir araya getirilmiştir
kis-lastigi-kullanimi-s

Kış lastikleri kullanmanın avantajları

Soğuk dönem boyunca özel lastikler kullanmak bir zorunluluk olmamasına karşın bu bazı Avrupa ülkelerinde yaygın bir uygulamadır ve kış lastikleri kullanmanın avantajlarını bilmek, her bir durumda bunun bir ihtiyaç olup olmadığını doğru bir şekilde değerlendirmek için ilginç olacaktır, çünkü bunlar ilave bir harcama anlamına gelirler.
oto-sigorta-teminatlari-s

Oto sigortanızdaki vazgeçilmez 10 teminat

Tüm risklere karşı sigorta poliçeleri, muafiyetleri olan, olmayan… Günümüzde oto sigorta teklifleri çok geniştir, bu durum her otomobil türü ve sürücü profiline göre en iyi sigortayı bulmak için uygundur. Bununla birlikte bunlardan hangileri hiçbir zaman vazgeçilmemesi gereken teminatlardır? Oto sigortanda vazgeçilmez olan 10 teminat vardır ancak bunları bilmek ve bunlara önem vermek gerekmektedir.
arabalarda-ESP-ve-ISOFIX-kullanimi-s

ESP ve ISOFIX artık yeni arabalarda zorunlu

Karayolunda trafik kazalarının ve kurbanlarının sayısını azaltmak, Avrupa Birliği tarafından hedeflenen bir amaçtır; birlik mevzuatı ESP ve ISOFIX  güvenlik sistemlerini yeni araçlarda zorunlu yapmıştır. AB içinde üretilen, satılan veya kaydı yapılan tüm arabalar, zorunlu olarak bu iki güvenlik sistemini bulundurmalıdır.
araba-servis-secimi-s

Aracın için en iyi servisi seçmek için 10 öneri

Er ya da geç aracın bir servise gitmesi gerekir ve bunların hepsi aynı değildir. Arabanın güvenliğini, bu şekilde de sürücüyü ve içindekileri tehlikeye sokmayacak, yasal olmanın asgari şartlarını taşıyan servisler aramak gereklidir. Öte yandan, en iyi servisi seçmek için bu 10 öneriyi göz önünde bulundurarak riskli durumların önüne geçmek basittir.
araba-yag-degisimi-nasil-yapilir-s

Arabanın yağını değiştirmeyi öğrenmek için 5 öneri

Arabanın yağını değiştirmek, bir arabanın motor sağlığı için temel bir bakım işidir. En çok tavsiye edilen, bu işi uzmanlarına bırakmaktır çünkü arabanın yağını değiştirmek için bu 5 önerinin de gösterdiği gibi, gerçekleştirmesi zor olmamasına karşın, bunu çevreye saygılı, etkin ve güvenli bir yoldan yapmak için birtakım aletler ve özel önlemler gerekir.
araclarda-evcil-hayvan-guvenligi-s

Arabada evcil hayvanlarla güvenli bir şekilde seyahat etmek

Evcil hayvanların arabadaki güvenliği, doğrudan, her durum için uygun taşıma gereçlerini ve muhafaza etme sistemlerini kullanmaya bağlıdır. Fakat ayrıca, evcil hayvanlarla güvenli bir şekilde seyahat etmek için, bazı koşulları göz önünde bulundurmak ve hem hayvanın hem de araçtaki diğer yolcuların güvenliğini tehlikeye atabilecek belirli hataları önlemek faydalı olur.
Yukarı dön