İçeriğe Geç

Fırsat Kasko Merak Ettikleriniz

Fırsat Kasko banner

Aracınızı aşağıda belirtilen risklere karşı genişletilmiş kasko teminatları ile sigorta güvencesi altına alan, hasar onarımlarını hizmet kalitesi tartışılmaz Genel Servis’lerde gidermeyi taahhüt eden, orijinal parçalarla verdiği onarım hizmetinin ömür boyu arkasında olan, standart Kasko ürününe göre daha uygun primli kasko çözümü olan Fırsat Kasko Sigortası* ile tanışmaya hazır mısınız?

Siz rahat bir nefes alın, sürüşün keyfini çıkarın; riskleri düşünmeyi ise bize bırakın.

Detaylı bilgi için satış kanallarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Fırsat Kasko Ürünü

Tümünü Göster

Otomobil veya kamyonet araçlar için aracın yaşı ve sigortalının adres özelliklerine göre Fırsat Kasko poliçesi düzenlenebilmektedir. Fırsat Kasko avantajlarından yararlanabilmek için acentenizden bilgi alınız.

Hayır. Fırsat Kasko ürününde teminat kapsamındaki kısmi bir hasar sırasında araç onarımlarının Genel Servis Merkezlerinde giderilmesi halinde muafiyet uygulanmaksızın aracınız onarılır. Ancak Genel Servis Merkezleri dışında bir serviste onarım hizmeti almanız halinde oluşan hasar tutarının %50’si ödenecek tazminat tutarından indirilir yani hasarınız eksik ödenir. (bu husus deprem, sel su zararları gibi başkaca teminatlarda muafiyet seçimi yapılmamış ise geçerli olacaktır. Kazanın gerçekleştiği ilde Genel Servis Araç Onarım Merkezi bulunmaması durumunda aracın onarılacağı servisi Sigortacı belirler.)

Orijinal anahtarınız kullanılarak aracınızın çalınması veya çalınmaya teşebbüs sonucu oluşabilecek hasarlar şayet anahtarınız gasp yoluyla ele geçirilmiş veya anahtarın muhafaza edildiği ev / işyeri niteliğindeki kapalı ve kilitli mekâna girilerek aracın orijinal anahtarının ele geçirilmesi sonucunda çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi poliçe teminatı kapsamına olacaktır. (Mekâna girmekten kasıt kaybolan veya haksız yere elde edilen mekâna ait asıl anahtarın kullanılarak veya anahtar uydurarak, başka aletler veya şifre yardımıyla kilit açarak, kırma, delme, yıkma, devirme, zorlama, öldürme, yaralama, zor ve şiddet kullanma veya tehditle ya da araç, gereç veya bedeni çeviklik sayesinde kırma veya aşma suretiyle gerçekleşmesi gereklidir.)

Otoparka veya valeye bir belge karşılığı teslim edilmiş aracın çalınması sonucu meydana gelecek hasarlar teminata kapsamında olacaktır. Ancak oluşan hasarın %85’i sigortacı; %15’i sigortalı tarafından karşılanmak üzere müşterek sigorta esasına göre zararınız tazmin edilecektir. Şayet rizikonun gerçekleştiği otoparkın zarar tutarını karşılayacak miktarda teminat içeren 3. Şahıs Mali Mesuliyet poliçesi varsa ve giriş-çıkışları kayıt altında tutulan bir vergi yükümlüsü olması halinde Sigortacı hasarın %100’ünü ödemeyi taahhüt eder.

Aracınızda bulunan kişisel eşyalarınıza gelebilecek çalınma veya teminat kapsamındaki bir kaza nedeniyle oluşabilecek zararlar yıllık toplam 1.000 TL ‘ye kadar karşılanabilecektir. Bu tutar içerisinde zarar gören eşya cep telefonu veya diz üstü bilgisayar ise sadece bu eşyalar toplamı için ödenecek azami tutar 1,000 TL içerisinde azami 500 TL ile sınırlı olacaktır. Bu teminatın geçerli olmayacağı eşyalar ile zaman dilimi aşağıda gösterilmiştir. Bu poliçe teminatı kapsamında ödeme yapılmayacak eşyalar ve riskler şunlardır: Ziynet eşyaları, antika eşyalar, nakit para, hisse senedi, tahvil, para yerine geçen çek, senet, kredi kartları muhteviyatları ve bunların hukuki durdurma masrafları, Bu teminat günün sadece 07:00-22:00 saatleri arasında araçta bulunacak eşyalar için koruma sağlayacaktır. Bu zaman dilimi dışında kalan sürelerde sigorta koruması olmayacaktır.

Hasar sonucunda tespit edilecek hasar tutarından, onarım sonucu araçta meydana gelen kıymet artısı düşülmeksizin tazminat tam olarak ödenecektir. Ancak Lastik, Akü, Egzoz ve Katalitik Konvertör gibi kullanım süresi sınırlı olan sarf malzemeleri veya parçalarda kullanım süresi dikkate alınarak en fazla % 50 oranında kıymet artısı indirimi uygulanabilecektir. (poliçenizde belirlenmiş başkaca muafiyet hükümleri varsa bunlar saklı kalmak şartıyla)

Rayiç değer; aracın hasar tarihindeki piyasa değeridir. Şirketimiz aracınızı piyasa rayiç değerine kadar teminat altına almıştır. Bu şekilde eksik sigorta uygulamasına maruz kalmazsınız. Ancak poliçe tanzim aşamasında özel muafiyet hükümleri belirlenmiş ise herhangi bir tam hasar halinde piyasa rayiç değerinden poliçenizde belirtilen muafiyet hükümleri ayrıca uygulanacak ve ödenecek tazminat tutarından düşülerek ödemeniz gerçekleştirilecektir.

Sadece aracın fabrika çıkışı standart donanımı içerisinde yer alan orijinal ses, görüntü veya aksesuarlar belirtilmese dahi otomatik olarak teminat kapsamında olacaktır. Aracın üzerine sigortalımızın talebi ile sonradan ilave edilmiş her türlü aksesuar veya ekipmanların teminat kapsamına dâhil edilebilmesi için poliçe üzerinde marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.

Araçta bulunan her türlü ses, görüntü sistemleri veya aksesuarlar orijinal olsun veya olmasın çalınması sonucu tazminat ödemesi yapılması durumunda ödenen tutar kadar sigorta limitiniz eksilir. Yeni alınan cihaz tıpkı ilk kez sigortalanıyormuş gibi marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.

Fırsat Kasko Hasarsızlık İndirimi

Tümünü Göster

Başka bir sigorta şirketinde aralıksız kaç yıl hasarsız geçirdiğiniz incelenir. Bu sürenin Şirketimiz uygulamasında karşılığı olan indirim oranı poliçenize uygulanır. İndirim oranlarımız aşağıdaki gibidir. Hasarsız geçirilen;

  • Bir yıllık sigorta süresi bitimindeki yenilemede %30,
  • İki yıllık sigorta süresi bitimindeki yenilemede %40,
  • Üç yıllık sigorta süresi bitimindeki yenilemede %50,
  • Dört yıllık ve daha fazla sigorta süresi bitimindeki yenilemede %60,

Sadece Genel Servis’lerden hizmet almış olmak şartıyla hasarsızlık indirim oranı % 40, % 50 ve % 60 olan Sigortalılarımızın %100 rüculu veya bir adetle sınırlı olmak üzere Radyo Teyp veya cam hasarı dışında kalan başkaca bir hasar nedeni ( pertotal ve çalınma hasarları hariç) ile oluşabilecek bir adet kasko hasarında poliçenin Mapfre Genel Sigorta A.Ş. tarafından yenilenmesi halinde hasarsızlık indirimleri sıfırlanmayacak, poliçe üzerinde yazılı indirim oranı ile yenilenecektir. Farklı servislerden hizmet alınması halinde hasarsızlık indirim oranınız bir alt orana indirilerek yenilenecektir.

Aracınızın ön arka veya yan camınızdan biri kırılır ve poliçeniz, süresi içinde başkaca bir hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz. Cam değişiminizi Genel Servisler veya Anlaşmalı Oto Cam servislerimiz dışında farklı bir serviste onarttığınız durumlarda oluşan hasar tutarının %15’ine katılımınız istenecektir. Mağduriyet yaşamamanız için ilgili servislerimizi tercih ediniz.

Genel Servis Ağı

Tümünü Göster

Genel Servis Merkezleri dışındaki başkaca servislerden alınacak hasar onarım hizmetlerinde ödenecek tazminat tutarı üzerinden (poliçede diğer muafiyet hükümleri varsa bunlar saklı kalmak şartıyla) %50 (yüzde elli) oranında indirim ( tenzili muafiyet ) uygulanır. Mağduriyetle karşılaşmamanız için onarımlarınızda Genel Servis Merkezlerini tercih ediniz. (Kazanın gerçekleştiği ilde Genel Servis Araç Onarım Merkezi bulunmaması durumunda aracın onarılacağı servisi Sigortacı belirler.)

Fırsat Kasko Yedek Araç Hizmeti

Tümünü Göster

Fırsat Kasko Oto Cam Hizmeti

Tümünü Göster

Anlaşmalı Oto Cam Servislerinde onarım yaptırmalısınız. Aksi halde onarım tutarınız üzerinde %15 oranında indirim yapılarak giderleriniz karşılanır. Size en yakın anlaşmalı Cam servislerini öğrenmek için 0212 705 55 55 numaralı Yardım Merkezini arayabilir veya acentenize danışabilirsiniz.

Aracınızın ön arka veya yan camınızdan biri kırılır ve poliçeniz, süresi içinde başkaca bir hiçbir hasara konu olmaz ise hasarsızlık indiriminiz bozulmaz. Cam değişiminizi Genel Servisler veya Anlaşmalı Oto Cam servislerimiz dışında farklı bir serviste onarttığınız durumlarda oluşan hasar tutarının %15’ine katılımınız istenecektir. Mağduriyet yaşamamanız için ilgili servislerimizi tercih ediniz.

Fırsat Kasko Mini Onarım Hizmeti

Tümünü Göster

Aracınızda oluşabilecek aşağıda belirtilen ölçüsel ve adetsel limitlerle tarif edilen hasarlarınızın poliçede isim ve iletişim bilgileri verilen her biri birer GENEL SERVİS İstasyonlarında yapılabilmektedir. Bu kapsamda verilen hizmetler hasarsızlık indirimini bozmaz.

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme ( Yılda üç adet ile sınırlı ): Boyanın zarar gördüğü 15 cm çapa kadar ezik, vuruk ve çizikler.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (Yılda üç adet ile sınırlı): Boyanın zarar görmediği 7,50 cm çapına kadar kaporta göçükleri,

Boya Tamiri / Mini Yama (Yılda üç adet ile sınırlı): 30 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm’ye kadar çiziklerden kaynaklı kaporta sıyrıkları,

Yukarı dön