İçeriğe Geç

Destek Hattı

0850 755 0 755

Araç Sigortası Ürünleri

 

 • Kapsamlı asistans hizmetleri ve hızlı online teklif seçenekleriyle Araç Sigortası ürünlerimizi keşfedin!

ARAÇ SİGORTASI ÜRÜNLERİ

Yola güvenle çıkmak için…

Araç bakımını rutin olarak yaptırıyor, trafik kurallarına uyuyor, sürüş sırasında tüm dikkatinizle yol alıyorsunuz… Fakat tüm bu dikkatinize rağmen, trafikte hiç ummadığınız bir anda kötü bir sürprizle karşılaşabilir ve kendinizi bir anda maddi-manevi sorumlulukların içerisinde bulabilirsiniz. Aracınızı tüm bu risklere karşı korumak, kendiniz dâhil trafikteki bireylerin güvenliğini sağlamak için ise oto sigortaları olmazsa olmaz! 

Biliyoruz; aklınızda araç sigortaları ile ilgili pek çok soru var. “Araç sigortası ne işe yarar, araç sigortası nasıl yapılır? gibi soruların yanı sıra sunulan pek çok ürün içerisinde hangisinin ihtiyacınıza uygun olduğunu inceleyebilmek için “Oto sigortası çeşitleri ve teminatları” gibi konuları da merak ediyorsunuz. Oto sigortası hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler burada!

 

Araç Sigortası Nedir?

Araç sigortası, sizi oluşabilecek risklere karşı maddi ve manevi olarak koruyan teminatlara sahip sigorta türüdür. Kaza, hırsızlık, doğal afet, hatta yolda kalma ve daha birçok farklı durum için maddi ve manevi olarak kolaylık sunan bu sigorta türü, her şartta hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.
MAPFRE Sigorta’da; Zorunlu Trafik Sigortası, Kasko Sigortası, Mix Trafik Sigortası ve Yeşil Kart Sigortası olmak üzere dört ürün bulunur. Dilerseniz yazımızı okuyarak MAPFRE Sigorta’nın araç sigorta çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Araç sigortası ana teminatları nelerdir?

Araç sigortalarının sunduğu ek teminatlar, sigorta şirketlerine ve satın almak istediğiniz ürüne göre değişiklik gösterse de ana teminatlar genellikle benzerlik gösterir.
Zorunlu Trafik Sigortası’nın ana teminatları; Maddi Zararlar Teminatı, Sağlık Giderleri Teminatı, Sürekli Sakatlık Teminatı ve Destekten Yoksun Kalma Teminatı’dır. Dilerseniz “Trafik Sigortası Yaptırmanın 10 Avantajı” yazımız sayesinde bu ürünün kapsamını daha yakından inceleyebilirsiniz.
Kasko Sigortası’nda ise Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından belirlenen genel şartlarda yer alan ana teminatlar aşağıdaki gibidir:

 • Aracın, kara yolunda kullanılabilen motorlu veya motorsuz taşıtlarla çarpışması,
 • Aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler,
 • Aracın yanması,
 • Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.
Kasko Sigortası’ndaki ek teminatlar sayesinde güvence alanınızı artırabilirsiniz. Bu noktada “Kasko Neyi Karşılar: Kasko Yaptırmanın 7 Avantajı” yazımızı incelemenizi öneririz.

 

Araç sigortası fiyatları ne kadar?

Oto sigortası fiyat hesaplaması; seçtiğiniz ürün, ek teminatlar, aracınızın modeli, hasar geçmişi, aracı kullandığınız coğrafi bölge gibi farklı kriterler doğrultusunda şekillenir. Sigortalarda belli bir alt ve üst limit vardır, bu limitler de yıllara göre değişebilir.
Dilerseniz hemen Kasko Sigortası teklif ya da Zorunlu Trafik Sigortası teklif sayfalarımızı ziyaret edebilir ve hızlıca araç sigortası fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Zorunlu Trafik Sigortası

  • Tam güvencenin keyfini çıkarın,
  • Hızlı ve kolay teklif alın,
  • Sürekli Sakatlık teminatından faydalanın.
 • Kasko Sigortası

  • 0 km araç için değer yenileme korumasından faydalanın,
  • Hasar onarım yerini seçme şansını yaklayın,
  • Oto adaptasyon teminatından  yararlanın.
 • MIX TRAFİK Sigortası

  • Genişletilmiş yol yardımı hizmetinden faydalanın,
  • Ferdi yardım teminatı ile güvenli yolculuğun keyfine varın,
  • Uygun fiyatlı paketlerle tasarruf sağlayın.
 • Yeşil Kart Sigortası

  • Yurt dışında da kapsamlı güvencinin keyfine varın!

ÜRÜN KARŞILAŞTIRMA TABLOSU

AVANTAJLAR
  • AVANTAJLAR
   • Trafik
   • Mix Trafik
  • Araç Başına Maddi
  • Kaza Başına Maddi
  • Kişi Başına Sağlık Gideri
  • Kaza Başına Sağlık Gideri
  • Kişi Başına Sakatlanma Ve Ölüm
  • Kaza Başına Sakatlanma Ve Ölüm
  • Genişletilmiş Yol Yardım
  • Ferdi Yardım

HEMEN TEKLİF ALIN!

Dakikalar içerisinde teklif almak için hemen tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Zorunlu Trafik Sigortası nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası’nı kısaca, yaşanan bir kaza durumunda, kazayı gerçekleştiren araç sigortasının hasarlı aracı/araçları ya da kişiyi/kişileri teminat altına alması olarak açıklanabilir. Karayolları Trafik Kanununca trafiğe çıkan her aracın yaptırması zorunlu olan Trafik Sigortası sayesinde kaza kasıtlı bir şekilde yapılmadığı takdirde karşı araçta veya araçta bulunan bireylerde meydana gelen hasarlar, teminatlar dâhilinde tamamen ya da kısmen karşılanır. Maddi zararlar, sağlık giderleri ve sürekli sakatlık teminatlarının yanı sıra kaza nedeniyle birinin vefatı durumunda, vefat edenin ailesine destekten yoksun kalma teminatı da bu sigorta tarafından verilebilir.
Dilerseniz “Neden Trafik Sigortası Yaptırmalıyız? Önemi Nedir?” yazımızı okuyarak Zorunlu Trafik Sigortası’nı daha yakından tanıyabilirsiniz.

 

Kasko Sigortası nedir?

Kasko Sigortası, aracınızı ve sizi öngöremeyeceğiniz tatsız durumlara karşı güvence altına alan araç sigortasıdır. Kasko Sigortası dendiğinde; akıllara genellikle kaza sonucunda oluşan hasarları kapsadığı düşünülse de bu duruma ek olarak, aracın yanmasından su baskını nedeniyle oluşan zararlara, kemirgen hayvanların verebileceği zararlardan araç parçalarının çalınmasına kadar pek çok durum, kaskonun teminatları arasındadır. Dilerseniz poliçenize ek teminatlar dâhil ederek güvencelerinizi genişletebilirsiniz.
Kasko Sigortası nasıl yapılır, kasko sigortası fiyatları, kasko sigortası sorgulama” gibi merak ettiğiniz pek çok konu hakkında bilgi almak isterseniz sizi “Neden Kasko Yaptırmalısınız?” yazımızı mutlaka incelemenizi öneririz.

 

Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası arasında ne fark var?

Oto sigortası yaptıracaksınız ve ihtiyacınıza en uygun ürünleri incelemeye karar verdiniz. İşte, tam da bu noktada “Kasko Sigortası ve Zorunlu Trafik Sigortası farkı” konusunda aklınıza soru işareti oluşabilir.
Zorunlu Trafik Sigortası, trafiğe çıkan her aracın yaptırmakla sorumlu olduğu bir sigorta türüdür. Kasko Sigortası’nda ise böyle bir zorunluluk yoktur. Bir diğer önemli fark ise şudur: Zorunlu Trafik Sigortası, kaza durumunda teminatlar dâhilinde karşınızdaki aracı ve araç içerisindeki bireyleri güvence altına alır. Kasko Sigortası’nın amacı ise kaza ya da poliçede belirtilmiş farklı hasarlar doğrultusunda aracınızı ve sizi güvence altına almaktır.
Bu iki sigorta türü arasındaki ayrıma daha yakından bakmak için "Trafik Sigortası ve Kasko Nedir? Aralarındaki Farklar Nelerdir?” yazımızı okuyabilirsiniz.


Araç sigorta sorgulama nasıl yapılır?

Araç sigortanızı yenilemek için sigortanızın başlangıç ve bitiş tarihini öğrenmek ya da herhangi bir hasar durumunda sigortanızın sahip olduğu teminatlara göz atmak isteyebilirsiniz. Bu bilgileri yazılı bir şekilde size verilen poliçede bulabilirsiniz, fakat poliçenize ulaşamadığınız durumlarda oto sigortası sorgulama yapmanız gerekebilir. Oto sigortası sorgulamak için e-devlet Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

 

Kasko Sigortası ve Zorunlu Trafik Sigortası teklifi nasıl alınır?

Sağlık sigortalarında, yaş üst sınırı her şirket için farklılık göstermektedir. MAPFRE Sigorta Sağlık Sigortası ürünlerinde ise bu sınır, 14 günlükten büyük bebeklerden (MAPFRE Sigorta bebeği hariç) başlayarak maksimum 60 yaşa kadardır. Acil Vakalar ve Tehlikeli Hastalıklar ürünlerinde ise yaş sınırı 20-65 yaş arasındadır.

 

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Kasko Sigortası fiyat bilgisi ve Zorunlu Trafik Sigortası fiyat bilgisi almak için acentelerimizle iletişime geçebilirsiniz. Fakat birkaç dakika içerisinde, mobil olarak da oto sigortası teklifi almanız mümkün! Hemen Kasko Sigortası teklif ya da Zorunlu Trafik Sigortası teklif sayfalarımızı ziyaret edebilir, hızlıca araç sigortası fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

EK BİLGİLER

Yukarı dön