İçeriğe Geç

Finansal Güçlülük Notumuz

Bilgi Toplumu Hizmetleri

"AA(Tur)" Türk Sigortacılığında Bir İlk!

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, şirketin finansal ve teknik gücü, yönetim yapısı, risk kabul politikası ile reasürans uygulamaları alanlarında yapılan incelemeler ve uluslararası platformda genel kabul görmüş değerlendirme kriterlerine dayanarak yaptığı bağımsız değerlendirme sonucunda,  30 Ekim 2001 tarihi itibariyle, T. GENEL SİGORTA'nın finansal güçlülük notunu A+ olarak açıklamıştır.

Türkiye’de bir ilki temsil eden bu derecelendirme, 2007 yılına dek her yıl aynı şekilde yinelenmiştir. 2007 yılına gelindiğinde, finansal güçlülük notumuz A+’tan,  AA(Tur) ya yükseltilmiş, böylece Türkiye'de ilk kez bir sigorta şirketinin ulusal finansal güçlülük notu AA(Tur) olarak değerlendirilmiştir.

07 Eylül 2015 tarihinde, Fitch Ratings MAPFRE SİGORTA' nın Ulusal Finansal Güçlülük notu' nu 'AA(Tur)' olarak teyit etmiştir.

2015 Haziran sonu itibarıyla ödenmiş sermayesi 350 milyon TL ve öz kaynak büyüklüğü 547,36 milyon TL olan MAPFRE GENEL SİGORTA, uygulamakta olduğu finansal ve teknik politikaları, geleceği göz önünde alarak belirler ve sürdürür. Güçlü sermayesi, istikrarlı yönetimi ile güvenilir operasyon performansı sayesinde MAPFRE SİGORTA, Türk sigorta sektörünün içinde bulunduğu güç çalışma şartlarına rağmen sürekli başarı göstermektedir.

Yukarı dön