İçeriğe Geç

Konut Sigortası Yaptırmanız İçin 10 Neden

Evinizi güvence altına almak, olası zararlarda kayıplarınızı en kısa sürede en etkin şekilde telafi etmek için konut sigortası yaptırmak en etkili çözümlerden biri oluyor. Evinize konut sigortası yaptırmanız için en geçerli 10 nedeni sizin için sıraladık.

Konut Sigortası Neden Yaptırılır?

  1. Evinizi korumak için birçok önlem alabilirsiniz ve bu önlemler oldukça etkili de olabilir fakat doğal felaketlere karşı alabileceğiniz önlemler sınırlıdır. Konut sigortası yaptırarak doğal felaket anlarında oluşabilecek maddi kayıplarınızı güvence altına alabilirsiniz.
  2. Konut sigortası ile sadece evinizi değil severek satın aldığınız ya da ailenizden kalan her türlü değerli eşyanızı da sigorta altına alabilirsiniz. Böylece hırsızlıklara karşı da en iyi şekilde korunmuş olursunuz.
  3. Konut sigortası ile sadece evinizde oluşan hasar giderilmez, aynı zamanda bu hasar yüzünden karşılaşabileceğiniz masraflar da sigorta şirketiniz tarafından üstlenilir. Deprem sonrası enkazın kaldırılması bu duruma bir örnektir.
  4. Evinize sigorta yaptırdığınızda sadece kendi eşyalarınızı değil, üçüncü şahısların sizin evinizde bulunan eşyalarını da güvence altına alma şansınız bulunur.
  5. Konutunuz için yaptıracağınız çağdaş güvence sigortası sizi sadece ilk akla gelen tehlikelere karşı değil, kara, hava ve deniz taşıtlarının evinize çarpması sonucu oluşabilecek hasarlar gibi nadir gerçekleşen ama oldukça zarar verici olabilen durumlara karşı da güvence altına alır.
  6. Konutunuza sigorta yaptırdığınızda limitsiz ve sınırsız ev yardımı hizmetleri alabilirsiniz. Böylece, evinizde oluşabilecek tesisat, elektrik, cam ve çilingir işleri gibi gündelik konularda da sigorta şirketiniz size yardım elini uzatır.
  7. Evinize yaptıracağınız çağdaş konut sigortası ile evinizin dışında bulunsalar bile eşyalarınız sigorta kapsamında değerlendirilebilir. Sigortacınızdan bu konuda bilgi alarak eşyalarınızı her ortamda güvence altına alabilirsiniz. 
  8. Çağdaş güvence sigortası ile beraber gelen ev yardımı hizmetleri sağlığınızla ilgili konularda da size destek sağlar. Eve ambulans gönderimi, yeni anne ve bebeklere destek gibi sağlık hizmetleri ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.
  9. Kargaşa hali, terör, protesto gibi olumsuz durumlar karşısında olaşabilecek hasarları da konut güvencesi ile garanti altına alabilirsiniz.
  10. Konut sigortası yaptırırken enflasyondan korunma avantajından yararlanabilir, ekonomik durumun stabil olmadığı zamanlarda dahi varlıklarınızı en etkili şekilde güvence altına alabilirsiniz.

Çağımızda birçok kişinin tercih ettiği konut sigortası planları, hayatınızın her noktası, oluşabilecek her türlü acil durum göz önünde bulundurularak uzmanlar tarafından titizlikle oluşturuluyor. Siz de hem tüm dünyada hem de Türkiye'de güvenle tercih edilen Mapfre Sigorta'ya gelerek Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası ve konut sigortası fiyatları hakkında bilgi alabilir, eviniz ve sevdikleriniz için en iyisini yaptığınızı bilerek rahat bir nefes alabilirsiniz.

Yukarı dön