İçeriğe Geç

Konut Sigortasının Kapsadığı 10 Durum

Konut Sigortası; evini hırsızlık, yangın, terör, su baskını, doğal afet ve isteğe bağlı olarak poliçeye eklenen diğer ek teminatlarla güvence altına almak isteyenlerin tercih ettiği sigorta çeşididir. Konut Sigortası, yaşam alanlarında meydana gelebilen beklenmedik durumlar sonucu oluşan maddi kayıpların karşılanmasını sağlar. Konutun fiziki yapısının yanı sıra evde bulunan eşyalar da teminat kapsamına dahil edilebilir.


Kaza, afet, hırsızlık ve arıza gibi durumlar sonucunda evlerde büyük ölçekli maddi hasarlar meydana gelebilir, eşyalar zarar görebilir. Konut Sigortası ile tüm bu risklere karşı teminat sağlanır. Risklerin vereceği maddi zararların yanında sigorta fiyatları son derece hesaplıdır. Sigorta kapsamına eşya koruma da dahil edilerek kıymetli eşyalar güvence altına alınabilir.

Konut Sigortasının Faydaları

Tüm ev sahiplerinin yaptırmakla yükümlü olduğu Zorunlu Deprem Sigortası, yalnızca deprem sonucu meydana gelebilecek hasarlara karşı teminat sağlar. Oysa ihtiyaçlara uygun Konut Sigortası yaptırıldığında evler; sel, yıldırım düşmesi, su baskını gibi afetlere ve hırsızlık, kaza, gasp, terör olayları, yangın, duman gibi beklenmedik durumlara karşı da güvence altına alınır. Limitsiz ev yardımı ve acil tıbbi yardım hizmetleri sayesinde tesisat işleri, çilingir yardımı, nakit avansı, fatura ödeme, sağlık görevlisi, ambulans, öğretmen ve refakatçi desteği sağlanır. Ayrıca evde meydana gelen hasarlar veya birinci dereceden aile ferdlerinin vefatı sonrası ihtiyaç duyulan seyahat masrafları da sigorta tarafından karşılanır.

Konut Sigortasının Kapsadığı Haller

  1. Yangın, patlama, yıldırım düşmesi sonucu oluşan maddi kayıplar
  2. Terör eylemleri, grev, lokavt veya kötü niyetli eylemler sonucu evde meydana gelen hasarlar
  3. Sel, su baskınları ve dahili su tesisatından kaynaklanan arızalanma nedeniyle oluşan baskınlar
  4. Kara, hava veya deniz taşıtlarının çarpması sonucu konutta meydana gelen tahribatlar
  5. Hızsızlık, gasp, yankesicilik, kapkaç teminatı
  6. Enflasyondan korunma avantajı
  7. Konut adaptasyonu
  8. Elektronik cihaz teminatı
  9. Kira kaybı teminatı
  10. Ev yardım hizmetleri sigorta kapsamındadır.

Ev sigortası yaptırılırken ev koruma hizmetinin yanı sıra poliçede belirtilen adreste bulunan sigortalının şahsına, birlikte yaşadığı aile bireylerine ve evinde çalışan kişilere ait eşyalar da  eşya koruma teminatı ile güvence altına alınabilir. Konut sigortası fiyatları, konutun yeniden inşa maliyeti düşünülerek hesaplanır. Sigorta bedeli hesaplanırken konutun yüz ölçümü ve dekorasyon masrafları dikkate alınır.


Siz de yaşam alanınızı ve sevdiklerinizi tehlikelere karşı korumak için Mapfre Sigorta'nın avantajlı konut sigortası fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Sağlık, otomobil, ferdi kaza ve hayat sigortaları hakkında ayrıntılı bilgi almak için size en yakın Mapfre Sigorta acentelerine başvurabilirsiniz.

Yukarı dön