Homepage 5 Individual Insurance 5 Arabada evcil hayvanlarla güvenli bir şekilde seyahat etmek

Arabada evcil hayvanlarla güvenli bir şekilde seyahat etmek

Evcil hayvanların arabadaki güvenliği, doğrudan, her durum için uygun taşıma gereçlerini ve muhafaza etme sistemlerini kullanmaya bağlıdır. Fakat ayrıca, evcil hayvanlarla güvenli bir şekilde seyahat etmek için, bazı koşulları göz önünde bulundurmak ve hem hayvanın hem de araçtaki diğer yolcuların güvenliğini tehlikeye atabilecek belirli hataları önlemek faydalı olur.
Arabada bir evcil hayvanın bulunması sürücü için dikkat dağınıklığı ve endişe sebebi olabilir, bu nedenle, arabayı çalıştırmadan önce sürücünün her şeyin yolunda olduğundan ve yolun ortasında hayvanın muhafaza sisteminden çıkamayacağından emin olması ve bunu sağlama alması önemlidir.
Evcil hayvanlarla güvenli bir şekilde seyahat etmek onlarla seyahat etmenin tek yoludur. Ne bahaneler ne haberinin olmayışı ne de bilgi eksikliği kabul edilebilir.

• Bağlama sistemlerinin onaylı, test edilmiş ve sertifikalı olması gerekir; arabada evcil hayvanın güvenliğini garanti etmek için ev işi veya doğaçlama çözümler işe yaramaz.
• Evcil hayvanın yolculuk ettiği yer de uygun olmalıdır. Köpek ve kedi gibi küçük evcil hayvanlar arabanın iç tarafında kafeslerinin içinde seyahat edebilir, asla koltukların üzerinde gitmemelidirler.Testlerin gösterdiği gibi evcil hayvanların kafeslerini yerleştirmek için en güvenli yer, ön koltukların arkasındaki otomobilin zeminidir.
• Bagajda da hayvanlar güvenli bir şekilde seyahat edebilir; bu, büyük boyutlu hayvanlar için tavsiye edilir, kafes daima arka koltukların sırtına mümkün olan en yakın biçimde ve gidiş yönüne göre çaprazlama pozisyonda yerleştirilmelidir.
• Arabayla yapılacak yolculuk uzun sürecekse evcil hayvanın da araç dışında mola süreleri olmalıdır; güvenliği sağlamak için hayvanın yeme, içme, hareket etme ihtiyaçlarına özen gösterilmesi gerekir.
• Bagajda ve elimizin altında daima su ve yol boyunca köpeğe su vermek, onu soğuktan korumak veya beslemek için gereken her şeyi bulundurmalıyız.
• Hemen seyahat öncesi evcil hayvanı beslemek bir hatadır. Tıpkı insanlar gibi onların da midesi bulanabilir veya kötü hissedebilirler, bu da araçtaki güvenliği tehdit eder ve sürücüyü durmaya ya da yolculuğu iptal etmeye zorlayabilir.
• Arabada hayvanlarla seyahat edince arabanın iç kısmının, yani döşemenin, koltukların, yerin, camların kesin olarak kirleneceğini kabul etmek gerekir, bu nedenle, oto sigortasının teminatları arasında araç içi temizliğini ve hangi durumlarda ve koşullarda bunu kapsadığını teyit etmek önemlidir.

Evcil hayvanlarla güvenli bir şekilde seyahat etmek, onların özel ihtiyaçlarını ve hem hayvanın hem de araçtaki diğer yolcuların güvenliğini tehlikeye sokabilecek hata ve unutkanlıklara düşmemeyi göz önünde bulundurmak anlamına gelir.