Homepage 5 Individual Insurance 5 Kışın araba kullanmak için 10 öneri

Kışın araba kullanmak için 10 öneri

Kış mevsimi araba kullanmak için en tehlikeli iklimsel şartları beraberinde getirir. Rüzgar, soğuk, yağmur, kar ve buzlanma trafikte dolaşımı sınırlar ve sürücüyü sürüş şekli üzerinde değişiklik yapmaya zorlar. Bu olumsuz şartlarla başa çıkmak için temel öneriler kışın araba kullanmak için bu 10 ipucunda bir araya getirilmiştir:

Kış hazırlığı yapma

Aracın güvenli olması için kusursuz durumda olması gerekir. Lastikler, frenler ve amortisörler; bunun yanında akü, silecekler, bujiler kontrol edilmelidir.

İç tarafın doğru iklimlendirilmesi

Sürücünün direksiyonda rahat hissetmesi çok önemlidir, aşırı sıcak veya soğuk hissedilmeden araba kullanmak için uygun bir sıcaklık olmalıdır. Bu öneri, kışın araba kullanmak için 10 ipucundan en net olanıdır; bununla beraber, kışın güvenli bir sürüş sağlamak için bunu hatırlamak ve uygulamaya koymak gerekir.

Doğru aydınlatma

Kışın, gündüz saatleri kısalır ve sis gibi olaylar yaygınlaşır, bu nedenle görüş azalır. Görmek ve görülmek için kısa farlarla araba sürmek tavsiye edilir.

Kusursuz durumda ön ve arka camlar

Sürücüler araba camlarının durumunu kontrol etmeli ve aşırı soğuğun camı kırmasını engellemek için, herhangi bir bozulma ya da çatlama karşısında camı tamir etmeli veya değiştirmelidir. Yaptırılan oto sigortası poliçesini ve bu durum hakkında kapsamda olan teminatları kesin olarak bilmelidir.

İlave kış ekipmanı

Zorunlu malzemeler: yelek, uyarı üçgeni ve stepne, kışın şunları eklemek tavsiye edilir: fener, şarjlı cep telefonu, su, sıcak tutacak giysiler, battaniye, ilkyardım kiti ve dolu benzin deposu.

Meteorolojik koşullar ve gidilecek güzergahın durumu hakkında bilgilenmek

Bilgi ve öngörü, kışın arabada güvenli bir şekilde seyahatin üstesinden gelme yollarıdır. Trafik Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgilere başvurmak ve her zaman onların tavsiyelerini incelemek.

Yaptırılan oto sigortası teminatlarının menzilini bilmek

Kış döneminde, yol yardımı oto sigortalarının en çok talep edilen hizmetlerinden biridir. Kışın huzurla araba kullanmak için daima 0 kilometreden itibaren, hızlı ve sınırsız bir yol yardımı desteğine sahip olunduğunu bilmek çok önemlidir.

Hızı düşürmek

Kışa özgü meteorolojik olaylar; buzlanma, rüzgar, kar ve yağmur, daha yavaş sürüşü ve direksiyonda sert tepkilerden kaçınmayı gerektirir.

Büyük vitesler tercih etmek

İmkan olduğu sürece, özellikle de buz ve kar üzerinde, arabanın ilk kalkışı da dahil olmak üzere, mümkün olan en büyük viteslerle araba kullanılmalıdır.

Frenden kaçınmak

Buz, kar ile ıslak veya rüzgarlı yollar üzerinde fren yapmak veya arabayı durdurmak için uygun olan şey vitesi kademeli olarak küçültmek ve arabayı durana kadar yavaşlatmaktır.

Kışın araba kullanmak için bu 10 ipucunun sıkı bir gözlemi, herhangi bir aksiliğin üstesinden gelmek için gerekli tüm kaynaklara sahip olarak, sürücüye direksiyonda sakin, güvenli ve tatmin edici bir kış mevsimini garanti eder.

Oto Sigortaları hakkında bilgi edinmek için bir sonraki yazımız olan “Oto sigortanızdaki vazgeçilmez 10 teminat “ adlı yazımızı okuyabilirsiniz.