Homepage 5 Individual Insurance 5 Oto sigortanızdaki vazgeçilmez 10 teminat

Oto sigortanızdaki vazgeçilmez 10 teminat

Tüm risklere karşı sigorta poliçeleri, muafiyetleri olan, olmayan… Günümüzde oto sigorta teklifleri çok geniştir, bu durum her otomobil türü ve sürücü profiline göre en iyi sigortayı bulmak için uygundur. Bununla birlikte bunlardan hangileri hiçbir zaman vazgeçilmemesi gereken teminatlardır? Oto sigortanda vazgeçilmez olan 10 teminat vardır ancak bunları bilmek ve bunlara önem vermek gerekmektedir. Sigorta poliçendeki ciddi eksiklikler ve hataların önüne geçmek için, oto sigortanda her durum için zorunlu olan, esas olan, pratik olan, ikincil veya kişisel olabilecek olanlar bu 10 vazgeçilmez teminatta bir araya getirilmiştir.

 • Zorunlu sivil sorumluluk: Adı zaten ifade ediyor, trafiğe çıkmak için zorunludur, bu nedenle, daima en temel olandan en kapsamlı olanına kadar tüm oto sigortalarının bunu içermesi gerekir.
 • Sürücü güvenliği: Hem sağduyu hem de trafik kazalarındaki yaralanmalar ve kaza istatistikleri, olayın suçlusu olduğu zaman sürücüyü gözeten bu sigorta teminatında kısıntı yapmamayı önerirler. Şirketlerin çoğu, en temel tekliflerine bile bunu dahil ederler. Bununla birlikte, bu teminatın bedeli, belirlenen tazminata göre değişiklik gösterir, genellikle üç bin ile otuz bin Avro arasında değişir.
 • Yol Yardımı: Şüphesiz, araç sürücüleri için en pratik ve kullanışlı olan bu teminat güvenli ve huzurlu seyahat etmek için esastır. Bu, sadece içinde bulunulan ülkeyi kapsamayan, yapılan seyahatlerin türüne göre ve sıfır kilometreden itibaren olmalıdır.
 • Camlar:Sürüş görünürlüğünün temelinin dayandığı arabanın ön, arka ve yan camlarının önemi, bunların kırılganlığı ve hassasiyeti gibi konular, oto sigortası yaptırırken bu teminatın kapsanmasını esas hale getirmektedir. Camların sigortası, camlar kadar, gerekli iş gücünü de dahil etmek suretiyle hem bunların yedeklerinin sağlanmasını hem de araba camlarından herhangi birinin tamirini kapsamalıdır.
 • Yasal Savunma: Sigorta şirketleri bu teminatın çok önemli olduğunu düşünürler, bu nedenle, hemen hemen her zaman en basit sigortalarda bile kapsam içinde yer alır. Bununla beraber, bu yasal savunmaya ayrılan bütçe farklı şirketlerde genellikle değişkenlik gösterir, genel olarak bin beş yüzden üç bin Avro’ya kadar olan bir aralıkta oynar.
 • Hırsızlık: İkamet edilen yere, arabanın kullanımına ve sürekli olarak nereye park edildiğine bağlı olmakla beraber ne yazık ki bu oldukça faydalı bir teminattır. Araba yeni, yüksek model ve ek donanımlıysa ve genel olarak hırsızlık nesnesi olmak için ilgi çekiciyse bu teminat kaçınılmaz olur.
 • Ehliyetin geri alınması: Bu, özellikleri ve tazminatları şirketten şirkete oldukça değişkenlik gösteren bir teminattır, bu nedenle, belirli bir durumun tüm detaylarını bilmek ve bunları sürücü profiliyle karşılaştırmak gerekir. Esasen, kişisel veya işe bağlı nedenlere bağlı olarak sürekli araba sürmesi gereken kişiler için yararlı olmalıdır.
 • Yedek Araç: Söz konusu olan son zamanlarda çok reklamı yapılan bir teminattır. Bununla beraber, kullanışlılığını ölçme konusunda çok gerçekçi olmak gerekir çünkü bu her bir sürücünün bireysel durumuna bağlıdır, ayrıca, sigorta şirketleri bu hizmet içinde farklı imtiyazlar da sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi edinmek çok önemlidir.
 • Ceza şikayetleri: Bir önceki madde gibi, bilinen ve pratik bir teminat söz konusudur. Esasen, her bir şirketin özel ayrıntılarından haberdar olmak ve ihtiyaç durumunda hangi hizmetlerin kapsandığını bilmek için ayrıntılı olarak değerlendirme yapmak gerekir.
 • Yangın: Çok kullanılan bir teminat değildir, kapsam içinde olan yangın türü ve tazminatlar hakkında, örneğin bunun aracın belli kısımları veya donanımları için mi yoksa arabanın tamamı için mi geçerli olduğu gibi konularda doğru bir şekilde bilgi sahibi olmak gerekir.
 • Önemi daha çok ya da az, yeni bir sigorta poliçesi yaptırırken veya daha öncekini yenilerken sigortaya dahil edilmesi gerekenler hususunda bizzat değerlendirme yapmak için, oto sigortanızda vazgeçilmez olan teminatlar bunlardır.