Homepage 5 Individual Insurance 5 Oto sigortanla tasarruf etmek için 10 öneri

Oto sigortanla tasarruf etmek için 10 öneri

1.Oto sigortasında tasarruf etmek mümkündür, ancak kullanılması ihtiyaç olması durumunda pişman olmamak için kalite ve teminat miktarından tasarruf etmekten kaçınılmalıdır. Araç sahibinin memnuniyeti ve huzuru da, oto sigortasında tasarruf etmek için bu 10 tavsiye ile garantilenmiş olacaktır. Yaptırılacak olan oto sigortasının en üst düzeye göre ayarlanması ve kişiselleştirilmesi için sürücüye olduğu kadar araca özgü gereklilikler konusunda da gerçekçi olmak. Örneğin, yeni bir araba ile ikinci el bir araba için aynı teminatlar gerekli değildir, üst düzey teknolojiye sahip araçların gereksinimleri pratik kullanıma dönük olanlarınkinden veya aracını sadece eğlence amaçlı kullananlarınkine, arabasının sigortasını daha sık kullanan usta bir sürücününkünden farklılık gösterir. Araban için en iyi sigortayı aramaya başlamadan önce bu küçük çalışma gereklidir.

2.Şirketler hakkında bilgi: Sigorta yapan başlıca şirketler internet ağındaki resmi yerlerini hesaba katarlar, onların biraz tarihçelerini, müşteri politikalarını veya sektördeki tecrübesini bilmek önemlidir; bunlar şirketlerden biri veya ötekinde karar kılma konusunu değerlendirmek için önemli ayrıntılardır.

3.Bu durum, aracının sigortasında tasarruf etmek için 10 tavsiye içinden en sıkıcısı ve bıktırıcısı olarak sonuçlanabilir ancak İnternet sayesinde rahat ve kolay bir şekilde, ilginç sonuçlar edinerek yapılabilir. Hem aracın hem de sahibinin ve/veya sürücüsünün özel profiline ve gerçekliğine uyumlu maliyetleri değerlendirmek. Bir araba sigortası maliyeti talep ederken samimi ve detaycı olmak vazgeçilmezdir: sürücünün deneyimi, aracın kullanımı, kaza geçmişi, garaj… bunlar oto sigortası poliçesini daha ucuz veya daha pahalı yapabilecek noktalardır.

4.Birbirinin aynısı olan ve aynı teminatları içeren ve iki poliçenin kıyaslanması.

5.Senin özel durumunda faydalı ve gerekli olup olmadığını değerlendirebilmek için birtakım şirketleri diğerlerinden ayıran ilave teminatları derinlemesine ve ayrıntılı olarak bilmek.

6.İnternette ve sosyal ağlarda, uzman ve bireylerin görüşleri. Daima sağduyu ve dengeyle, sıradan ve gerekçesiz düşüncelere ve özel bilgilere itibar etmeksizin.

7.Şartların devamını değerlendirmeden en ucuz sigortayı yaptırmamak.

8.Yaşam veya konut sigortası gibi başka sigortaları bulunuyorsa aynı şirkete araç için olan hakkında danışmak. Şirketler, genellikle tüm poliçelerini aynı şirkette yaptırınca, müşterilerine daha iyi şartlar ve ilginç faydalar teklif ederler; bu şekilde onların bağlılık ve güvenlerini ödüllendirirler.

9.Ödeme şekli: Oto sigortasının ödemesi taksitlere bölünebilir veya tek seferde bir ödeme yapılabilir. Genelde, taksitli ödeme daha pahalı olmaz fakat sigorta yapan bazı şirketler tek seferde ödemeyi daha avantajlı hale getirirler.

10.Muafiyet: Şüphesiz, muafiyeti olan bir sigorta daha ucuz olur. Bununla beraber, doğru bir biçimde bilgilenmek ve gerçekte, ihtiyaçlara en uygun olan acenteyi seçmek için hesap yapmak gerekir. Muafiyetsiz bir oto sigortası bazı durumlarda daha karlı olabilir.

 

Oto sigortaları piyasasının sunduğu farklı tekliflerin bilgisi ve tanınması, arabanın sigortasıyla tasarruf etmek için bu 10 tavsiyenin temelidir. Bunlar, otomobil sahibine, onun özel ihtiyaçlarına uyarlanmış, mükemmel bir fiyat kalitesi ilişkisi olan bir poliçe garantisi verirler.

Oto Sigortaları Fiyatları ve ödeme kolaylıkları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bir sonraki yazımız olan “Oto sigortasını taksitli ödemek “ adlı yazımızı okuyabilirsiniz.