Homepage 5 Individual Insurance 5 Oto sigortasını taksitli ödemek

Oto sigortasını taksitli ödemek

Sigorta yapan şirketler oto sigortasında bize her geçen gün daha fazla avantajlar sunarlar:

Kaza yapmamış olma indirimleri, yurtdışına seyahat edeceğimiz zamanlar için geçerli uluslararası sigorta sertifikası, kırılmalar ve hırsızlık için teminatlar, seyahat yardımı, kaza ve araç hırsızlığı durumunda profesyonel kişilere yasal destek, hızlı bilirkişi raporu ve hatta belirli durumlarda arabayı yenisiyle değiştirme. Fakat bir tek bu da değil, oto sigortasını taksitli ödemeyi de kabul edebiliyoruz.

Bunlara, seçilen şirketin hangisi olduğuna göre başka avantajlar eklenebilir. Ayrıca, sigorta yapan şirketlerin çoğu, poliçeleriyle birlikte, başvurulabilecek bir servis ağı da sunarlar, bunlar genellikle arabayla ilgili sorunların çözümü olur. Fakat son zamanlarda ekonomik meselesi birçokları için en önemli konu haline geldi, çünkü sigortayı ödemeden trafiğe çıkmanın sonuçları herkesi korkutuyor. (arabanın çekilmesi veya üç bin Avroya varan cezalar).

Kötü bir ekonomik dönemden geçen kişiler için, şimdiki sigorta piyasasının sunduğu esnek teminatların yanında, şirketlerin, müşterilerin poliçe ödemelerini yapabilmeleri için daha rahat bir yol bulup bulmadığını bilmek de önem taşır. Hal böyle olunca, biz de oto sigortasının taksitli ödenmesini kabul ediyoruz.

Normalde, oto sigorta poliçesi yıllık geçerliliğe sahiptir, peşin ödenir ve otomatik olarak yenilenir. Önceden, bu ödeme, yüksek tutarların altı aylık veya yıllık olarak yatırılmasına dayanıyordu ancak bugün birçokları için bu miktarı ödemek imkansız çünkü ödemeyi gerçekleştirmek için var olan bir ödeme aralığı olmasına rağmen bu, aşırı yüksek bir tutar anlamına geliyor.

Günümüzde, ailelerin üstesinden gelmesi gereken sorunlarla birlikte, sigorta yapan şirketler ödemeyi parçalar şeklinde kolaylaştırmayı seçti. Bu nedenle, sigorta ödemesinin tamamını karşılayamama durumu varsa, bu anlamda, olasılıklar hakkında acentelere danışılması önerilir.

Daima seçilen sigortanın yaptırılma kurallarına bağlı olarak, poliçenin taksitlendirilmesi, genellikle, toplam primin birkaç ödemede gerçekleştirilmesi seçeneğini verir. Yılda iki, dört veya daha fazla sayıda ödeme olabilir. Oto sigortası şirketlerinin çoğu, üç veya altı aylık dönemler şeklinde ödeme yapma imkanı sunar; bazıları ise sigorta poliçesi birtakım asgari şartları sağladığı taktirde bunu her zaman kabul eder.

Bu durumu danışmak önemlidir, çünkü bazı sigorta şirketleri, özellikle poliçenin yüksek tutarlı olduğu durumlarda, diğerlerinden daha uzun süreli taksitlendirmeye izin verir, ancak bütün sigorta şirketleri bu imkanı sunmaz.

Öte yandan, çeşitli sigorta şirketleri de elektronik yollarla ödemenin gerçekleştirilmesine müsaade eder: bankadan otomatik ödemeyle, banka veya kredi kartlarını kullanarak ya da hesaba yatırma yoluyla.

Poliçeni yaptırmak ve en iyi teminatları garantilemek için oto sigortasının taksitli ödeme ayrıcalıklarından faydalanabilirsin.

Oto Sigortaları ve yedek araçlar hakkında bilgi almak için bir sonraki yazımız olan “Sigortada yedek araç sahibi olmanın önemi “ adlı yazımızı okuyabilirsiniz.