Ana menü

Seyahat Sigortaları

Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası

 

 • Hayalini kurduğunuz yurt dışı seyahatinizin keyfini doya doya çıkarmak, dünyayı dolaşırken kaygılardan uzak olmak istemez misiniz? Cevabınız evetse, Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası tam size göre! Üstelik benzersiz asistans hizmetlerimiz de ürün dahilinde!
Vize Yurt Dışı Seyahat Sigortası

 

 • Yurt dışına seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız, MAPFRE SİGORTA güvencesiyle emin ellerde seyahat etmeyi daha çok seveceksiniz! Çünkü Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile dünyanın öbür ucunda bile dört dörtlük güvence sizinle…
Yurt Dışı Eğitim ve Sağlık Sigortası (YESS)

 

 • Eğitiminiz için yurt dışına mı çıkıyorsunuz? Harika! Beklentilerinizi karşılayan ve aynı zamanda çok keyif alacağınız bir dönem olmasını dilemekle beraber beklenmedik durumlar için de hazırlıklı olun isteriz.
 • Sizin gibi eğitimine yurt dışında devam edecek öğrenciler için özel olarak tasarladığımız ürünümüz YESS (Yurt Dışı Eğitim ve Sağlık Sigortası) ile yurt dışında olduğunuz süre boyunca da kendinizi ülkenizdeki kadar güvende hissedebileceksiniz. Üstelik nakit avans desteği, 7/24 müşteri hizmetleri servisi ve seyahat yardım hizmetleri de kapsam dahilinde!
Detaylı bilgi için satış kanallarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışında, hastalık ya da kaza sonucunda oluşabilecek aşağıdaki harcamalarınızı kapsar. Bu tedavilerden doğabilecek acil tıbbi yardım masraflarınızı %100 olarak karşılar.
 • Acil ayakta tedavi harcamaları
 • Acil yatarak tedavi harcamaları
 • Vefat halinde cenazenin yurda nakli
 • Seyahat yardım hizmetleri

Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışında acil hastalık veya kaza sonucu oluşabilecek aşağıda yer alan tedavi masraflarınızı %100 olarak karşılar.
 • Yurt dışında tıbbi tedavi teminatı

 • Sigortalının seyahati veya nakli

 • Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil

 • Vefat eden sigortalının nakli

 • Seyahat yardım hizmetleri

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası

 • Hastalık veya kaza durumunda acil tıbbi müdahale
 • Cenazenin daimi ikametgaha nakli
 • 7/24 Türkçe müşteri hizmetleri

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası hangi ülkelerde geçerlidir?

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, Türkiye’de ikamet etmeniz durumunda, sizin seçeceğiniz aşağıda yer alan bölgelerdeki ülkelerde geçerlidir. Sigorta süreniz boyunca bölgelerde değişiklik yapılamaz.

1. Bölge: Avrupa ve Schengen Ülkeleri

2. Bölge: Avrupa ve Schengen dahil Tüm Dünya Ülkeleri

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası hangi teminatları kapsar?
 • Yurt dışında tıbbi tedavi teminatı
 • Sigortalı’nın seyahati veya nakli
 • Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil
 • Vefat eden sigortalının nakli
 • Acil mesajların iletilmesi
 • Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurtdışında konaklama süresinin uzatılması
 • Sigortalı’nın aile üyelerinden birinin seyahati
 • Sigortalı’nın aile üyelerinden birinin konaklaması
 • Yakın bir aile mensubunun ölümü sonrası meydana gelen seyahat masrafları
 • Evde meydana gelen bir hasar sebebiyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması
 • Bagajın ve şahsi eşyaların bulunması ve sigortalıya ulaştırılması
 • Tarifeli havayolu uçuşlarında kaybolan, zarar gören, çalınan bagaj
 • Gecikmeli bagaj
 • Ceza davalarında kefalet
 • İlaç gönderilmesi organizasyonu
 • Terör teminatı
Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası alabilmek için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?
Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigorta poliçesi 0-80 yaş arasında geçerlidir. 66-75 yaş aralığındaki Sigortalılar için %50 ek prim alınarak, 76-80 yaş aralığındaki Sigortalılar için %100 ek prim alınarak poliçe kapsamına dahil edilebilirler.
Sigortam ne zaman geçerli hale gelir ve ne zaman sona erer?

Sigortanız, poliçeniz üzerinde belirtilen başlangıç tarihinden bitiş süresine kadar geçerlidir. Bitiş tarihi geldiğinde kendiliğinden sonlanır. Poliçenizin düzenlenmesiyle başlama tarihinden itibaren primin tamamının ödenmesinden sonra geçerli hale gelir ve teminatlar sigorta poliçesinde belirtilen geçerli bölgelerdeki seyahat edilen ülkenin gümrüğünden giriş yapılması ile başlar. Türkiye gümrüğünden giriş tarihine kadar azami poliçede seçilmiş planın teminat süresi sonuna kadar devam eder. Seyahat süresinin Türkiye gümrüğüne girmeden önce poliçede seçilmiş planın teminat süresini aşması halinde teminatlar, teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır.

Seyahat başına teminat süresi olan poliçelerde; seyahatin sona erip Türkiye gümrüğünden giriş yapılmasını takiben, poliçenizin geçerli olduğu süre içerisinde, belirtilen geçerli bölgelerdeki ülkelere yeniden seyahat yapılması halinde teminatlar yeniden başlar ve ilgili teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır. Uzun süreli poliçeler her bir seyahatte en fazla birbirini izleyen 90 gün süren seyahatler için geçerlidir.

Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Vize Yurdışı Seyahat Sağlık Sigortası hangi ülkelerde geçerlidir?

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, Türkiye’de ikamet etmeniz durumunda, sizin seçeceğiniz aşağıda yer alan bölgelerdeki ülkelerde geçerlidir. Sigorta süreniz boyunca bölgelerde değişiklik yapılamaz.

1. Bölge : Avrupa ve Schengen ülkeleri

2. Bölge: Avrupa ve Schengen dahil tüm dünya ülkeleri

Poliçem ne zaman geçerli hale gelir ve ne zaman sona erer?

Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, poliçenin başlangıç tarihinden itibaren poliçede belirtilen süreyi kapsar ve süre bitiminde kendiliğinden sonlanır. Poliçenin düzenlenmesiyle başlama tarihinden itibaren primin tamamının ödenmesinden sonra geçerli hale gelir ve teminatlar sigorta poliçesinde belirtilen geçerli bölgelerdeki seyahat edilen ülkenin gümrüğünden giriş yapılması ile başlar. Türkiye gümrüğünden giriş tarihine kadar azami poliçede seçilmiş planın teminat süresi sonuna kadar devam eder. Seyahat süresinin Türkiye gümrüğüne girmeden önce poliçede seçilmiş planın teminat süresini aşması halinde teminatlar, teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır.

Seyahat başına teminat süresi olan poliçelerde; seyahatin sona erip Türkiye gümrüğünden giriş yapılmasını müteakiben, poliçenin geçerli olduğu süre içerisinde sigorta poliçesinde belirtilen geçerli bölgelerdeki ülkelere yeniden seyahat yapılması halinde teminatlar yeniden başlar ve ilgili teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır.

Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası alabilmek için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?
Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası 0-80 yaş arasında geçerlidir. 66-69 Yaş aralığındaki Sigortalılar için %50 ek prim alınarak, 70-75 yaş aralığındaki Sigortalılar için %100, 76-80 yaş aralığındaki Sigortalılar için %200 ek prim alınarak poliçe kapsamına dahil edilebilirler.

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS)

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası hangi durumları teminat kapsamına alır?
Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası geçerli olduğu süre içerisinde eğitim amaçlı seyahat ederken Sigortalının hastalanması ya da bu süre içinde bir kazaya uğraması sonucunda gereken acil tıbbi yardım masraflarını, poliçede belirtilen teminatlar, haklar, yükümlülükler, özel ve genel şartlar çerçevesinde teminat kapsamına alır. Sigorta teminatı altına alınan masrafların, sigortalının hastalık ya da kaza sonucunda tıbbi açıdan gerekli olan tedavisiyle ilgili olması ve bu sözleşmede belirtilen teminatların kapsamı içerisinde yer alması gerekir. Sigortalı’nın tedavi süreci içerisinde tedavisine konu olan hastalık veya kaza hali ile doğrudan ilgili olmayan başka bir hastalık veya kaza sonucunda oluşan masrafları ayrı bir tazminat konusu olarak değerlendirilir. Sigortalı’nın seyahat ettiği ülkede kaza veya teminat kapsamındaki bir rahatsızlık nedeniyle vefat veya ecelen vefat etmesi halinde cenazenin daimi ikamet ettiği ülkeye nakli, poliçede belirtilen limitler dahilinde ödenir.
Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası yaptırmak için bir yaş sınırı var mıdır?
Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası sadece eğitim amaçlı yapılan yurtdışı seyahatleri için maksimum 65 yaşa kadar geçerlidir.
Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası teminatları standart mıdır?

Poliçe süresi boyunca geçerli olan teminatlar 4 farklı alternatif ile sizlere sunulmaktadır. Ayrıca, standart paketin yanı sıra geniş paket satın alarak teminat yapınızı genişletebilirsiniz.

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları

Vize Yurt Dışı Seyahat Sigortası Bilgilendirme Formu
Vize Yurt Dışı Seyahat Sigortası Özel Şartları

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası Bilgilendirme Formu
Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası Özel Şartları