Ana menü

Yurt İçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası

Nakliyat işindeyseniz,
Türkiye’nin her yerinde sizinleyiz!
Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

Türkiye sınırları dahilinde karayolu ile yük taşımacılığı işinde misiniz? Biliyoruz ki müşterilerinizin yüklerini taşırken birçok sorumluluğun da altına giriyorsunuz. Peki taşıdğınız yükün başına bir şey gelmesi riskine karşı ne kadar hazırlıklısınız?

Yurt İçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası ile hizmet verdiğiniz müşterilere ait emteayı taşırken doğabilecek yasal sorumluluklarınızı güvence altına alıyoruz.

MAPFRE SİGORTA’yı tercih edin, yükünüzü hafifletin…

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurt İçi taşıyıcı sorumluluk sigortası nedir?

Türkiye sınırları dahilinde karayolu ile yük taşımacılığı yapan nakliyeci firmaların, kendilerine ait ve/veya kiraladıkları araçlarla taşıma hizmeti verdikleri müşterilerine ait Emtea’yı taşırken teminat kapsamındaki bir rizikonun gerçekleşmesi sonucunda doğan yasal sorumluluklarını poliçede belirlenmiş şartlar ve limitler dahilinde teminat altına alan sigortalardır.
Yurt içi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası teminatı Nakliyat Emtea Sigortası’nın yerine geçmez. Sadece taşıyıcının Türk Ticaret Kanunu’na göre kusurlu olduğu durumlarda, poliçede yazılı şartlar ve limitler dahilinde teminat sağlar.

Sorumluluk sigortalarında kimler sigortalı olabilir?
  • Gerek yurt içinde gerek yurtdışında karayollarında emtea taşımacılığı yapan nakliyat firmaları
  • Tersanesinde tamir, bakım ve onarım hizmeti veren tersane sahipleri
  • Marina sahipleri / işletmecileri
  • Liman İşletmecileri