Ana menü

Emniyeti Suistimal Sigortası

Güven çok önemlidir;
ama tedbirli olmak her şey…
Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

Siz ve çalışanlarınız arasında kurulan güven ortamının işinizdeki başarıyı ne kadar etkilediğini çok iyi biliyoruz. Her şeye rağmen işyerinizde meydana gelebilecek bir suistimal olayı ise beklenmedik maddi zararlara uğramanıza neden olabilir.

MAPFRE SİGORTA olarak başınıza bu gibi tatsız bir durum geldiğinde “keşke” dememeniz için Emniyeti Suistimal Sigortası ile yanınızdayız.

Emniyeti Suistimal Sigortası ile içiniz rahat, gönlünüz ferah olsun…

Kefalet Sigortası zorunlu bir sigorta mıdır?

Hayır, Kefalet Sigortası isteğe bağlı bir sigortadır.

Tazminat ödenebilmesi için emniyeti suistimal olayını gerçekleştiren kişinin ne kadar süredir sigortalı işyerinde çalışıyor olması gerekir?

Emniyeti suistimalin poliçe süresi içinde ve failin işyerinde aralıksız çalıştığı süre içinde yapılmış olması; failin ölümü, işten çıkarılması veya emekliye ayrılması hallerinde takip eden en geç altı ay ve her halükarda poliçenin sona erme tarihini takip eden üç ay içinde ortaya çıkmış olması gerekmektedir.

Kimler bu sigorta kapsamında olabilir?

Sigorta teminatı kapsamındaki kişiler 3 gruba ayrılmıştır:

  • Veznedarlar, tahsildarlar, şehir içi ve dışında seyahat eden satıcılar
  • Ticaret müdürleri ve elemanları, depo, antrepo ve ardiye sorumluları
  • Diğer personel ve işçiler

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hırsızlık Sigortası Genel Şartları

Bilgilendirme Formu