Ana menü
Ana menü
Ana menü

Zorunlu Trafik Sigortası

Trafik sigortası yaptırın, yarı yolda kalmayın
Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

Yasal bir zorunluluk olan Trafik Sigortası; poliçe kapsamında yer alan aracınızı kullanırken bir kazaya karışarak üçüncü şahısların bedeni veya maddi zarara uğramasına sebebiyet vermeniz halinde size yöneltilebilecek hukuki sorumluluklarınızı güvence altına alır.

MAPFRE’den trafik sigortası olan sigortalılarımız maddi hasarlı trafik kazalarına karışır ve kazada kusurlu taraf olurlarsa ,mağdur araçların onarımlarını Genel Servisler Araç Onarım Merkezi’ nde anlaşmalı servis kapsamında yaptırabilirler. 

Sigortalı aracın %100 kusurlu olması durumunda, mağdur araç sahibine 5 gün süre ile Genel Servis tarafından (sadece B segment hususi araçlar için) ikame araç sağlanmaktadır.

Siz de MAPFRE SİGORTA’dan Zorunlu Trafik Sigortası yaptırın; trafiğe güvenle çıkın.

Detaylı bilgi için satış kanallarımızla irtibata geçebilirsiniz

 • Maddi Zararlar Teminatı
 • Sağlık Giderleri Teminatı (Sağlık giderleri teminatı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğundadır.)
 • Sürekli Sakatlık Teminatı
 • Destekten Yoksun Kalma (Vefat) Teminatı
Zorunlu Trafik Sigortası neden yaptırılır?

Zorunlu Trafik Sigortası, trafik kazaları sonucunda diğer araçlarda ve üçüncü şahıslarda oluşan zararları karşılamak için sizleri güvence altına alan bir uygulamadır. Devlet tarafından bütün motorlu taşıt sahiplerinin yaptırması zorunlu kılınmıştır.

Zorunlu Trafik Sigortası poliçesinin teminat kapsamı nedir?
 • Maddi Zararlar Teminatı: Zarar gören araçta meydana gelen değer kaybı dahil oluşan maddi zararları karşılar.
 • Sağlık Giderleri Teminatı: Üçüncü kişinin trafik kazası dolayısıyla bedenen eski haline dönmesini teminen protez organ bedelleri de dahil olmak üzere yapılan tüm tedavi giderlerini içeren teminattır. (Sağlık giderleri teminatı Sosyal Güvenlik Kurumunun sorumluluğunda olup ilgili teminat dolayısıyla sigorta şirketinin ve Güvence Hesabının sorumluluğu 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 98 inci maddesi hükmü gereğince sona ermiştir.)
 • Sürekli Sakatlık Teminatı: Üçüncü kişinin sürekli sakatlığı dolayısıyla ileride ekonomik olarak uğrayacağı maddi zararları karşılar.
 • Destekten Yoksun Kalma (Vefat) Teminatı: Üçüncü kişinin vefatı dolayısıyla ölenin desteğinden yoksun kalanların destek zararlarını karşılar.
Zorunlu Trafik Sigortasında hak kazanılmış olan hasarsızlık indirimi yeni araca aktarılabilir mi?
Satmış olduğunuz aracınız ile aynı kullanım tarzına sahip yeni bir araç almanız halinde hak kazanmış olduğunuz hasarsızlık indirimi yeni aracınızın sigorta poliçesinde de devam edecektir. Firma adına tescilli araçlarda bu kural uygulanmaz.
Sigorta şirketini değiştirirsem hasarsızlık indirim haklarım devam eder mi?
Hak ettiğiniz hasarsızlık indirimi sigorta şirketini değiştirseniz bile devam etmektedir.
Zorunlu Trafik Sigortası fiyatı hangi faktörlerden etkilenir?
 • Aracın hasar geçmişi
 • Kullanım tarzı
 • Ruhsat sahibi bilgileri
 • Plaka il kodu
 • Sigortalı ikametgah ili
 • Poliçenin zamanında yenilenmesi veya yenilenmemesi (Trafik sigortası yaptırılması zorunlu bir sigorta olduğundan zamanında yenilenmeyen poliçeler için süre (gecikme) sürprimi uygulanmaktadır.)
Zorunlu Trafik Sigortası taksitli ödenir mi?

Taraflar, sigorta priminin en az dörtte biri poliçenin teslimi karşılığında peşin olmak koşuluyla, taksitler halinde ödenmesini kabul edebilirler.

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.