Ana menü
Ana menü
Ana menü

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

SGK’lılar için anlaşmalı hastanelerde
fark ücreti yok!

Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

SGK’lılar için fırsat!

MAPFRE SİGORTA ile SGK’lılara anlaşmalı hastanelerde fark ücreti ödemek yok! Bütçenize uygun fiyatlarla Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırın, anlaşmalı kurumlardan fark ödemeden yararlanın.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında yer alan sigortalı, eşi ve çocuklarını MAPFRE SİGORTA çatısı altında tam olarak güvence altına alıyoruz.

Özel sağlık kurumlarında SGK kapsamında sağlanan sağlık hizmetlerinin standartlarını yükseltmek ve yüksek maliyetli sağlık harcamalarına destek olmak amacıyla sunduğumuz Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na ekonomik prim ve uygun ödeme koşulları ile hemen sahip olabilirsiniz.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürününe özel olarak oluşturduğumuz anlaşmalı sağlık kurumlarında, Sağlık Bakanlığı ruhsatında tanımlı tüm branşlardan ve SGK anlaşması kapsamındaki kadrolu hekimlerin sunduğu nitelikli sağlık hizmetlerinden (gerek ayakta gerekse yatarak tedavilerde) teminat kapsamı dâhilinde yararlanabileceksiniz.

Detaylı bilgi ve destek için 0 850 755 0 755  numaralı telefondan bizimle direk iletişime geçin ya da Ön Başvuru Formu’nu doldurarak müşteri temsilcilerimizin sizinle iletişime geçmesini sağlayın!

Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Türkiye’de Geniş Anlaşmalı Kurum Ağı

Bi’ Doktora Sor Tıbbi Danışmanlık Hizmeti

Check-up Hizmeti

7/24 Anlaşmalı Ambulans

Diş Bakım Paketi

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için videoyu izleyin!
Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Video Metni

MAPFRE Sigorta Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın saymakla bitmeyen avantajları nelerdir? Hadi başlayalım

Fark ettiniz mi? SGK’lılar için geliştirilen MAPFRE Sigorta Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın avantajları saymakla bitmiyor.

Detaylı bir şekilde inceleyebilmek için mapfre.com.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesi nasıl hesaplanmaktadır?

Prim tutarı yaş, cinsiyet, bulunduğunuz bölge gibi etkenlere bağlı olarak hesaplanacağından değişiklik gösterecektir. Bu linke tıklayarak hemen başvurunuzu yapabilir ya da detaylı bilgi için satış kanallarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nı kimler satın alabilir?

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu hükümlerine göre, sağlık hizmetlerinden yararlanan ve T.C. sınırları dâhilinde ikamet edenler sigortaya kabul edilirler.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda yaş sınırı bulunuyor mu?

Poliçe başlangıç yılı itibarı ile 60(altmış) yaşın altında olması şarttır. Poliçeye ilk giriş tarihinde ki sigortalı yaşının 56 ve üzeri olması durumunda poliçe 60 yaşından sonra yenilenmeyecektir. 55 yaş ve öncesinde Fark Yok Sağlık Sigortası poliçesi kapsamında ilk defa sigortalanan kişilerin poliçeleri, kesintisiz olarak devam etmesi halinde 60 yaşından sonra da herkes bu poliçeyi satın alabilir.

14 günden büyük, 6 yaşından küçük çocuklar sadece anne veya babanın sigortalı olduğu ürün kapsamında sigortalanabilirler. 7-18 yaş arası çocuklar ise sigorta ettirenin 18 yaşından büyük olması şartı ile tek başına sigortalanabilecektir.

Talep edilmesi durumunda, sigortalının bakmakla yükümlü olduğu evlenmemiş, öğrenim gören (belgelenmesi şartı ile) çocukları 24 yaşına kadar poliçe kapsamında teminat
altına alınabilir.

Yeni doğan bebek ne zaman poliçe kapsamına alınır?
Yeni doğan bebekler doğum tarihinden 14 gün sonra aile kapsamında ve/veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu en az 1 kişi ile aynı üründen teminat kapsamına alınabilir.
Ayakta tedavi teminatı için bir limit var mı?

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında ihtiyacınıza göre seçebileceğiniz yıllık 5 veya 10 kez ayakta tedavi teminatlarımız bulunmaktadır. Her 1 kez, bir muayene ve bu muayene ile doğrudan ilişkili diğer işlemleri kapsar.

Poliçede bekleme süresi olacak mı?

Yatarak Tedaviler kapsamında (Kırmızı Alan durumları hariç olmak üzere) tüm işlemler ve ayakta veya yatarak olmasına bakılmaksızın tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili giderler için teminatın alındığı tarih itibarıyla ilk 3 ay bekleme süresi bulunmaktadır.

Poliçenin süresi nedir?

Poliçenin geçerlilik süresi poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi var mı?
Sigortalının kesintisiz MAPFRE SİGORTA A.Ş.’de, 3 yıl boyunca Fark Yok Sağlık Sigortası ürünü ile sigortaya devam etmesi, son üç yıl H/P oranı ortalamasının %80’nin altında olması şartıyla yapılacak risk analizi değerlendirmesi sonucunda belirlenecek şartlar dahilinde “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” verilir.
Aile indiriminden faydalanabilir miyim?

Bireysel sağlık poliçesinin, anne, baba ve çocuklardan oluşması ve poliçedeki kişi sayısının en az 2 veya daha fazla olması halinde aile indirimi uygulanır.

İlaçları ödüyor musunuz?
Hayır, ilaç teminatı bu poliçede bulunmamaktadır.
Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesi kapsamında Check-up Teminatı neleri kapsamaktadır ve randevu iletişim bilgileri nedir?
 • 12.2022 tarihine kadar tanzim (düzenleme tarihi) edilmiş bir poliçedeki Check-up teminatı için 0 850 215 68 02 telefon numaralarını arayarak randevu alabilirsiniz.
 • 12.2022 tarihinden sonra tanzim (düzenleme tarihi) edilmiş bir poliçedeki Check-up teminatı için 0850 259 42 77 telefon numaralarını arayarak randevu alabilirsiniz.

Check Up hizmet ayrıntıları;

 • Öncelikli randevu ile özel hastanelerde organizasyon
 •  Doktor Değerlendirme: Hekim tarafından sonuçların değerlendirilmesi
 • Akciğer Grafisi Tek Yönlü: Akciğer, kalp ve komşu organ hastalıkları tarama testi.
 • EKG: Koroner damar hastalıkları ile kalp ritim bozukluklarını tespit etme ve izleme testi.
 • Tam Kan Sayımı (18 Parametre): Kan hastalıkları ile diğer doku ve organ hastalıklarını araştırma ve izleme testi.
 • Tam İdrar Testi: Böbrek, mesane ve idrar yolları hastalıklarının araştırılması testi.
 • Sedimantasyon: Enfeksiyon hastalıkları ve romatizmal hastalıklar başta olmak üzere non-spesifik tanı testi.
 • Açlık Kan Şekeri: Şeker hastalığı tanı testi.
 • Total Kolesterol: Koroner damar hastalıklarının risk değerlendirme testi
Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçe teminatları içinde bulunan Diş Bakım Teminatı neleri kapsamaktadır?

Diş Bakım Paketi Teminatımız; lokasyonunuza göre yönlendirilebileceğiniz ve sadece bu teminat için anlaşma sağladığımız kurumlarımızda geçerli olacaktır.

Diş Bakım Paketi

 • Diş Hekimi Muayenesi
 • Diş Röntgen Filmi ( Periapikal )
 • Diş Taşı Temizliği
 • 12.2022 tarihine kadar tanzim (düzenleme tarihi) edilmiş bir poliçedeki Diş teminatı için 0850 755 07 55 (Önce 4 ü sonra 2 yi tuşlayınız) telefon numaralarını arayarak randevu alabilirsiniz.
 • 12.2022 tarihinden sonra tanzim (düzenleme tarihi) edilmiş bir poliçedeki Diş teminatı için 0850 755 07 55 (Önce 4 ü sonra 2 yi tuşlayınız) telefon numaralarını arayarak randevu alabilirsiniz.
Hastaneye gittiğimde ben bir ücret ödeyecek miyim?

Poliçe Özel Şartlarınız doğrultusunda poliçe kapsamında tutulan tedavileriniz için SGK kapsamında ve yasal olarak doktor muayenelerinde ödemekle yükümlü olduğunuz 15 TL dışında bir ödeme alınmamaktadır.

İstediğim zaman poliçemi iptal edebilir miyim?

Evet, poliçenizi istediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz. Poliçeniz gün üzerinden iptal edilebilecek olup, poliçe başlangıç tarihinizden itibaren geçen süre ve ödenen toplam tazminat tutarı dikkate alınarak prim iade tutarınız belirlenecektir. İptal koşulları Poliçe Özel Şartları’nda ayrıntılı olarak düzenlenmiştir.

Geçmişten gelen hastalıklarım mevcut, bunlarla ilgili tedavi masraflarımı da ödeyecek misiniz?
Başvuru formunda beyan edilmiş olsa dahi poliçe başlangıç tarihinden önce var olan bir şikâyet ve/veya hastalık nedeni ile bir sağlık kuruluşuna başvurarak tanı almış, tedavi görmüş ve/veya tedavi önerilmiş olan her türlü sağlık gideri ile bunlara bağlı nüks ve komplikasyonlar poliçe kapsamı dışında kalmaktadır.
Faturamı kendim ödersem size gönderdiğimde ödüyor musunuz? Ne kadar ödüyorsunuz?

Hayır, geri ödeme işlemi bu poliçede yapılmamaktadır.

Poliçe primimi ödediğimde makbuz veriyor musunuz? Bu makbuzla vergi indiriminden yararlanabilir miyim?
Evet, prim ödemeleriniz karşılığında makbuz alabiliyor ve bu makbuzla vergi indiriminden yararlanabiliyorsunuz.
Poliçe primimi nasıl ödeyebilirim? Peşin ödersem indirim yapıyor musunuz? Taksit yapıyor musunuz?

Poliçe priminizi kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartınıza peşin ya da taksitli ödeme yapılabilmektedir. Peşin ödemelerde herhangi bir indirim yoktur.

Estetik cerrahi, kozmetik gibi tedaviler de kapsam içerisinde mi?

Poliçenin geçerlilik süresinde meydana gelen adli bir kaza ve hastalık (kanser, yanık vb.) sonucu meydana gelmedikçe plastik ve rekonstüriktif cerrahi ile her türlü estetik ve kozmetik amaçlı girişimler kapsam dışıdır.

Yurt dışında tedavi giderini karşılıyor musunuz?
Hayır, poliçe sadece T.C. sınırları dahilinde geçerlidir.
Sürekli kullandığım ilaçlar için nasıl bir işlem yapmam gerekiyor, poliçem sürekli ilaç kullanımını kapsıyor mu?
Hayır, poliçede ilaç teminatı bulunmamaktadır.
Poliçem kapsamında gözlük alabiliyor muyum?
Hayır, poliçeniz kapsamında gözlük alınmamaktadır.
Göz tedavisi ve göz ameliyatı poliçe kapsamında mı?
Gözlük, cam, çerçeve, lens masrafları ve bunlarla ile ilgili tüm giderler poliçe teminat kapsamı dışındadır. Göz muayenesi ve poliçe başlangıç tarihinden önce var olmayan SGK nın onayladığı göz ameliyatları kapsam içindedir.
Sağlık raporu ücretini karşılıyor musunuz?
Karşılanmıyor.
Yabancı ülke vatandaşıyım, Türkiye'de SGK'lı olarak çalışıyorum. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) poliçesi satın alabilir miyim?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan Genel Sağlık Sigortası olan kişiler bu poliçeyi satın alabilirler.

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası arasındaki fark nedir?
TSS ürününde sadece SGK tarafından kapsama alınan kişiler satın alabilir. Özel Sağlık sigortasında bu şart bulunmamaktadır. Network ağı ve teminat yapısı farklıdır.

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.