Ana menü
Ana menü
Ana menü

Kasko Sigortası

Hasarlanmayan araç icat edilene kadar, yedek aracınız bizden!

Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

MAPFRE SİGORTA ile aracınız emin ellerde!

Aracınızın güvenliğine dair ihtiyaçlarınızı dikkate alıp hazırladığımız Kasko Sigortası ile aracınızın teminat kapsamını belirleyebilir, ana teminatların yanına isteğe bağlı teminatlar ekleyerek güvencenizi genişletebilir, yol yardım hizmetlerinden yararlanabilir ve Kasko Sigortası’nın ayrıcalığını yurt dışında da yaşayabilirsiniz.

Kasko’da yeni dönem Mini Fiyatına Midi Hizmet!

Sektörde bir yenilik olan bu hizmetimiz ile 2 parça özelinde limit olmadan Midi Onarım Hizmeti alma imkanı sunuyoruz. Ayrıca hasar anında dosya açılmadığı için poliçe üzerindeki hasarsızlık indirim hakkınızı da korumuş oluyoruz.

Kasko sigorta teklifinizi hızlı ve kolay bir şekilde linkine tıklayarak veya size en yakın satış kanalımızdan alabilirsiniz.

Midi Onarım Hizmeti!

Yedek Araç Hizmeti

Onarım Servisi Seçimi

Cam Değişimi

Koltuk Ferdi Kaza Sigortası

Kasko Sigortası ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için videoyu izleyin!

Kasko Sigortası Video Metni

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko, sürücüleri ve araçları trafikte karşılaşılabilecek risklere karşı koruyan sigorta türüdür. Mapfre Sigorta tarafından sizin için geliştirilen Genişletilmiş Kasko Sigortası ise risklerle sınırla kalmayıp ihtiyaçlarınıza da odaklanır. Ek teminatlar ile hem sizi hem de aracınızı güvence altına alır.

Sizi Nasıl Korur?

Trafik kazaları, üçüncü şahısların verdikleri hasarlar, araç yangını ve aracın kendisinin veya parçalarının çalınması gibi teminatlar kasko sigortaları ile teminat altına alınır. Genişletilmiş Kasko Sigortası ise diğer kasko sigortalarından farklı olarak halk hareketleri ve terör gibi nedenlerle meydana gelen hasarlar, deprem, sel veya dolu gibi doğa kaynaklı hasarlar, sigara sonucu oluşan yanıklar, yetkisiz kişilerin araçları çekerken verdiği zararlar, anahtar kaybı veya çalınması ile fare gibi kemirgenlerin verdiği zararları da teminat altına alır.

Ayrıca Schengen bölgesinde yapacağınız yurt dışı seyahatlerinde de kasko teminatlarından yararlanabilirsiniz.

Avantajları Nelerdir?

Kusurun tamamen karşı tarafta olduğu kazalar sonucu aracınızda meydana gelen hasarlarda, hasarsızlık indirim hakkınızı kaybetmezsiniz. Tüm onarımlardan orijinal yedek parça kullanılır ve aracınızın değeri düşmez. Aracınızın onarımı sırasında size tahsis edilen araçla günlük işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İki parça üzerindeki onarımlarda mini fiyatına midi onarım hizmetimizden yararlanabilir ve hasarsızlığı bozmadan onarım yaptırabilirsiniz.

Kısacası Genişletilmiş Kasko Sigortası, her türlü durumda sizi ve gözünüz gibi baktığınız aracınızı korur, risklerin yanı sıra ihtiyaçlarınıza da cevap üretir.

Genişletilmiş Kasko Sigortası ile ilgili detaylı bilgi için mapfre.com.tr’yi ziyaret edebilir veya 0850 755 0 755’i arayarak çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Kasko Sigortası nedir?

Kasko sigortası, trafikteki motorlu taşıtları ve sahiplerini oluşabilecek muhtemel zararlara karşı koruyan bir sigorta türüdür. Kasko sigortası sayesinde aracınızın uğradığı zararları maddi olarak tazmin edebilirsiniz. Bu sebeple kasko sigortası zorunlu olmasa da, tüm motorlu taşıt sahipleri için son derece önemli bir sigorta türüdür. Trafikte her türlü kaza meydana gelebileceği gibi aracınız farklı çevresel faktörlerden dolayı da zarar görebilir. Ek teminatlarla aracınızı her türlü duruma karşı sigortalatabilirsiniz. Kasko sigortası yaptırmanın avantajları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Genişletilmiş Kasko Sigortası nedir?
Genişletilmiş Kasko Sigortası, aracınızın ve araç içinde bulunan özel eşyalarınızın teminat kapsamında uğrayacağı maddi zararları; sürücü ve yolcuların uğrayacağı bedeni zararları; aracınızın kazası nedeniyle üçüncü şahıslara vereceğiniz zararlarda, trafik sigorta teminat limitlerini aşan miktarlar için, artan mali sorumluluğunuzu ve acil yol yardım hizmetlerini poliçe limitleri dahilinde karşılayan bir sigorta poliçesidir.
Genişletilmiş kasko fiyat olarak en uygun kasko mudur?

Kasko Sigortası fiyatları poliçe bazında değişim göstermektedir. Ayrıntılı bilgi için size en yakın acentemizle irtibata geçebilirsiniz.

Genişletilmiş Kasko Sigortası’nda araç bedeli nasıl tespit edilir?
Araç rayiç değeri her ay Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği tarafından yayınlanan Kasko Araç Değer Listesi baz alınarak belirlenmektedir.
Genişletilmiş Kasko Sigortası’nda hasar onarım yerini kim seçer?
Poliçede üzerinde belirli bir onarım merkezine yönlendirme yapılmasında mutabakata varılmamış ise hasar onarım yerini sigortalı seçebilir
Kasko Sigortası fiyatı hangi faktörlerden etkilenir?

Kasko fiyatlarını etkileyen temel faktörler şunlardır: Araç bilgileri, sigortalının hasar geçmişi ve aracın kullanıldığı coğrafi bölge vb. Aynı şekilde belli bir dönemde hasarsızlık indirimi kazanabilirsiniz. Poliçenizin yenileme döneminde, tamamladığınız yıl içinde kaza kaydınız oluşmamışsa ve poliçe yenilerken aralık vermezseniz indirim alabilirsiniz. Yenileme sayısına göre de indirim oranınız kademelere göre artış gösterir. Detaylı ve hızlı bir fiyat teklifi almak için size en yakın satış kanalımızla irtibata geçebilirsiniz.

Aracım el değiştirdiğinde, Genişletilmiş Kasko Sigorta poliçem de el değiştirir mi?
Aracınız el değiştirdiğinde kasko poliçesi el değiştirmez. Poliçeniz iptal edilir ve işlememiş günlere ait prim size iade edilir. Aracı yeni satın alan kişi ise isterse yeniden kasko yaptırabilir.
Hasarsızlık indirimin devamını sağlayan haller nelerdir?

Hasarsızlığa konu poliçenizi Şirketimizden yenilemeniz durumunda;

  • %100 kusursuz olduğunuzun belirlendiği hasarlar, hasarsızlık indiriminiz hangi kademede olursa olsun, hasarsızlık oranınızı etkilemez, bir üst orana çıkar. (pert hasarlar hariç) 
  • Poliçe dönemi içinde 1 adetle sınırlı olmak üzere yaşayacağınız 1 adet cam veya radyo teyp hasarında, hasarsızlık indiriminiz etkilenmez, bir üst orana çıkar.
  • Poliçe dönemi içinde 1 adetle sınırlı cam veya radyo teyp hasarı dışında bir nedenden kaynaklı hasarında hasarsızlık indirimi bozulur. Ancak Sigortalımızın indirim oranı %30, %40, %50 veya %60 oranda ise hasarsızlığını bozan bu durumda hasarında hasarsızlık indiriminiz bir kademe alta düşer. (İlgili hasar onarımınız Genel Servis Araç Onarım Merkezi’nde gerçekleşmiş ise indiriminiz aynı oranda korunur, bir alta inmez.)
Sigorta şirketimi değiştirirsem hak kazanmış olduğum hasarsızlık indirimim devam eder mi?
Yeni sigorta şirketiniz, sigortalı olarak geçirdiğiniz süre ve almış olduğunuz hasarlar doğrultusunda hak kazanacağınız hasarsızlık indirim oranını belirleyecektir. Şirketler arasında hasarsızlık uygulama farkı olabilmektedir.
Satılan aracımdaki hak kazanmış olduğum hasarsızlık indirimini yeni aracıma aktarabilir miyim?

Sattığınız araç yerine, aynı kullanım tarzına sahip yeni araç aldığınız takdirde hasarsızlık indiriminiz yeni aracınızda da devam eder. İndirimden yararlanabilmek için poliçenin gününde yenilenmesi, yani kesintisiz devam ettirilmesi gerekir. Hasarsızlık indiriminizi aracınızı sattıktan sonraki iki ay boyunca kullanabilirsiniz.

Aracımdaki ek aksesuarları sigorta poliçemin kapsamına dahil ettirebilir miyim?
Aracınızın üzerinde fabrika çıkışında var olan orijinal aksesuarlar teminata dahildir. Orijinal olmayan aksesuarları ise marka, tip, seri numarası ve bedel olarak beyan ederek poliçe teminatlarınıza dahil ettirebilirsiniz.
Kasko Sigortası’nda kullanılan hasarsızlık indirim kademeleri nelerdir?
Hasarsızlık indirimlerinden aşağıdaki şekilde yararlanabilirsiniz:
  • 1. yılsonu yenilemede %30
  • 2. yılsonu yenilemede %40
  • 3. yılsonu yenilemede %50
  • 4. ve sonraki yıllarda yapılacak yenilemede %60
Midi Onarım Hizmeti Nedir?

Mini onarım hizmetimizi genişlettik. Artık mini onarım fiyatına ‘Midi Onarım’ hizmeti veriyoruz. Midi Onarım ile müşterilerimiz iki parça özelinde limit olmadan onarım hizmeti alma hakkına sahip. Ayrıca hasar anında dosya açılmadığı için poliçe üzerindeki hasarsızlık indirim hakkınızı da korumuş oluyoruz. Sektörde bir yenilik olan bu hizmetimizle ilgili detaylı bilgi için 0850 755 0 755 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Tanıtım Kılavuzu

Kasko Sigortası Broşür

Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları

Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları

Bilgilendirme Formu (284 KB)