Ana menü
Ana menü
Ana menü

Fitch’ten MAPFRE Sigorta’ya “İstikrarlı Büyüme” değerlendirmesi

MAPFRE Sigorta Fitch Ratings’ten aldığı AA+(TUR) notuyla finansal gücünü bir kez daha teyit etti!

Türkiye sigortacılık sektöründeki etkinliğini ve yatırımını günden güne pekiştiren MAPFRE Sigorta bugün, sermayesi ve sağlam özkaynak yapısıyla dikkat çekerken, Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings’ten aldığı AA+(TUR) Finansal Güçlülük Notu ve “durağan” olarak teyit edilen görünümü ile de finansal sürdürülebilirlik ve istikrarlı büyüme planının başarısını ortaya koymaktadır.

Kurumsal yönetim, operasyonel destek ve risk yönetimi konularında global uzmanlığı ile faaliyetlerini sürdüren MAPFRE Sigorta’nın işletme profili, Fitch Ratings tarafından açıklanan raporda diğer Türk sigorta şirketlerine kıyasla “olumlu” olarak değerlendirilmiştir. Rapor MAPFRE Grup’un Türkiye’ye ve MAPFRE Sigortaya olan inancını da doğrular niteliktedir. Bu kapsamda raporda MAPFRE Sigorta, MAPFRE Grup için “Önemli” olarak konumlandırılmakta ve grubun ekonomik dalgalanmalara rağmen Türkiye pazarına olan bağlılığını sürdüreceğini ortaya koymaktadır.

MAPFRE Sigorta’nın köklü ve yaygın iş ortağı ağına da olumlu yönde vurgu yapan rapor, MAPFRE Sigorta’nın finansal gücünün yanı sıra teknik ve finansal açıdan öngörülebilir, şeffaf ve sürdürülebilir bir şirket olduğuna da işaret etmektedir.
MAPFRE Sigorta Değer verdiklerinizi önemseyerek geleceğe emin adımlarla ilerlemeye devam edecek.