Ana menü

Toplumsal Gelişim

Fundación MAPFRE

Toplumda dezavantajlı konumda

olan çocuklar ve gençler başta

olmak üzere kapsamlı bir

eğitim sağlamayı amaçlar.

 

Fundación MAPFRE, Toplumsal Gelişim Alanı’nda Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) iş birliği ile Türkiye’de çocukluk kanseri konusunu ele alan ilk portal olma özelliğini taşıyan Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı portalını hayata geçirdi. Ailelerin çocukların hastalığıyla ve tedavi süreçleriyle ilgili doğru bilgilere ulaşarak daha bilinçli olmalarını sağlamayı amaçlayan portala, www.cocukkanseri.org adresinden ulaşılabiliyor. Aileler tek bir platform üzerinden kanser türleri, tedavi yöntemleri, çocuk psikolojisi açısından dikkat edilmesi gerekenler gibi farklı konulardaki eğitim videolarının yanı sıra, kanser ve tedavi türlerine yönelik farklı kitaplara, broşürlere ve makalelere de ulaşabiliyor. Ayrıca platform üzerinde gerçekleştirilen canlı seminerler aracılığıyla ebeveynler, uzmanlarla bir araya gelerek merak ettikleri konularda sorular yöneltebiliyor.

Portal içeriği:

  • 55 eğitim videosu
  • 39 kaynak
  • 21 broşür
  • 15 yayın
  • 2 kitap
  • 1 animasyon
  • Korku, kaygı, tedavide merak edilenler, okul süreçleri  konularında uzmanlarla yapılmış 15 röportaj
  • Farklı konularda 7 canlı yayın ve 105.800 kişi etkileşimi

Diğer taraftan Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile yürütülen proje kapsamında Vakıf, 2016-2017 akademik yılında 33 üniversite öğrencisine, 2017-2018 akademik yılında ise 48 öğrenciye burs sağladı. Engelli hassasiyeti sebebiyle bu çocukların ilk yıl 10’u, ikinci yıl ise 15’i engelli çocuklar arasından belirlendi. 2018-2019 akademik yılında 60 bursiyer ile devam eden projede yararlanıcıların yarısı engelli öğrencilerden oluşuyor.

2017’de başlayan işbirliği ile Darüşşafaka’da eğitim gören 30 öğrencinin yıllık beslenme giderleri de yine Vakıf tarafından karşılanıyor. Vakfın 23 ülkede toplumsal gelişimi teşvik etmek amacıyla yürüttüğü işbirlikleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.