Ana menü

Eşitlik ve Uzlaşma Politikalarımız

Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

Şirketimizde aynı bağlılık ve yetenek düzeyine sahip olan tüm bireyler; cinsiyetleri, yaşları, uyrukları, ideolojileri ne olursa olsun, istihdam, terfi olanakları, kişisel ve profesyonel gelişim için eşit fırsatlara sahiptir.

Sosyal açıdan çalışanlarının tamamının doğal gelişim gösterebildiği örnek bir şirket olmak için çalışırız. Bireysel çeşitliliğe değer verir ve çeşitlilik içeren ekiplerin daha iyi sonuçlara imza atabileceğine inanırız.

MAPFRE Grup, kurumsal ve yönetimsel ilkeleri çerçevesinde, eşitlik ve uzlaşmaya dair aktif ve yapılandırılmış bir politika izlemektedir. Eşitlik planlarımızla; işe alım, mesleki sınıflandırma, terfi, eğitim, maaş, iş hayatı, kişisel yaşam ve aile yaşamının uzlaştırılması, tacizin önlenmesi konularında önleyici iç sistemler tanımlanmıştır.

Grubumuzun eşitlik ve uzlaşma politikaları aşağıdaki hedeflere hizmet edecek şekilde geliştirilmiştir:

 • Çalışanlarımızın MAPFRE’ye bağlılıklarını, memnuniyetlerini ve kişisel ve profesyonel esenliklerini artırmak.
 • Çalışanlarımızın iş ortamı, şahsi ortamları ve aile çevresi arasında denge kurmasını kolaylaştırmak.
 • Yeteneğin bağlılığını geliştirmek ve yetenekleri cezbetmek.
 • Verimliliği teşvik etmek.
 • Tüm çalışanlarımız günlük faaliyetlerinde, MAPFRE’nin eşitlik politikalarını desteklemek, uygulamak ve bunlara bağlı kalmaktan sorumludur.

  Engellilik Kurumsal Programı:

  MAPFRE, dünya nüfusunun %15’inin engelli olduğu gerçeğinden hareketle, kurumsal sosyal sorumluluk gündeminin ilk sırasına Engellilik Programı’nı yerleştirmiştir.

  Engellilik Kurumsal Programı ana hatlarıyla; engelliliğe hassas bir kurum kültürü yaratmayı, şirketimizde daha fazla engelli adaya çalışma fırsatı sunabilmek ve engellilik durumu söz konusu çalışanlarımızın işe adaptasyonunu desteklemeyi, yaşam kalitesini arttırmayı ve bulunduğumuz faaliyet alanında engellilere özel çalışmalar yapmayı hedefler.