Ana menü
Ana menü
Ana menü

Kazaları Önleme ve Yol Güvenliği

Fundación MAPFRE

Her türlü trafik kazasının önlenmesi,

kaza ve yaralanma oranlarının

düşürülmesi konularında kamuoyunun

bilincini artırmayı amaçlar.

 

Fundación MAPFRE, trafik kazalarının önlenmesi, kaza ve yaralanma oranlarının düşürülmesi konularında toplumun farkındalığını artırmayı hedeflemektedir. Öncelikli olarak risk altındaki gruplar (çocuklar, gençler, yetişkinler ve yaşlılar) ve savunmasız gruplar (yaya ve iki tekerlekli araçların sürücüleri) üzerinde odaklanılmaktadır. Vakıf, bu amaçla yol güvenliği konusunda çeşitli iletişim ve bilinçlendirme programları geliştirmektedir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları iş birliğinde yürütülen “Şehrin Akıllı Çocukları” projesiyle de gelecek kuşaklarda trafik kuralları konusunda bilinç oluşturmak hedeflenmektedir. Projede her sene 10 ilde eğitim gören 4’üncü sınıf öğrencilerine ulaşılarak, trafik işaretlerinin anlamları, emniyet kemerinin önemi ve trafikte kazaya sebep olabilecek dikkatsizlikler gibi birçok konuda bilgiler verilmektedir.

Proje kapsamında bugüne kadar Projemiz ile bu zamana kadar 600 okulda 91 bini aşkın öğrenciye, 183 bine yakın veliye ve 3 bini aşkın öğretmene ulaşılmıştır.

Vakfın bu alanda tüm dünyadaki faaliyetleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.