Ana menü

Kariyer Yönetimi

Bizi arayın

Kariyer yönetimi, MAPFRE GRUP ihtiyaç ve beklentileri ile çalışanlarımızın potansiyeli ve kariyer gelişimine ilişkin beklentilerini aynı potada birleştiren ve mevcut potansiyel değerlerimizi en etkin şekilde değerlendirmeye yönelik bir araç olarak görülür. Temel yaklaşım olarak çalışanlarımızın mevcut potansiyellerini geliştirmeleri, doğru kişinin doğru pozisyonda çalışmasının sağlanması ve yüksek potansiyelli çalışanların tanınması ve ödüllendirilmesini hedefler.

MAPFRE GRUP içinde var olan kariyer basamaklarında yükselme, istek ve bağlılıkla,  yüksek performansın hayata geçirilmesi olarak tanımladığımız başarı ile doğru orantılıdır.

Grubumuz bünyesinde kariyer hareketleri, pozisyon yapılandırılmasında belirlenen standartlar çerçevesinde dikey (daha üst bir unvana) veya yatay (benzer unvan ile farklı bir fonksiyona) yönde olabilmektedir. Kariyer matrislerimiz ile farklı pozisyonlarda çalışılarak kazanılan deneyim ve geliştirilen kurum bilgisi ile bir sonraki aşamada, çalışanın kariyerini zenginleştirebilecek ve aynı anda kurumumuza da en yararlı olunabilecek pozisyonlar Kariyer Yönetim sistemimiz içinde belirlenmiştir.

Kariyer gelişimi fırsatlarının tüm çalışanlarımıza eşit olarak sağlanabilmesi amacıyla, yeni çalışan ihtiyaçlarımızın, öncelikle şirketimizde yetişmiş ve kariyer planlamasına uygun şartları karşılayan çalışanlarımız arasından temin edilmesine çalışırız. Bu kapsamda, yeni açılan pozisyonlar için gerekli şartları yerine getirdiğine inanan çalışanlarımız, görev yaptıkları alanlar dışında, diğer iş fonksiyonlarına ve grup şirketlerimizde mevcut açık pozisyonlara ve 46 ülkedeki grup şirketlerimizde uluslararası başvuruya açılan çeşitli pozisyonlara müracaat edebilmektedirler.