Ana menü
Ana menü
Ana menü

Tarihçemiz

Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

Köklü Geçmiş, Güven Veren Gelecek: MAPFRE Sigorta

Türkiye sigortacılık sektörünün en güçlü şirketlerinden biri olan ve sektöre sağladığı katkılarla öne çıkan MAPFRE Sigorta’nın kuruluşu, bundan 75 yıl önceye; 1948 yılına dayanmaktadır. 1948 yılında, Türkiye Kredi Bankası A.Ş. ve dönemin bazı girişimcileri tarafından kurulan T.GENEL SİGORTA, 1975 yılında Çukurova Holding bünyesine katılmıştır. 2007 yılında, İspanya ve Güney Amerika’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE’nin, Çukurova Holding hisselerinin %80’ini alarak şirketin hâkim ortağı olmasının ardından, Nisan 2009 tarihinden itibaren MAPFRE GENEL SİGORTA; Ekim 2016 tarihinden itibaren de MAPFRE SİGORTA unvanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugün itibarıyla MAPFRE INTERNACIONAL’ın MAPFRE SİGORTA ortaklık yapısındaki payı % 99,75‘dir.

Değer Verdiklerinizi Önemseyen Uluslararası Deneyim, Ulusal Güç!

MAPFRE Sigorta, geçmişten bugüne getirdiği 75 yıllık deneyimi ve uluslararası gücüyle, Türk ekonomisine olan katkılarını devam ettirmektedir. Paydaşlarının değer verdiklerini her zaman önemseyen MAPFRE Sigorta, kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde; geniş reasürans kapasitesi, yüksek hasar ödeme kabiliyeti ve hasar ödeme hızı ile sayesinde hem sigortalıları hem de tüm iş ortakları için güvenli bir liman konumuna gelmiştir.

MAPFRE Sigorta Finansal Sonuçlarıya Türkiye’deki Gücünü Pekiştiriyor

MAPFRE Sigorta bugün, sermayesi ve sağlam özkaynak yapısıyla dikkat çekerken, Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings’ten aldığı AA+(TUR) Ulusal Sigortacı Finansal Güçlülük Notu ve “durağan” olarak teyit edilen görünümü ile de finansal sürdürülebilirlik ve istikrarlı büyüme planının başarısını ortaya koymaktadır.

Kurumsal yönetim, operasyonel destek ve risk yönetimi konularında global uzmanlığı ile faaliyetlerini sürdüren MAPFRE Sigorta’nın işletme profili, Fitch Ratings tarafından açıklanan raporda diğer Türk sigorta şirketlerine kıyasla “olumlu” olarak değerlendirilmiştir. Rapor MAPFRE Grup’un Türkiye’ye ve MAPFRE Sigortaya olan inancını da doğrular niteliktedir. Bu kapsamda raporda MAPFRE Sigorta, MAPFRE Grup için “Önemli” olarak konumlandırılmakta ve grubun ekonomik dalgalanmalara rağmen Türkiye pazarına olan bağlılığını sürdüreceğini ortaya koymaktadır.

MAPFRE Sigorta’nın Olmazsa Olmazı: Sürdürülebilirlik

MAPFRE Sigorta, MAPFRE Grup’un sürdürülebilirliğe yönelik vizyonunu sahiplenmekte ve tüm faaliyetlerini bu eksende yürütmektedir. Sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilme hedefiyle ‘Biz Buradayız’ diyen MAPFRE Sigorta, sahiplendiği 2022-2024 Stratejik Sürdürülebilirlik Planı’nda yer alan Çevre, toplum, kurumsal yönetişim ve iş alanlarındaki taahhütlerimizi gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Fırsat ve Cinsiyet Eşitliğini Önceliklendiren, Toplumun ve Çevrenin Geleceğini Önemseyen Yaklaşım

MAPFRE Sigorta aynı zamanda kadın istihdamının artırılması, çeşitlilik ve hem toplum hem de çevremiz için sürdürülebilir değer yaratma noktasındaki çalışmalarıyla ön plana çıkmaktadır.

MAPFRE Sigorta İstikrarlı ve Stratejik Yönetim Anlayışı ile Tüm Paydaşlarının Yarın da Yanında!

İstikrarlı ve stratejik yönetim anlayışı, MAPFRE Sigorta’nın en güçlü yanlarından biri oluşturmaktadır. Bilgi birikimi ve tecrübenin yanı sıra geleceğe yönelik finansal ve teknik politikalar geliştiren yönetim kadrosu, daha etkin bir karar alma ve yönetim süreci sunmaktadır.

MAPFRE Sigorta, değer verdiklerinizi önemseyerek ve sigortacılığın etik değerlerine bağlı kalarak, aracılarının ve sigortalılarının beklentilerini karşılamaya devam edecek.

75 yıl geçti dahası gelecek…