Ana menü
Ana menü
Ana menü

Yaklaşımımız

MAPFRE Grup, sürdürülebilir bir dünyanın inşasına katkıda bulunmak amacıyla, küresel sorunlara odaklanmakta ve sürdürülebilir çözümler üretmektedir.

Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

MAPFRE Grup, 90 yıldan fazla bir süredir sürdürülebilir bir dünyanın inşasına katkıda bulunmak amacıyla, küresel sorunlara odaklanmakta ve sürdürülebilir çözümler üretmektedir.

MAPFRE Grup’un sürdürülebilirliğe yönelik vizyonunu sahiplenen MAPFRE Sigorta da tüm faaliyetlerini bu eksende yürütmektedir. Sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilme hedefiyle ‘Biz Buradayız’ diyen MAPFRE Sigorta, sahiplendiği 2022-2024 Stratejik Sürdürülebilirlik Planı’nda yer alan Çevre, toplum, kurumsal yönetişim ve iş alanlarındaki taahhütlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir.

MAPFRE Sigorta, çevresel sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi amacıyla gezegenimizi bugün ve yarın aktif bir şekilde korumaya yönelik çevresel yönetim ve politikalar geliştirmektedir. Bu çerçevede enerji verimliliği, atık yönetimi ve karbon ayak izi azaltımı gibi konular ele alınmaktadır. MAPFRE Grup, 2022-2024 Sürdürülebilirlik Planı çerçevesinde 2030’a kadar karbon nötr bir yapıya ulaşmayı taahhüt etmiştir. MAPFRE Sigorta da bu plan çerçevesinde 2024’ün sonuna kadar karbon ayak izini yüzde 46, 2030’a kadar da yüzde 65 oranında azaltmayı amaçlamaktadır.

Yeşil enerji tescil belgelerini Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) tedarikçi kurumundan almanın mutluluğunu yaşayan MAPFRE Sigorta, MAPFRE Grup bünyesinde elektrik tüketiminin azaltılmasına en büyük katkıyı sağlayan ülkeler arasında Türkiye’yi yüzde 49 oranıyla birinci sıraya taşımıştır. MAPFRE Sigorta ayrıca “döngüsel ekonomi” kapsamında “Sıfır Atık Projesi”ne destek olmaktadır.

MAPFRE Sigorta toplumun refahını artırmak ve kapsayıcı bir gelecek için çalışmaktadır. Bu kapsamda MAPFRE Sigorta, nitelikli istihdam, finansal eğitim, sigortaya erişilebilirlik gibi konulara odaklanarak toplumsal dönüşümün itici gücü olmayı hedeflemektedir. MAPFRE Sigorta ayrıca Fundación MAPFRE iş birliği ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle, toplumun ve gelecek nesillerin refahı için çaba göstermektedir.

MAPFRE Sigorta, şeffaflık ve etik değerlerin ön planda olduğu bir kurumsal yapıyı teşvik etmektedir. Değişimin bir parçası olmak isteyen herkesle içeriden dışarıya diyaloğu güçlendiren ve adil ilişkiler kuran MAPFRE Sigorta’nın Kurumsal Yönetişim alanı altında odaklandığı konular şunlardır:

  • Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanındaki tüm yasal yükümlülüklere ve taahhütlere uyum gösterilmesinin sağlanması.
  • Ahlak kuralları, ticari şeffaflık ve çeşitliliğe dayalı kurumsal yönetim uygulamalarının devam ettirilmesi.
  • Şirketin, gerek uluslararası gerekse yerel ölçekte gösterge niteliğinde olan sürdürülebilir kalkınma projelerine taahhütlerinin yönetilmesi.
  • Çevresel, sosyal ve yönetimsel risklerin uygun şekilde yönetilmesiyle şirketin toplum ve çevre konularındaki faaliyetlerinden doğan etkinin sorumluluğunun alınması.
  • Faaliyet gösterilen çevreyi korumaya yardımcı olmak üzere şirketin çevre konularında aktif rol almasının teşvik edilmesi.
  • Kurumsal Sosyal Sorumluluk faaliyetlerinde şeffaflık sağlanarak bu alandaki inisiyatiflerde elde edilen performansın uluslararası standartlara uygun şekilde yıllık bazda raporlanması.

MAPFRE Sigorta, ürünlerini ve yatırımlarını sürdürülebilirlik ilkelerine uygun bir şekilde şekillendirerek, müşterileri ve iş ortaklarıyla birlikte bu konudaki değişime liderlik etmeyi hedeflemektedir. MAPFRE Sigorta aynı zamanda grubun dünya çapında yürüttüğü sürdürülebilirlik planını, ülke hedefleri ve stratejik bakış açısını entegre ederek uygulamaktadır.