Ana menü
Ana menü
Ana menü

Fırsat Kasko

 

Fırsat Kasko ürünümüzde hasar anında TQ standartlarında araç onarım hizmeti hesaplı primler ile sizlerle! Bu Fırsatı yakalamak için sizleri hasar anında Genel Servis Araç Onarım Merkezlerimize bekliyoruz…

Bizi arayın

icon-numero-telefono

0850 755 0 755

Aracınızı aşağıda belirtilen risklere karşı genişletilmiş kasko teminatları ile sigorta güvencesi altına alan, hasar onarımlarını hizmet kalitesi tartışılmaz Genel Servis’lerde gidermeyi taahhüt eden, orijinal parçalarla verdiği onarım hizmetinin ömür boyu arkasında olan, standart Kasko ürününe göre daha uygun primli kasko çözümü olan Fırsat Kasko Sigortası ile tanışmaya hazır mısınız?

Siz rahat bir nefes alın, sürüşün keyfini çıkarın; riskleri düşünmeyi ise bize bırakın.

Detaylı bilgi için satış kanallarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Kullanılan yedek parça ve işçilikler için ömür boyu onarım garantisi

Yedek Araç ve Yol Yardım Hizmetleri

Bir adet hasarda, poliçenin MAPFRE Sigorta’dan yenilenmesi halinde  hasarsızlık indirimi korunur

Araç hareket ediyor ise ücretsiz vale ile alınıp geri bırakılır

Kasko Sigorta’sında yer alan daha bir çok avantaj!

Hangi tür araçlar Fırsat Kasko poliçesi satın alabilir?

Yeni tescil veya yenilemeye konu olan Otomobil veya 3’ten fazla oturma yeri olan kamyonet araçlar için Fırsat Kasko poliçesi düzenlenmektedir. Otomobil’den farklı olarak Kamyonet araçlar için yukarıda belirtilen bazı teminatlardan yararlanamaz. Bu teminatlar hakkında acentenizden bilgi alınız veya bilgilendirme formunuzu dikkatlice okuyunuz.

Araç kasko değeri nedir? Nereden öğrenebilirim?

Piyasadaki tüm araçların güncel kasko değer listesine www.tsb.org sayfasından ulaşabilirsiniz. Tüm Sigorta şirketleri kasko değer bilgilerine bu siteden ulaşarak kasko bedelinizi kendi risk kriterlerince değerlendirip kasko teklifini sunarlar.

Fırsat Kasko poliçesi muafiyetli bir kasko ürünü müdür?

Hayır. Fırsat Kasko ürününde teminat kapsamındaki kısmi bir hasar sırasında araç onarımlarının Fırsat Kasko Servislerinde giderilmesi halinde muafiyet uygulanmaksızın aracınız onarılır. Ancak Fırsat Kasko Servisleri dışında bir serviste onarım hizmeti almanız halinde oluşan hasar tutarının %50’si ödenecek tazminat tutarından indirilir yani hasarınız eksik ödenir. (bu husus deprem, sel su zararları gibi başkaca teminatlarda muafiyet seçimi yapılmamış ise geçerli olacaktır)

Orijinal anahtarımı kaybettim. Fırsat Kasko poliçesi zararımı karşılayacak mı?

Kaybolan veya çalınan anahtarınız nedeniyle aracın güvenliğini sağlamak için yapacağınız anahtarın kopyalanması alarm ve immobilizerin yeniden kodlanması, komple kilit kontak setinin değiştirilmesi masrafları olay başı ve yıllık azami 5.000 TL limitle poliçe teminat kapsamında olacaktır.

Orijinal anahtarım çalındı. Anahtarı çalan kişi kapımdaki aracımı alıp götürürse Fırsat Kasko bunu öder mi?

Orijinal anahtarınız kullanılarak aracınızın çalınması veya çalınmaya teşebbüs sonucu oluşabilecek hasarlar şayet anahtarınız gasp yoluyla ele geçirilmiş veya anahtarın muhafaza edildiği ev / işyeri niteliğindeki kapalı ve kilitli mekâna girilerek aracın orijinal anahtarının ele geçirilmesi sonucunda çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi poliçe teminatı kapsamına olacaktır. (Mekâna girmekten kasıt kaybolan veya haksız yere elde edilen mekâna ait asıl anahtarın kullanılarak veya anahtar uydurarak, başka aletler veya şifre yardımıyla kilit açarak, kırma, delme, yıkma, devirme, zorlama, öldürme, yaralama, zor ve şiddet kullanma veya tehditle ya da araç, gereç veya bedeni çeviklik sayesinde kırma veya aşma suretiyle gerçekleşmesi gereklidir.)

Aracımı otopark görevlisi/VALE ye teslim ettiğinde Fırsat Kasko güvencesi sürüyor olacak mı?

Otoparka veya valeye belge ile teslim edilen aracın çalınması sonucu meydana gelecek hasarlar teminata dahildir. 

Anahtar kontak üzerinde iken aracımdan birkaç metre uzaklaştım. Aracım çalınmış. Fırsat Kasko bunu öder mi?

Anahtarın araç üzerinde bırakılması sonucu aracın çalınması ve sigortalıyı yanıltmak veya kandırmak suretiyle rızasıyla araç anahtarının alınması halinde oluşacak çalınmalar teminat kapsamı dışında olacaktır.

Aracımda her zaman birkaç özel eşyam bulunur. Çalınma veya kaza anında zarar görürse Fırsat Kasko bunu öder mi?

Aracınızda bulunan kişisel eşyalarınıza gelebilecek çalınma veya teminat kapsamındaki bir kaza nedeniyle oluşabilecek zararlar yıllık toplam 1.000 TL ‘ye kadar karşılanabilecektir. Bu tutar içerisinde zarar gören eşya cep telefonu veya diz üstü bilgisayar ise sadece bu eşyalar toplamı için ödenecek azami tutar 1,000 TL içerisinde azami 500 TL ile sınırlı olacaktır. Bu teminatın geçerli olmayacağı eşyalar ile zaman dilimi aşağıda gösterilmiştir.
Bu poliçe teminatı kapsamında ödeme yapılmayacak eşyalar ve riskler şunlardır: Ziynet eşyaları, antika eşyalar, nakit para, hisse senedi, tahvil, para yerine geçen çek, senet, kredi kartları muhteviyatları ve bunların hukuki durdurma masrafları, Bu teminat günün sadece 07:00-22:00 saatleri arasında araçta bulunacak eşyalar için koruma sağlayacaktır. Bu zaman dilimi dışında kalan sürelerde sigorta koruması olmayacaktır.

Aracım 6 yaşında Fırsat Kasko poliçesi satın aldım. Onarılan parçaların yerine sıfır parça takıldı. Acaba hasarım ödenirken değişen parçalar için (eski parça ile yenisi değiştiği için) herhangi bir fark ücret ödeyecek miyim?

Hasar sonucunda tespit edilecek hasar tutarından, onarım sonucu araçta meydana gelen kıymet artısı düşülmeksizin tazminat tam olarak ödenecektir. Ancak Lastik, Akü, Egzoz ve Katalitik Konvertör gibi kullanım süresi sınırlı olan sarf malzemeleri veya parçalarda kullanım süresi dikkate alınarak en fazla % 50 oranında kıymet artısı indirimi uygulanabilecektir. (poliçenizde belirlenmiş başkaca muafiyet hükümleri varsa bunlar saklı kalmak şartıyla)

Aracımın kaç TL üzerinden sigortalandığını bilemiyorum. Araç Bedeli için Fırsat Kasko poliçemde Rayiç Değer yazılı. Bu ne anlama geliyor?

Rayiç değer; aracın hasar tarihindeki piyasa değeridir. Şirketimiz aracınızı piyasa rayiç değerine kadar teminat altına almıştır. Bu şekilde eksik sigorta uygulamasına maruz kalmazsınız. Ancak poliçe tanzim aşamasında özel muafiyet hükümleri belirlenmiş ise herhangi bir tam hasar halinde piyasa rayiç değerinden poliçenizde belirtilen muafiyet hükümleri ayrıca uygulanacak ve ödenecek tazminat tutarından düşülerek ödemeniz gerçekleştirilecektir.

Fırsat Kasko üründe Rayiç Değer nasıl belirlenir?

Rayiç değeri, Sigorta Eksperi tarafından yapılacak piyasa araştırması sonunda belirlenerek Eksper Raporu’nda gösterilir.

Aracıma satın aldıktan sonra montajını yaptırdığım özel aksesuarlarım var. Bunlar da Fırsat Kasko poliçesi kapsamı içinde olur mu?

Sadece aracın fabrika çıkışı standart donanımı içerisinde yer alan orijinal ses, görüntü veya aksesuarlar belirtilmese dahi otomatik olarak teminat kapsamında olacaktır. Aracın üzerine sigortalımızın talebi ile sonradan ilave edilmiş her türlü aksesuar veya ekipmanların teminat kapsamına dâhil edilebilmesi için poliçe üzerinde marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.

Aracımda yer alan CD özellikli radyo teyp çalındı. Yenisini taktırdım. Bu da Fırsat Kasko poliçesi kapsamında olacak mı?

Araçta bulunan her türlü ses, görüntü sistemleri veya aksesuarlar orijinal olsun veya olmasın çalınması sonucu tazminat ödemesi yapılması durumunda ödenen tutar kadar sigorta limitiniz eksilir. Yeni alınan cihaz tıpkı ilk kez sigortalanıyormuş gibi marka, tip özellikleri ve bedelinin belirtilmiş olması şartıyla teminat kapsamında olacaktır.

Fırsat Kasko Servis Ağı

Fırsat Kasko servislerini nasıl öğrenebilirim?

Size en yakın Fırsat Kasko Servisini öğrenmek için 0850 755 0 755 numaralı Yardım Merkezini arayabilir ya da acentenize danışabilirsiniz.

Aracımın hasarını Fırsat Kasko servisleri dışında farklı bir kurumda tamir ettirdim. Hasarım ödenir mi?

Fırsat Kasko Servisleri dışındaki başkaca servislerden alınacak hasar onarım hizmetlerinde ödenecek tazminat tutarı üzerinden (poliçede diğer muafiyet hükümleri varsa bunlar saklı kalmak şartıyla) %50 (yüzde elli) oranında indirim ( tenzili muafiyet ) uygulanır. Mağduriyetle karşılaşmamanız için onarımlarınızda Fırsat Kasko servislerini tercih ediniz.

Hasar işlemlerimi Fırsat Kasko servislerinde kim takip edecek?

Aracınızı Fırsat Kasko servislerine teslim ettiğiniz andan itibaren Onarım gerektiren tüm hasar işlemlerinizde Sigortacınız ve Fırsat Kasko servis yetkilileri tarafından koordineli olarak çözümlenir. Size sadece aracınızı teslim almak kalacaktır.

Fırsat Kasko Servislerindeki onarımlarda kullanılan parçalar orijinal mi?

Fırsat Kasko servislerinde kullanılan tüm yedek parçalar orijinaldir. Değişim gerektiren parçanın orijinali piyasada, üretici/ithalatçı firma stoklarında bulunmuyor olması veya aracınızda değişim gerektiren parçanın kendisinin orijinal olmadığın tespiti halinde eşdeğer parça kullanılabilecektir.

Düşle Yaşa Blog’da Öne Çıkanlar!

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları

Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları

Bilgilendirme Formu PDF (284 KB)