Ana menü

Yerel ve Küresel Taahhütler

Bizi arayın
icon-numero-telefono

0850 755 0 755

MAPFRE Grup’un imzacısı olduğu sözleşmeler ve alınan sertifikalar

  • Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi

MAPFRE Grup, Birleşmiş Milletler tarafından iş dünyasının sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk konularında liderlik rolü üstlenmesini teşvik etmek amacıyla oluşturulan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (United Nations Global Compact) imzacılarındandır.

  • Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası

MAPFRE Sigorta, 2018 yılında E&Y denetim firması tarafından işe alım, eğitim, kariyer planlama, terfi, iletişim, politikalar ve kurumsal reklamlar gibi alanlarda cinsiyet eşitliği bakımından denetlenmiş ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından toplumsal cinsiyet eşitliğini ve istihdamda kadın güçlenmesini destekleyen şirketlere verilen Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası’nı almaya hak kazanmıştır. MAPFRE Sigorta, Türkiye sigortacılık sektöründe bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk sigorta şirketidir.

  • İş’te Eşit Kadın Sertifikası

MAPFRE Sigorta, KASİDER ve Sürdürülebilirlik Akademisinin ortak denetimi sonucunda, 2021 yılında, iş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumların belirli kriterleri yerine getirdiği durumlarda alabilecekleri İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı almaya hak kazanmıştır.

  • Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri

MAPFRE Sigorta, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 2015 yılında hazırlanan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne destek vermektedir.

  • Kadınların Güçlenmesi Prensipleri

MAPFRE Sigorta, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler İnisiyatifi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından kadınların ekonomik, sosyal ve siyasi alanlarda eşit haklara ve fırsatlara sahip olmalarını teşvik etmek amacıyla hazırlanan “Kadınların Güçlenmesi Prensipleri”nin imzacısıdır.

  • Kadın Dostu Markalar listesi

MAPFRE Sigorta, Kadın Dostu Markalar Platformu’nun 2022 Farkındalık Ödülleri’nde de Kadın Dostu Markalar listesine giren ilk sigorta şirketi olmanın gururunu yaşamıştır.